Zara Woman Gold & Rose Gold: recenze

Oblečení ze Zary mám celkem ráda. Stejně tak jejich doplňky, například aktuální ultranápadné náhrdelníky, kterými se ovšem vzhledem k jejich přemrštěným cenám jen inspiruji. Vůně jsem ovšem v Zaře zkoušela už velmi dávno, a tak jsem se rozhodla zase něco otestovat.

Volba padla na dvě verze vůně Zara Woman, a sice Gold a Rose Gold. Obě jsou v nabídce v hranatém flakonku s balónkem, i když původní obal je dle dostupných fotek na netu jiný.

Zara Woman Gold je orient s lehčím, pižmově vanilkovým základem (ne dřevitým - santalovým). Srdce je květinové, ale ne příliš zřetelné, těžko budete z parfému dolovat nějaké konkrétní složky. Jestli hledáte originalitu, tak Woman Gold obejděte velkým obloukem, tahle vlastnost jí naprosto chybí. S tím souvisí i linearita a nulový vývoj.

Zara Woman Gold je tedy spíš univerzální vůně na denní nošení. U takových vůní není nenápadnost a nudnost nutně nevýhodou. Hodila by se i jako dárek pro někoho, koho moc neznáte a nechcete výběru věnovat moc času. Já se obejdu bez ní, díky.

Zara Woman Rose Gold mi přišla zajímavější. Je to květinová vůně, jejíž hlavní složkou je pomerančový květ, ale já - zmatena zřejmě názvem - jsem v ní tak nějak automaticky hledala růži a našla jsem ji. Rose Gold je opět poněkud lineární a složky jsou v ní důkladně slité, takže tak nějak bych si ji dovolila popsat: je to květina, velká, tlumeně růžová, vzniklá spojením růže a pomerančového květu. Její vůně je sytá, hladká a kulatá - dojem „kulatosti“ je tady téměř hmatatelný -, částečně pudrová. Pozor, je dost sladká (myšleno květinově sladká) a výrazná, snadno by se to s ní dalo přehnat.

Znáte nějakou vůni od Zary? Máte chuť nějakou vyzkoušet?

Autor: Ada

.

Témata článku

Nejčtenější