Yves Rocher: Pur Désir de Mimosa

Vůně z řady Pur Désir od Yves Rocher mám ráda; jejich interpretace květin jsou velmi věrné, a není to jen můj názor - chválí je mnoho milovníků květin v různých parfémových diskuzích. Zvlášť gardénie je prý jedna z nejvěrnějších gardénií, jaké existují.
Otestovala jsem zatím část současné produkce: Gardenia, Lilas, Mimosa, Pivoine a Fleur d'Orangeur. Gardénie (Gardenia) je bílá, celkem opojná, hebce krémová, jako šaty barvy slonové kosti z hladkého saténu, ale s vlastnostmi heboučkého sametu. Bude se vám líbit, jestliže máte rádi bílé květiny jako jasmín či zimolez - především samozřejmě gardénii. Ve srovnání třeba s Crystal Noir je příjemnější, krémovější, méně bolehlavová. Výdrž je průměrná až dobrá. Doporučila bych na celý rok snad kromě léta, v teple je té omamnosti moc.
Lilas je jarně omamná vůně šeříku v celé jeho kráse, včetně takového toho lehce zeleného podtónu, snad jen sladší, než by nutně musela být. Její výdrž mě šokovala, stříkla jsem si ji na rukáv (poučena zkušeností s pivoňkou a mimózou, že na oblečení vydrží o něco déle než na kůži, kde po ní za 15 minut není ani stopy), vůně prosákla na ruku, tam jsem její zbytky cítila ještě za 24 hodin a na rukávu voněla téměř v plné síle až do vyprání. Ale zprávy o výdrži od různých uživatelek se často poměrně liší, počítejte pro jistotu s tím, že to může být individuální. Doporučila bych ji nejspíš na jaro, k tomuto ročnímu období se šeřík prostě hodí nejvíc.
Pivoine (pivoňka) naopak moc nedrží, je potřeba se občas přestříknout (při cenách toaletek od Rochera to naštěstí není tak finančně náročné jako zlívat se Addictem 2 :) ). Vůně je opět poměrně věrná, obsahuje květinový i sametově zelený tón jako skutečná pivoňka. Doporučila bych jako jarní a letní neovocnou svěženku.
Stejně bídně je na tom Mimosa (mimóza), vydrží jen krátce. Její vůně je taková jarně optimistická, na jaro a případně léto bych ji také doporučila; zároveň je medově nasládlá. Jestli vůni mimózy neznáte, můžete si ji představit jako vůni akátových květů - sladší, svým způsobem těžká, ale ne moc.
Do třetice mizerných výdrží je tu Fleur d'Orangeur (pomerančový květ), ovšem vůně je to úchvatná - i když, pravda, já jsem fanynka pomerančového květu. Voní trochu opojně, podobně jako jasmín, ale zároveň svěže, protože v pomerančovém květu se snoubí ‚bílá‘ květinová vůně (à la ten jasmín) a svěžest pomeranče. Je poměrně univerzální, celoroční, a šikne se po sprše, když chcete zvýraznit pocit svěží čistoty.

Ostatní Pur Désirs (lilie, růže, levandule) zatím na vyzkoušení čekají, až na ně dojde, doplním.


Reklama


Reklama

Témata článku

 Váš příspěvek

Reklama

kottaska 31.01.09 09:17

Mimozu jse si koupila zároveň s tělovým mlékem - je mi příjemná, je ale pravda, že dlouho nevydrží.

janas 30.08.08 17:38

Mám Mimózu - dokoupila jsem si ji k tělovému mléku a sprhovému gelu a žádnou závratnou výdrž jsem nečekala.Užívám si ji ke koupeli. Kdo má vůni mimózy rád - můžu doporučit.Vyz­koušela jsem i Mimosa pour moi od L'Artisan a výdrž není o moc lepší, i když cena je o něčem jiném.

Arome Jarka 20.09.07 09:41

Včera jsem zkoušela Gardénii - Crystal Noir se mi líbí, bohužel v Y. Rocherovi cítím něco jako hnijící kytky, fakt síla a pro mne nenositelné, docela se mi ale líbil Fleur d´Orangeur.

Nejčtenější