Ženy se zplihlými vlasy sem! Tři kroky k husté hřívě

Každá druhá žena si přeje mít vlasy jako vodopád. A tak následuje hodinová foukaná, nespočet pěn a sprejů na objem, drahé šampony… a vlasy zplihle leží dál. Jak na objem vlasů a které přípravky fungují?

Předehra ve sprše

Není to tak tajemné a sexy, jak to zní. Ne, nemyslím tím hrátky s vaším milým v koupelně (i když ty vám na pár minut načechrat hřívu můžou), ale výběr šamponu a kondicionéru. Ne každý se na vaše vlasy hodí a když na ně ve sprše plácnete kondicionér, který ani po umytí ne a ne pustit, objemu se nedočkáte.

Šampon na objem jste zkusili a nic? Nejde vzít první hezky barevnou láhev s nápisem VOLUME. Některé fungují, člověk ale musí počítat, že z deseti zakoupených službu udělá jeden a že ten Kopřivák za stovku, co slibuje z šošolky lví hřívu, pravděpodobně žádné kouzlo nebude.

Jestli máte vlasy, co plihnou po deseti minutách, oceníte šampon od Johna Frieda - Luxurious Volume Thickening Shampoo. U nás je sice těžko k dostání, ale na internetu a v zahraničí směrem na západ ho najdete bez problémů. Jako jeden z mála objemových šamponů vlasy nevysušuje, dobře pění a vlasy staví doslova kolmo. Po umytí se můžete rochnit v hebké, lehké a nadýchané kštici.

S trochou méně námahy koupíte šampón Alcina Volumen (250 Kč). Alcinu stavím na piedestal jako objev roku. Kvalitou převýší drahý Kératase, navíc ho seženete za poloviční cenu. Volumen šampon vlasy napumpuje a stejně jako John Frieda i Alcina vlasy nevysušuje. Naopak je hydratuje a regeneruje.

Mimochodem John Frieda a Alcina u zmíněných zázraků zdaleka nekončí. Pokud hledáte kvalitní péči na vlasy, doporučuji hledat právě tam.

První meta

Bez foukání to nepůjde. Ohraná rada? Bohužel, důležité věci se přeskočit nedají a lepší cestu, jak udělat objem vlasů, ještě nikdo nevymyslel. Do sucha umí vysušit každý, objem ale žádá víc. A ne, vyfoukat hlavu v předklonu nestačí.

Před samotným fénováním naneste ke kořínkům sprej na objem vlasů. V předklonu vlasy po celé délce sušte, dokud nebudou jen mírně vlhké. Poté vezměte kulatý hřeben a od kořínků mírně natáčejte a vyfoukejte do sucha. Žádná složitost, to spíš pro pořádek.

I spreje na objem vybírejte pečlivě. Špatná volba vaše vlasy vysuší nebo zatíží. Zapomeňte prosím na Got2b a jiná cákátka. Vlasy zplihnou po pěti minutách a v dalších pěti máte mastnotu zdarma.

Spásu nám poslala Alterna v podobě Bamboo Spreje. Malá lahvička vyjde cca na 500 Kč. Výrobci zkrátka vědí, že v zoufalství za fungující formuli ochotně zaplatíme. Na druhou stranu stačí opravdu malé množství. Funguje skvěle, objem drží ještě druhý den a v kombinaci s objemovým šamponem už nevěřím, že by někomu vlasy během dne zplihly.

Slušný volume přidá i Revlon Proffesional style maters volume elevator spray. Proč jména přípravků na vlasy začínají být delší než ta šlechtická, nechápu. Naštěstí se objemnost netýká jen jména, ale i vlasů. Hezky je zvedá a načechrává. Nelepí, nezatěžuje. Do druhého dne nedrží, ale za 300 Kč jsem maximálně spokojená.

Druhá meta

Druhý den, druhá meta. Včerejší pečlivě vyfoukaná hříva není úplně dokonalá, ale nechybí jí zas tak moc. Moc dobře ví, co po ní chcete, jen je stydlivka trochu nesmělá. Popostrčte jí
a vyzkoušejte suchý šampon nebo pudr na objem vlasů. Zbaví vás mastnoty a vrátí včerejší ztracený objem.

Ruku do ohně dám za Ressurection Style Dust od label.m za 460 Kč. Vlasy trochu vysuší a nadzvedne. Tmavovlásky ocení, speciální tmavou verzi, která nezanechává bílé stopy a „šedou“ barvu.

S objemovým Bamboo sprejem vám druhý den bohatě postačí suchý šampon. Kvůli vysoušení ho opravdu beru pouze jako nouzovku. Používám práškový, protože ve spreji mi vždycky vydržel jen chvíli. Navíc vyjde levněji, vydrží déle a službu udělá stejnou. Doma mám suchý šampon od Alpy za cca 30 Kč. Skvost z drogerie, který vážně funguje.

Třetí meta

Nic nezabírá? Konec oťukávání, tupírování je další možnost, jak dodat vlasům objem. Metoda z hlubokých šedesátých let se kvůli své “šetrnosti” hodí spíš na výjimečné události, než že byste s ní měly začínat ranní rituál. Takže pozor na to, při každodenním používání byste fešandou nebyla moc dlouho. Brzo by nebylo z čeho kouzlit a ostatní kosmetické zázraky by vám byly platné jako hadovi noha.

Jak tupírovat vlasy? (pro případ, že vás móda šedesátek minula)

K tupírování vám postačí tupírovací hřeben, lak na vlasy a větší spona. Oddělíte vrchní část vlasů a připevníte je sponou. Spodní část jemně nalakujte a tupírovacím hřebenem ji načesávejte proti směru růstu. Cuchaninu ještě jednou přelakujte a vrchní část jemně uhlaďte. Pak už stačí jen uvolnit sponu a s dvakrát větší hlavou vyrazit do města. Toť zázrak v kostce.

Vyvrcholení…?

Nevím, jestli je to chyták a sama jsem to nezkoušela… Ale na videu z ČT1 dokázala kadeřnice udělat z chlapa s přehazovačkou do tří minut vlasáče. Kvalita obrazu mizerná, ale vypadá to dost funkčně. Koukněte sami.

Odvážlivec, který to vyzkouší a dá nám vědět, jak to funguje, bude odměněn!

Autor: Andrea

Andrea ráda testuje výrobky všech cenových kategorií a vybírá ty, které za to opravdu stojí. Nejvíce se zaměřuje na péči o vlasy a pleť. Vše, co doporučuje, má osobně vyzkoušené.

Nejčtenější