Zrají jako víno: Influencerky, které mají šediny i styl

Tyhle dámy už všechny svíčky na dortu na jeden nádech nesfouknou, ale jejich styl rozhodně nestárne. Na své vrásky jsou pyšné a nosí je s hrdostí. Inspirujte se u těchto nepřehlédnutelných babiček.

Lyn Slater: Ikonou nedopatřením

Fotograf si ji spletl s modelkou, a to ji přimělo k založení fashion blogu. Přesně tak začal příběh, teď již slavné bývalé profesorky Lyn Slater. Pod značkou Accidental Icon se již skrývá téměř milion sledujících na Instagramu, velmi úspěšný blog a jedna z nejžádanějších modelek ve své věkové kategorii. Není ani divu, že Lyn získala pod svá křídla prestižní modelingová agentura Elite Models.

Jaký má recept na stárnutí?

Lyn používá přírodní a minimalistickou skincare. Místo péče, která by jí zabrala půl hodiny, používá jen pár oblíbených kousků. Patří mezi ně sérum od značky Ilia nebo kaviárový krém La Prairie's. Voní nejčastěji parfémem Gorgeous od Michaela Korse a o vlasy pečuje kosmetikou Hair Biology.

Královna Alžběta II.: Šedé vlasy, klobouk a bezchybný make-up

Královna Alžběta II. je bezesporu ztělesněním elegance. Po slavném rozhovoru Meghan a Oprah je asi více než jasné, že pravidla panují v královské rodině na vše. Výjimkou není ani líčení.

Jak se líčí královna?

Královna si jako jediná drží výsadu výraznější rtěnky. Má svůj vlastní sytě růžový odstín The Balmoral Lipstick, který měla na rtech už při své korunovaci. Kvóty na minimální konturování a jemné stíny platí napříč celým palácem.

Královna nosí nejčastěji sytě růžovou rtěnku. Zdroj: ProfimediaKrálovna nosí nejčastěji sytě růžovou rtěnku. Zdroj: Profimedia

Maye Musk: Kdyby byl Elon Musk více po mamince, mohl být model

Maye Musk je jedna z modelek, které pravidelně uvidíte na přehlídkách během týdne módy i na obálkách časopisů. To, co ji odlišuje od ostatních modelek, je její věk. Maye je totiž 72 let, ale jistě byste jí takové číslo nehádaly.

Jaká je její kosmetická rutina?

U slavné modelky je na prvním místě vždy ochrana pleti před slunečním zářením. Používá krémy s vysokým ochranným faktorem a obličej navíc ještě vždy zakrývá kloboukem.

Iris Apfel: Oslaví 100 let, a přesto je nejlépe oblékanou ženou

Inspirativní žena nejen na poli módy je Iris Apfel. Během své kariéry interiérové designérky se několikrát podílela na vybavení Bílého domu. Svůj vkus ale přenesla i do stylu oblékání. Tahle stařenka se ani trochu nebojí vynést výrazný make-up, obrovské brýle nebo plastové náramky, které sahají až k loktům.

Jak vypadá její líčení?

Hlavní je těžká, matná a rudá rtěnka. Nedá dopustit na velmi barevné oční stíny a sladěnou pleť. Jejímu kouzlu podlehla i kosmetická značka MAC a společně vytvořily celou kolekci. Pokud tuhle dámu ještě nesledujete na Instagramu, určitě se přidejte k více jak 1,5 milionu obdivovatelů.

Linda Rodin: Až zestárnu, chci vypadat jako ona

Linda je ukázkovým příkladem ženy, která ve svých 73 letech vypadá lépe než za mlada. Působila jako modelka, stylistka a editorka slavného časopisu Harper's Bazaar. Její neotřelý módní vkus ji rozhodně s věkem neopouští.

Jak pečuje o pleť?

V péči o pleť používá jen netoxickou kosmetiku a hodně přírodních olejů. V tomto směru šla vždy proti proudu a názorům samozvaných beauty odborníků. Co se make-upu týče, bez výrazné rtěnky ji nepotkáte. I proto „na stará kolena“ vytvořila vlastní dekorativní kosmetickou značku s názvem Rodin.

Která z těchto dam vám učarovala nejvíce?

Autor: Natálie

Kosmetický nadšenec, milovník sladkých parfémů a právě v boji za hezčí pleť. Hledá neustále kosmetické svaté grály, které už na poličce zůstanou.

Váš příspěvek

Nejčtenější