Chcete jemné a lesklé vlasy? Zkuste hedvábné proteiny

U nás v redakci se ví, že jsem věrná séru na vlasy od Ziaja, které obsahuje arganový a tsubaki olej. A tak jsem si mohla domů na otestování odnést celou řadu s hedvábnými proteiny, která také slibuje jemné a hladké vlasy. Co myslíte, jsem z ní stejně nadšená jako ze séra, nebo přišlo zklamání?

*

Celá řada má něco společného: jemnou vůni


Parfemace proteinové řady od Ziaja je příjemná, nevtíravá a na vlasech drží. Takže když vás pak někdo obejme, ucítí ji. Vyzkoušeno na vlastním manželovi, který vůni chválil hned po prvním použití šamponu.

Šampon Silk Proteins

Šampon jsem nejprve několikrát vyzkoušela, aniž bych po něm dávala kondicionér nebo masku. Vlasy zanechal jemné a vcelku dobře se rozčesávaly. Co vidím jako plus, je fakt, že i když jsem jednou zhřešila a šla spát s mokrou hlavou, vlasy nebyly ráno tak zacuchané, jako s některými jinými šampony, a při rozčesávání jsem ani tolik netrpěla.

Cena: 89,– Hodnocení: 4/5

Kondicionér Silk Proteins

Kondicionér má krémovou konzistenci, díky které se dobře nanáší a nestéká. Vyzkoušela jsem ho na celé vlasy, tedy pěkně od kořínků ke konečkům. Samozřejmě vím, že kondicionér patří spíše do délek, ale chtěla jsem zkusit, jak zapůsobí. Potvrdilo se… Druhý den jsem vlasy musela znovu umýt, protože v délkách byly jemné, ale u hlavy těžce připláclé.

Co se ale týká sušších konečků, tak ty byly po kondicionéru zjemněné, nepramínkovatěly a nezacuchávaly se, takže dávám palec nahoru.

Cena: zhruba 100,– Hodnocení: 4/5

Kondicionér ve spreji Silk Proteins

Kondicionéry ve spreji mám raději než ty klasické, protože je nemusím nechávat působit a pak oplachovat. Navíc se dají použít ve chvíli, kdy potřebuju zachránit, když se ráno proberu s chemlonem na hlavě. Nastříkám a pak začnu jemně rozčesávat… a je jen na kondicionéru, zda to společnými silami zvládneme, nebo jdu do práce s „účesem“, který vypadá jako po zásahu elektrickým proudem.

Během měsíce, kdy jsem testovala hedvábnou řadu od Ziaja, jsem se s chemlonovým hárem párkrát probudila, takže kondicionér ve spreji měl šanci ukázat, co umí. A zvládl to dobře. Vlasy uhladil, mohla jsem je rozčesat a dokonce upravit do nějakého tvaru, protože byly poddajnější… což se u mě rovná zázraku.

Cena: okolo 120,– Hodnocení: 5/5

Maska na vlasy Silk Protein

Masky používám, ale musí mi doopravdy sednout. V tomhle případě asi nemám vlasy natolik drsné, že bych je potřebovala vyhladit tak intenzivní péčí, jakou je tahle maska od Ziaji. Po jejím použití mi totiž ztěžkly, začaly se oddělovat do pramínků a byly sice hodně jemné, ale bohužel také bez objemu.

Maska Silk Protein se tedy hodí spíše na vlasy, které jsou opravdu extrémně vysušené a hrubé. Věřím, že si s nimi dokáže skvěle poradit.

Cena: okolo 99,– Hodnocení: 4/5

Autor: Jana

V jejím kosmetickém arzenálu hraje prim přírodní kosmetika a neobejde se bez výrazných rtěnek. Doma jich má pěknou sbírku v různých odstínech červené.

Váš příspěvek

Nejčtenější