A co takhle tvůrci a flakony?

Bubuzvm 16.04.07 17:33

Ahoj všem příznivcům voňavého království. Jsem ráda, že jsem na vás narazila. Je tu spousta zajímavých poznatků o vůních samotných, ale trochu mi tu chybí (a to by byl můj návrh) ke každé té vůni napsat kdo ji stvořil. Tím nemyslím značku, ale tvůrce vůně. Aspoň by jsme věděli komu jsme vděčni za parfém.
Pak by mě zajímalo, jestli je možné, aby se na těchto stránkách mohly scházet i sběratelky flakonů?

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Ada 16.04.07 18:55

Samozřejmě je tu místo i pro sběratelky flakonů :)

To s těmi tvůrci je zajímavý nápad, i když často je to nedohledatelné… popřemýšlím, jak je sem nejlépe včlenit.

esti 17.04.07 12:24

Hmm, aj mna take nieco podobne napadlo…a este by bolo mozno zajimave poznat myslienkovu filozofiu jenotlivych znaciek,
nejake posolsvo…teda okrem toho vonaveho…

Bubuzvm 30.04.07 09:44

Tak už se ti tvůrci vůní zpracovávají na těchto stránkách.
 http://xenie-parfum.blog.cz/…/tvurci-vuni

benvenuta 04.05.07 18:04
esti píše:
Hmm, aj mna take nieco podobne napadlo…a este by bolo mozno zajimave poznat myslienkovu filozofiu jenotlivych znaciek, nejake posolsvo…teda okrem toho vonaveho…

Myslis, ze maju nejake posolstvo? Vacsine z nich ide o love. $$$. Prachy. Este aj Guerlain, Boucheron a ine dostojne firmy uz vyrabaju ruzovucke vonicky, ktorymi sa chcu priblizit teenagerkam.

Bubuzvm 20.08.07 17:32

O prachy de vždycky, ale pokud budeme vše přeměřovat a posuzovat skrze ně, tak zmizí poetika, která je určitě aspoň v pozadí schovaná.

estelle 03.02.08 12:39

Fakt je ten falkon zaujímavý.....a tie černice sú tam naozaj také autentické, či to je iba šikovná ruka pc-machra - vrámci reklamy?

Ada 03.02.08 12:49

Ty budou opravdu vymakané, protože flakony od Laliqua jsou luxusní kousky. Tenhle stojí ve Fannu skoro třicet tisíc :)

Bubuzvm 27.02.08 17:21

Zdravím.
Ten flakon od Lalique je parádní. Ceny tomu odpovídají :o)

René Lalique byl vlastně prvním sklářem, který se začal zabívat na podnět firmy Coty, flakonem jako reklamním prostředkem. A opravdu jeho kousky jsou skvosty a sběratelsky taky pěkně ohodnoceny, ale to se týká značených kousků z určitých sérií.
Možná jste postřehli, že se nedávno v USA prodal jeden flakon od Laliqua za 216 000 dolarů (Trésor de la Mer- původní náklad 50ks) Do dnešního dne jsou evidovány 3 ks.

ledifia 17.02.12 18:13

Vyhrabala jsem tohle vlákno. Zakladatelka vlákna sice v úvodu měla na mysli tvůrce-nosy (a těm tu aktuální vlákna věnována jsou), ale zajímali by mě i tvůrci flakonů, jestli jsou známi. A taky co flakony vyjadřují, ne vždy je to patrné na první pohled. Některé z těchto informací se dají najít na oficiálních stránkách parfémů, bylo by docela hezké, mít to tu pohromadě. Nejen obsahem, i flakonem a krabičkou se dá leccos říct - jasně, někdy je to jen „Kup si mě a budeš šíííleně sexy!“, jiná balení jsou uměleckými díly za odpovídající ceny (a to mě zajímá a baví, CO tím tvůrce, nebo klidně „obyčejné“ kreativní či marketingové oddělení či kdo to ta balení vytváří, chtěl říct, a můžu nebo nemusím se s tím ztotožnit, ale budu aspoň přemýšlet). Taky se tu může psát o materiálech a dalších zajímavostech - ne každyý ví, co je to Baccarat či muránské sklo.
A ještě - určitě jsou tady sběratelky flakonů, o nich a jejich sbírkách se tu nikde moc nedočtu. Velké flakony sice nesbírám, ale jsou tu souvislosti a spojitosti s miniaturkami, a vůbec, osvěta je důležitá. ;)

eskargoth 17.02.12 19:34

A co je to teda ten baccarat a muránské sklo? Vím, že bych si to mohla vygooglit, ale takhle mi to připadá zábavnější… Je to výborný nápad celé tohle vlákno… Ráda se něčemu přiučím.

Beily 21.02.12 10:55

Super vlákno! ráda bych věděla více o tvůrcích flakonů, obalů i jejich filozofii.Podělte se prosím o info, které máte o tomto tématu. Třeba i nějaké odkazy, které se tomu věnují, by byli fajn.

barbucha 21.02.12 15:17

Taky by mě to zajímalo… mám jeden z muránskýho skla, ale čím je to speciální, netuším doteď…

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

 Váš příspěvek

Reklama


Reklama