Zemřel Kenzō Takada: Módní guru podlehl koronavirové nákaze

Módní průmysl se vyrovnává s obrovskou ztrátou. Japonský módní návrhář Kenzō Takada podlehl koronaviru – bylo mu 81 let.

* Návrhář Kenzō Takada zemřel ve věku 81 let. Zdroj: Profimedia

Sen se stal skutečností

Když se řekne Kenzo, ihned se mi vybaví můj oblíbený parfém
Flower by Kenzo, který patří mezi mé „topky“ už řadu let. Připomeňme si příběh ikonického návrháře, který přepsal dějiny módy a jehož parfémy obohacují svět vůní už více než 30 let.

Kenzō Takada se narodil 27. února 1939 v Japonsku. Láska k módě se u něho projevila už v dětství. Po studiích na módní univerzitě Bunka Fashion College v Tokiu jeho kroky mířily do Francie. V Paříži se zpočátku živil prodejem ilustrací pro návrháře a módní domy. Později si založil vlastní obchod Jungle Jap. I když plánoval zůstat ve Franci jen půl roku, nakonec zde zakotvil do konce života.

Vlastní značku, kterou pojmenoval podle svého křestního jména, založil v Paříži v roce 1970. Klíčem k úspěchu jeho módních kreací se stal mix různých materiálů, nezvyklých střihů, potisků a originálních barevných kombinací. Vytvořené kolekce strhávaly pozornost diváků a značka postupně expandovala do celého světa.

Kenzo není jen móda, ale i parfémy a kosmetika

Kenzō svou nabídku neustále rozšiřoval. Zpočátku se zaměřoval na dámskou módu, později přidal oblečení pro muže, parfémy i kosmetiku. Kenzō Takada stál v čele své značky až do roku 2003, kdy předal pomyslné žezlo italskému návrháři Antoniu Marrasovi. Kenzō ale rozhodně nezahálel, o tři roky později se do společnosti vrátil, aby uvedl na trhu kolekci nábytku a doplňků Kenzo Maison. Od loňského roku vede značku Kenzo portugalský módní návrhář Felipe Oliveir Baptiska.

Kenzō Takada se do módního průmyslu mnohokrát vrátil, podílel se na menších projektech a až do své smrti žil velmi aktivně. Vždyť ještě v letošním roce spatřila světlo světa jeho lifestylová značka K3. Začátkem října nejen módní svět šokovala zpráva o úmrtí ikonického návrháře, který podlehl koronavirvé nákaze v pařížské nemocnice. Jeho značka ale žije dál.

Jaký parfém Kenzo máte nejraději?

Autor: Martina

Dekorativní kosmetiku vybírá velmi pečlivě s ohledem na citlivou pokožku. Miluje výrazné rtěnky a jemné oční stíny a minimalistické řasenky. Velmi ráda objevuje novinky z oblasti dekorativní i pečující kosmetiky.

Témata článku

Doporučené parfémy

Flower by Kenzo

  • 438 hodnocení

Od 190 Kč do 1436 Kč

Amour

  • 425 hodnocení

Od 866 Kč do 1205 Kč

Amour Indian Holi

  • 83 hodnocení

Nejčtenější