❤ Parfémové zájezdy - jeli byste?

❤ Parfémové zájezdy - jeli byste?

Italové mají voňavkovou skupinu Adjiumi, jsou hodně aktivní a jezdí na zájezdy. Např. 2019 jich byl plný autobus v Grasse.

Já delší dobu uvažuju, že bych zorganizovala něco po českou komunitu, třeba 3-4 dny v Grasse pro třeba 5 + já + možná Mirka. Jelo by se velkým autem, příp. kdyby nás bylo víc, tak více auty nebo nějakým tím microcarem.

Je to strašně daleko, takže reálně by to bylo asi s 2× přespáním na cestě, což by mohlo být cestou tam Miláno (Muzeum parfémů + shopping na ul. Brera) a cestou nazpátek třeba Lago di Livigno a po cestě ještě nějaká parfumerka.

Termín: přelom května a června 2023, až pokvetou fialky a levandule.

Itinerář třeba takový:

1. den: o půlnoci odjezd z Prahy, dopoledne Milano, večer nocleh v Miláně (u Milána)
2. den: v 6.00 odjezd do Grasse, cca od 12,00 program na místě, večer ubytování někde poblíž
3. -4. den: program v Grasse:

  • nějaké společné exkurse - Molinard, Fragonard, Galimard, Muzeum parfémů
  • volný program
  • určitě jeden půlden ve fialkové vesničce v horách Tourettes sur Loup
  • jeden den je taky možné věnovat výletu do Nice, Cannes a Antibes


5. den dopoledne (10.00) odjezd do Livigna, odpoledne buď výlet k jezeru nebo nákupy v outletu v bezcelní zóně Livigno, večer nocleh
6. den dopoledne odjezd do Prahy, v Praze budeme navečer

Spalo by se po apartmánech, vždycky někde poblíž, ideálně na statku, ne přímo ve městech, takhle se nám to vždycky vyplatilo cenově i kvůli parkování a lokální nabídce jídla a zážitků :) (žádné „pro Pražáky“).

Takhle to vypadá na mapě celkově: https://1url.cz/urQ9w
A tady je mapka těch výletů na místě: https://1url.cz/WrQ92

Cenu vůbec nedokážu odhadnout, tak počítejme předběžně třeba 1,50Kč/km na osobu doprava (benzín, poplatky, parkování) , počítám to celkem na cca 3.000Km + ubytování na den cca 50€/osoba + vstupy atd.

Jeli byste někdo?

Příspěvek upraven 23.06.22 v 12:44

Ještě tedy doplním, že mám ještě tři nápady na parfémové výlety, autem, na cca 4 dny.

První jsou Benátky (Museo Mocenigo), Parma (lokální muzeum s parfémovou expozicí, obchůdek Borsari a fialkové záhony na jaře u zámku), Florencie (všechno! :D) a cestou zpět Norimberk (kašny a shopping).
Celkem 4-5 dní

A druhá myšlenka je Paříž, po cestě tam jedna noc v Remeši (exkurze na šampaňské sklepy), po cestě zpět jedna noc ve Štrasburku a návštěva muzea Lalique. Tady je to muzem, už jsem tam byla, když to otevřeli, je to úžasné: https://frangipani.cz/…oty-flakony/ :rose:
Celkem tedy 2-3 dny v Paříži + 2 dny mimo Paříž

A třetí je Kolín, 3 dny (2 noci) - 4711 Duthaus https://www.koelntourismus.de/…fthaus-4711/ a Farina duft museum https://farina.org/welcome/, je velkolepé! Na cestě tam i na cestě nazpět 1× přespání v nějakém historickém místě Německa (Norimberk, Kassel:heart:, Erfurt, Wurzburg, ap.), celkem tedy 3 dny

Co říkáte na tohle?

mmaat 23.6.22 12:21

Hm, to zní dobře. :-)

Lili1105 23.6.22 13:39

No ja keby som mohla išla by som bez mihnutia oka. Parfémy a Taliansko milujem a ovládam aj jazyk takže by som si to užila.. :inlove:

JosefKamil 23.6.22 13:50

za mě dobrý nápad :potlesk:

Váš příspěvek