Yves Saint Laurent: M7

M7 je takřka čistě kořeněná, respektive kořeněně-dřevitá vůně. Složení uvedené u recenze jsem našla přímo na stránkách YSL, ale moc dobrou představu o vůni podle mě neposkytuje; čekala bych uvedené koření, kardamom, koriandr, špetku skořice, v základu ještě dřevo (santal a možná cedr - pravda je, že netuším, jak voní to agarové dřevo) a také pačuli, která není patrná hned ze začátku, ale postupně se objevuje velmi zřetelně. Vetiver v podobě nádechu ucítíte a ambra obstarává orientální sladkost. Výsledek je tím pádem trochu těžší a velmi výrazný - ne že byste kolem sebe šířili nesnesitelný oblak (aplikujte samozřejmě jako každou jinou orientální vůni s rozmyslem), ale v dnešní záplavě rádobykořeněných svěžích pánských vůní si M7 prostě každý všimne. Zařadila bych ji po bok Body Kouros nebo Lalique pour Homme Equus; mužům, kterým se zalíbí M7, by se pak mohla líbit ještě hnědá Gucci, pánské Opium, zkrátka kořeněné orienty s jistou váhou, které musí nosit už trochu zralejší osobnost.
Na druhou stranu, jak jsem zjistila testem na svém příteli, nemusí jít sladkost M7 každému pod nos. ‚Moc sladký,‘ ušklíbl se můj drahý, když jsem mu dala přivonět; na vteřinu se zamyslel a jízlivě dodal: ‚takový přihřátý‘. Ale nebojte se - na pořádném chlapovi M7 rozhodně přihřátá nebude, naopak, zdůrazní jeho mužnost; připadá mi taková zvláštně flexibilní, nekřičí z ní na všechny strany hystericky mužné tóny, a kdyby se s ní navoněla žena, dost možná by se M7 s pochopením, jaké si tak harmonická vůně může dovolit, proměnila v jemný dámský orient. Zkrátka, ať jste muž nebo žena, určitě tuto vůni vyzkoušejte.


Reklama


Reklama

Témata článku

 Váš příspěvek

Reklama

terezka 24.09.10 19:20

tato vůně je naprosto úžasná a jistě jedinečná

Trent 22.10.09 22:52

Vlastním M7 Fresh a jsem spokojený. Je hodně svěží, bohatě citrusová, cítím grep, mandarinku a limetku či něco podobného. Pak se trochu zaobluje do světlého dřevitého tónu, což je velmi příjemné. potvrzuji, že vydrží skutečně dlouho, což je vzhledem k ceně super vlastnost.

kamila 21.11.08 16:08

Jako pánská vůně je moc sladká.

Kubbi 24.06.08 21:03

Tak mi dorazila i mnou očekávaná M7 Fresh. Myslím že je opět velmi povedená a originální. Ze začátku silná ale už ne tolik. Je to letní verze, takže by neměli chybět citrusy a těch je tam akorát. Převládá ostřejší grapefruit a lehce bergamot. Dále už navazuje na klasickou verzi ale s menší intenzitou a temné a teplé tóny jsou lehce potlačeny.I dřevité složky si zachovali své místo. Výsledek mi připomíná Colu s přidaným citronem. Je velmi osvěžující ale stále má své kouzlo jako původní M7. Dá se nosit i parném léťe tak i v chladném počasí. Doporučuji všem který vlastní pův. M7

Kubbi 24.06.08 21:02

Tuto vůni jsem objednal na slepo a vůbec jsem netušil jak voní. Měl jsem jinou představu. Po prvním stříknutí jsem byl trochu v šoku a napadla mě myšlenka, že je v tom flakonu vyčpělá vůně postarší dámy, která právě vylezla po hodině z lékárny. Ovšem po chvilce se začala rozvíjet do krásné ze začátku trochu svěží, později do teplé a tajemné vůně kterou jsem nikdy dříve necítil. Po pár hodinách už zůstala krásně slaďoučká, lehce pudrová vůně ale pořád dostatečně mužná. M7 není 100% mužská, tedy uvádí se, že je velmi maskulinní ale není. Líbí se i mé mamce a sestře. Originalitou autor určitě nešetřil, takže nečekejte nějakýho Calvina nebo Bossíka ale M7, prostě do davu nezapadnete. Výdrž je bezvadná i když je to edt. Určitě se nebude líbit každému ale pro mě je to s Gucci Envy nejlepší pánská vůně…zatím

Nejčtenější