Yves Saint Laurent: Cinéma Festival d'Été 2006

Limitovaná edice z r. 2006, odlehčená letní verze parfému Cinéma. Začátek je velmi citrusový, svěží, postupně přechází do příjemně kořeněně sladké dřevité vůně.


K letní Cinémě se vracím po delší době, abych ji řádně vyzkoušela na ruce. Nedávno jsem znovu zkoušela Cinému, sladkou, vanilkovou, teplou vůni; Cinéma Festival d'Été neboli „letní filmový festival“, chcete-li, je její odlehčenou verzí.
Začátek je i na ruce hodně citrusový, svěží, a po chvíli se začne rozvíjet do příjemné, sladce svěží vůně. Popsala bych ji asi jako vůni jasmínového čaje - má takovou tu svěží vůni jako lehký černý čaj, a zároveň z ní vykukuje příjemný jasmínový tón. Nějakou dobu to tak vydrželo, ovšem potom se to začalo nějak kazit. Neberte to příliš vážně, jsem už zhýčkaná všemi těmi opulentními klasikami, ale Cinéma Festival mi přišla až moc lehká, řídká, jako by jí něco chybělo. Je v ní ambra, vanilka, pižmo, pořád z ní voní jasmín a až pronikavá svěžest, má takový lehce dřevitě-zemitý nádech, ale postrádá něco, co by ji uzemnilo, zakulatilo, odlišilo od většinové produkce. To, co má Cinéma Festival, mi dá takový C-Thru Amethyst taky…
Ale možná jsem jen měla špatný den a na vaší kůži to nebude tak zlé. Máte-li rádi vanilku s pižmem, laděnou ostatními složkami do svěžesti, Cinému určitě zkuste. Podle mého názoru by se mohla líbit ženám, které dávají přednost spíš „vůním čistoty“.

Autor: Ada

.

Témata článku

Nejčtenější