Do rovna! Netrapte vlasy při žehlení, aby vám nevypadaly jako mně

My ženy chceme to, co nemůžeme mít. A protože mou silnou doménou je logika a jmenuji se navíc Kudrnová, vždycky jsem chtěla krásně rovné vlasy.

www.suzanahairdressing.co.uk

Žehlím prádlo, žehlím vlasy…

Nejsem úplně žehličkovej fanda a je jedno, jestli jde o tu na prádlo nebo na vlasy. S tou na prádlo jsem smířená, ale té vlasové jsem za ty roky ještě neodpustila, že mě v těžké pubertě připravila skoro o poloviční délku vlasů.

Na druhou stranu přiznávám… nebyla to chyba jen té žehličky, ale i jiného nešetrného zacházení. Takže i dnes, když vstanu a na hlavě mám místo vlasů neforemné cosi, po žehličce sáhnu. Jen s mnohem větší opatrností.

Jak správně žehlit vlasy

Článků jak správně žehlit vlasy není tolik jen tak. Správný výběr žehličky, ochranných přípravků a samotný postup má na zdraví vlasů větší dopad než se může zdát.

Proto před každým žehlením vlasy pečlivě rozčešte a žehlete po tenkých pramenech s maximální teplotou 200 C. Nerovnejte vlasy dokud nebudou zcela suché a nezapomínejte na thermoochranu. Vaše vlasy nebudou tolik trpět a vy neskončíte jako náctileté já. Svou story jsem popsala ve článku - Jak dosáhnout dlouhých vlasů.

Pekelné teploty útočí na vlasy

Ochrana vlasů při žehlení je spolu s žehličkou základ. Přednost dávám především sprejům. Jejich aplikace mi přijde jednodušší než u vlasových mlék. Pravda, najít přípravek, který mě nezruinuje a ještě mi udělá alespoň malou službu, bylo skoro nemožné.

Jako první jsem vyzkoušela ochranné přípravky na žehlení vlasů od běžně dostupných značek v drogeriích - got2be, L´oréal nebo Schwarzkopf. Jediným viditelným výsledkem byly po pár hodinách zplihlé a mastné vlasy. Ty můžu mít po dvou dnech zadarmo. I na kvalitní žehličce se to škvařilo a po pár hodinách jsem byla nejen Kudrnová, ale znovu i kudrnatá. Takže buď mám divný vlasy, a nebo je to za to kilo v drogérce jen navoněná s*ajda.

Prošmejdila jsem internet a rozhodla se pro zlatou střední cestu. Tzn. něco kvalitnějšího, ale zase šetrného k mé výplatnici.

Volba jako první padla na termoaktivní sprej REDKEN, který se dá na internetu sehnat kolem tří stovek. Rozdíl byl oproti navoněným vodám z DM znatelný. Sprej vlasy nemastil, dokonce jim přidával na objemu. Konečky mi přestaly odlétat po centimetrech, vlasy byly hebké a hezky lesklé. Jediné, co bych vytkla je výdrž stylingu, který tahle vlasová ochrana moc nepodporuje.

Nechtěla jsem vlasy trápit žehlením víckrát denně a pátrala po něčem, co by vlasy ne jen chránilo, ale ještě efekt žehlení o něco prodloužilo. Na doporučení jsem koupila Sprej TIGI S-FACTOR Flat Iron Shine Spray. Cenově stejná kategorie jako REDKEN. Nedá se říct, že by byl kvalitou výš, ale zamilovala jsem si nevlezlou vůni jahod.

Mít na hlavě jahodovej záhon bylo fajn, ale pořád to nedrželo, jak jsem si představovala. Peněženku jsem proto potrápila ještě trochu a koupila Matrix Total Results Sleek Iron Smoother za 380 Kč. Žehlička po vlasech krásně klouže, vlasy nezatěžuje, hydratuje a hlavně - vlasy drží vyžehlené ještě druhý den, dokonce při jemném krápání. Za tu cenu? Podle mě nejlepší volba pro každodenní žehlení vlasů. Vysoká ochrana, dlouhodobá výdrž a přijatelná cena.

Pro vás, co se chcete a můžete rozmazlovat, nebo si u svých vlasů vyžehlit, že je trápíte žehličkou, sáhněte po termoochraně Alterna CAVIAR Anti-Aging Perfect Iron Spray. Obsahuje koenzym Q10 a výtažky z rozchodnice. Netuším, co je rozchodnice, ale s koenzymem evidentně tvoří skvělou dvojku. Dokáže napravit to, co “thermoochrana” z drogerie nezvládla. Ne že by vám z chocholky udělala zdravou kštici, ale kouzlu se to přeci jen trochu blíží. Pokud byste chtěli investovat, tenhle výrobek od Alterny za to stojí.

A co zahodit žehličku?

Spreje, olejíčky a masky na vlasy fungují, ale i tak nevyváží těch 200 stupňů, kterými je trápíte.

Pro jemně vlnité vlasy doporučuji zhlédnout některý z tutorialu jak fénovat vlasy, aby byly rovné. Se správným postupem a kvalitními stylingovými přípravky se budete moci žehličce vyhnout úplně.

Pro ženy s hustými a kudrnatými vlasy, kde fén, ani nejlepší přípravky k narovnání nestačí, je na místě zvážit trvalé narovnání vlasů. Nejčastěji ženy volí brazilský keratin nebo nechemickou metodu Bio-Ionic. Pro vlasy je to prý o polovinu šetrnější než každodenní žehlení.

Nakonec nám ještě zbývá milovat se takové, jaké jsme.

Rovnovlasé kudrnky zdraví Kudrnová


Reklama


Reklama

 Váš příspěvek

Nejčtenější