Parfémy, které nebudete chtít odložit až do jara

Sezónnost je něco, co ovlivňuje celý módní průmysl. Podléhat aktuálním trendům a tomu, co zrovna visí ve výkladní skříni může být ale trochu povrchní i dost nákladné. A proto jsme zastánci osobitého stylu, který podtrhne vaši osobnost napříč ročním obdobím i trendy. Výjimkou jsou však parfémy.

* Parfém dokáže podtrhnout vaši osobnost. Zdroj: Canva

Parfém podtrhne momentální náladu i atmosféru

Střídat svou charakteristickou vůni v každém ročním období je dobrý nápad, protože vůně jsou speciálně vytvořeny tak, aby navozovaly určité nálady a korespondovaly i s aktuálním ročním obdobím. Nikdo asi nechceme vonět jako letní tropické ovoce nebo čerstvý mořský vánek uprostřed studeného prosince.

Čtvero ročních období

Existuje sezónní možnost pro každý druh parfému – květinový, ovocný, zemitý nebo kořenitý. Při jeho výběru pak záleží hlavně na tom, jaký druh parfému preferujete. Ve zvolené kategorii si pak můžete najít tu svou zimní variantu.

Výběr parfému souvisí také s ročním obdobím. Jinou vůni budete používat v horkém létě, jinou pak v mrazivé zimě.

Parfém na stole s bylinkami levandule okolo.Na zimu je vhodná třeba květinová vůně s levandulí. Zdroj: Canva

Květinové parfémy

Na zimu si vyberte tóny vůně pačuli, jehličí a bylinek, jako je levandule, jalovec nebo šalvěj. Těžší květinové vůně obsahují jasmín, tureckou růži nebo třeba fialky či orchideje.


Ovocné parfémy

Hledejte v parfémech tóny zralého ovoce, citrusové kůry, mandlového mléka či vanilky.

Zemité parfémy

Odér silné kávy, pižma (mošusu), ambry, černého čaje s kořením, vůně cedrového dřeva, santalu s podtóny kůže, to je zimní složení, po kterém se dívejte.

Kořeněné parfémy

Na řadu v zimě přicházejí všechny orientální vůně s příměsí kadidla a vzácného dřeva, vzácných oud esencí s kořeněnými podtóny hřebíčku, kardamomu či bergamotu.

Žena si nanáší parfém na zápěstí.V parfému se vždy musíte cítit dobře. Zdroj: Canva

Zima evokuje potřebu tepla a pohodlí

Vybírejte parfém tak, abyste se v něm cítily dobře. Zimní parfémy jsou jako kašmírová šála, kterou omotáte kolem krku a nechcete ji sundat. Zima, to je vůně koření a svařeného vína, vánočního cukroví nebo heboučké deky, pod kterou se večer zachumláte. Zima je vůně spadaného listí a přezrálých jablek, ale také mrazivé doteky sněhových vloček, teplé doteky horského slunce a vzduch, co voní po dýmu ze zapálených krbů a kamen.

Pohádkový Orient

Nebojte se sáhnout po vůni orientu. Těžkým arabským vůním, které mají často neobvyklé složení, se přisuzují afrodiziakální i magické účinky. Zkuste zavřít oči a přetřít si zápěstí parfémem, kterého stačí pouhých pár kapek, a rázem se ocitnete v pohádkách tisíce a jedné noci. Jejich tajemství je především ve složení. Zpravidla obsahují pravé esence bez chemických náhražek. Smyslně kořeněné vůně uchvacovaly muže a ženy v minulosti a uchvacují je dodnes.

Žena v obchodě zkouší parfém na zápěstí.Vyměňte letní verzi parfému za tu zimní. Zdroj: Canva

Zimní a letní verze vašeho parfému

Stále více parfémů má svou letní a zimní verzi (lehčí na léto, těžší vůni na zimní období), a proto si nemusíte zoufat a hledat pro sebe úplně nový parfém. Pokud již máte svoji oblíbenou vůni a nechcete se jí vzdát, podívejte se jen po její zimní variantě.

Jaké parfémy máte v zimě nejradši?

Autor: Kristina

Práce vás musí bavit a naplňovat a někdy se musí stát něco velkého, abyste si uvědomili, co je v životě důležité. Pro Kristinu to bylo právě mateřství, které nastartovalo její práci pro online media a pomohlo ji určit si priority.

Témata článku

Nejčtenější