Zlato v kosmetice: Luxus, který si můžete dovolit

Už staří Egypťané věřili v jedinečné účinky zlata na pleť a krásu. V dnešním kosmetickém průmyslu se stalo luxusní přísadou.

* Rozzařte svou pokožku zlatem. Zdroj: Profimedia.cz.

Elixír krásy a věčného mládí

V kosmetice se částečky ze zlata používají hned ze dvou důvodů: jako vzácná ingredience i trefný marketingový tah. Zlato zkrátka přitahuje pozornost. Jeho mikročástečky, které se přidávají do krémů a sér, odrážejí světlo, a tak pokožku rozzáří a opticky vyhladí. Odborníci navíc poukazují na to, že zlato dokáže zajistit regeneraci pleti a zpomaluje známky stárnutí. Další předností je jeho schopnost regulovat pigmentaci a zarudnutí pokožky.

Není všechno zlato, co se třpytí

Jak poznat z pohledu laika, že zlato v kosmetice je skutečně kvalitní? Ideální je kupovat séra nebo krémy, které obsahují 24karátové zlato. Tento drahý kov může být ve formě koloidního zlata i mikroprášku. Oba typy jsou v pořádku. O kvalitě přidaného zlata vypovídá také certifikát původu.

Zlatá horečka na Arome

Pokud jste se rozhodli vyzkoušet zlaté elixíry krásy, můžete sáhnout například po těchto osvědčených kouscích:

Vyzkoušeli jste už sérum nebo krém se zlatem?

Autor: Martina

Dekorativní kosmetiku vybírá velmi pečlivě s ohledem na citlivou pokožku. Miluje výrazné rtěnky a jemné oční stíny. Velmi ráda objevuje novinky z oblasti dekorativní i pečující kosmetiky.

Váš příspěvek

Nejčtenější