Aký prvý niche parfum?

cayZ 26.08.19 11:33

Aký prvý niche parfum?

Zdravím vas aromáci a aromáčky, rozhodol som sa postúpiť o krok ďalej v zbieraní a skúšaní nových vôni a tak som sa rozhodol zakúpiť môj prvý niche parfum. Práve preto by som sa chcel poradiť so skúsenejšími.
Viem, že človek by mal najskôr vôňu ovoniať či mu sedí, ale aký by ste mi pre začiatok odporúčili? Niečo finančne dostúpnejšie nie rovno nejakého Kiliana za 800€ :lol:
Rozmýšľal som niečo od Acqua di Parma alebo od Carner Barcelona. Mám rád aromatické a sladšie vône, ale nie zas tak sladké akou je Paco Rabanne 1 Milion a nemusím zas príliš citrusové vône.
Mám 22 rokov, takže aby to nebolo niečo prečo mužov 40+.
Poprípade napíšte aký bol váš prvý niche parfum.
Alebo mi odporúčte nejaký parfum zo stránky https://www.ingredients-store.com pri ktorom sa dá kúpiť aj vzorka. alebo aj inú stránku kde sa dajú kúpiť nejaké vzorky. Za každú radu vám veľmi pekne ďakujem. :-)

Stránka:  1 2 3 4 Další »
Jitka77 26.08.19 12:26

@cayZ V pánských se moc nevyznám, ale z nabídky Ingredients navrhuju prozkoumat značku Diptyque.

Žiješ v Praze? Protože na Slovensku taky máte skvělé obchody, třeba tady

https://www.1907perfumeries.sk/

(vzorky myslím vycházejí dráž, pokud jsou, ale návštěva by byla určitě stejně podnětná jako v Ingredients)

cayZ 26.08.19 12:33

@Jitka77 Nie, som zo Slovenska a najbližší obchod kde sa dajú vyskúšať niche parfumy je vzdialený viac ako 100 km. Ale ďakujem veľmi pekne za tip určite sa pozriem na ten Diptyque :-)

kamooo 26.08.19 13:13

Zdravím,
skúste medzi dostupnejšími. Napríklad taký Amouage, Montale alebo Mancera…tu sa pohybujeme v cenách zhruba 50-150 EUR (samozrejme +/-), Vzorky bežne dostupné v e-shopoch.
Dali ste si beh na dlhú trať, ale držím palce…

;-)
cayZ 26.08.19 13:27

@kamooo je v tých lacnejších niche vôňach vôbec cítiť, že ide o niche a nie dizajnerský kúsok alebo budem mať len super pocit že mám doma niche parfum? :lol: Alebo sa za tú cenu napríklad 150€ oplatí radšej kúpiť 2-3 dizajnerské vône? A ďakujem veľmi pekne ;-)

kamooo 26.08.19 17:47

@cayZ Nemajte obavy ;-)

Hanka H 26.08.19 17:58

@cayZ Asi Tě zklamu odpovědí na otázku, zda je v lacinějších niche vůních cítit, že jde o niche. Takhle to nefunguje ani u těch dražších a superdrahých. Poměr cena - kvalita - výkon není vždy takto nastavený ani u niche, ani u mainstreamu. V současnosti se i dost dikutuje, jestli některé značky je ještě možno řadit k niche. Superpocit nebudeš mít z toho, že máš doma „niche parfém“, ale z toho, když narazíš na vůni, která Ti sedne, případně se okolí zeptá, čím tak krásně voníš. Ale kladné ohlasy okolí niche nezaručí - naopak některé vůně z tohoto ranku jim přijdou divné, nezvyklé, nezkousnou to. Ale abych jenom nementorovala - chce to zkoušet. Solidní výběr mají vedle pražského ingredients i v Brně ve vavavoom - je možno objednat sady vzorků. Mí favorité mezi niche je např. Masque Milano, Tiziana Terenzi, Tom Ford (některé), BeauFort London, zajímavé vůně se určitě najdou i mezi řadou Armani Privé, doporučím i už zmiňovaný Amouage, Jo Malone, Miller Harris ..... Objevovat nové vůně a zkoumat je je prostě běh na dlouhou trať - ale krásný! Tak hodně štěstí! :kytka:

Biely kvet 26.08.19 19:27

@Hanka H Veľmi dobre napísané! Si proste šikulka. :srdce:

cayZ 26.08.19 19:31

@Hanka H ďakujem za objasnenie aj za rady. Určite si objednám najskôr nejaké vzorky a až potom niečo kúpim pretože som dosť vyberavý čo sa týka tohto. Pozeral som si nejaké tie recenzie na fragrantice a dosť ma zaujali vône od Parfums de Marly, konkrétne Layton a Herod takže tiež určite vyskúšam. Hlavne ten Herod, pretože milujem tabak, vanilku a škoricu. :)

chimaera 26.08.19 19:47

@cayZ Možná to kdysi tak bývalo, že cena aspoň někdy odrážela kvalitu, ale rostoucí obliby niche vůní už využívá kdekdo a je toho tolik, že prostě ne všechno je dobré - nehledě na cenovku (může víc překvapit levnější než drahý „skvost“ posetý Swarovskiho křišťálem).
Kašlete na cenu.
Přemýšlejte spíš - co se mi líbí? Co mám ve vůních rád? Jak bych si chtěl s novou vůní připadat? Čtěte recenze - tady, u sousedů (parfumanie), na fragrantica.com, fragrantica.ru, parfumo.de, basenotes.net. Pokud vás vůně zaujme, zkuste vzorek - často vydrží překvapivě dost dlouho na to, abyste si užil nový zážitek a přemýšlel, jestli chcete celý flakon.
Vzorky se dají sehnat leckde - Vavavoom určitě taky doporučuji, i Ingredients, něco je na nejrůznějších e-shopech (nejvíc asi na notino), ze zahraničních mi cenově rozumní přijdou roullierwhite.com, můžete zkusit i ausliebezumduft.de i jiné, samozřejmě můžete hledat i tady…

Možná průběhem času zjistíte, že cesta je cíl - jako spousta z nás aromáků a aromaček a že to hledání a zkoumání je možná ze všeho nejlepší:) Kvalitního materiálu je neúrekom:D

chimaera 26.08.19 19:57

Možná když nám napíšete přesněji, kterým směrem byste se chtěl vydat, budeme vám moci pomoci lépe - líbí se mi na vaší polici Nu, máte rád kadidlo? Niche značky zrovna třeba kadidlo zprostředkovávají tak, jak mainstreem ne - až k reálnému pocitu vnitřku nejrůznějších kostelů (kadidlo miluji a to nejsem věřící:).

cayZ 26.08.19 20:21

@chimaera kadidlo tiež milujem a v Nu od YSL bolo úžasné. Až po pol roku používania som prišiel na to že je to ženský parfum. Nikdy som ešte necítil tak „mužný“ parfum určený pre ženy. Tiež mám rád kožené vône a ako som písal v prvom príspevku, tak obľúbujem skôr sladšie vône ako tie ťažšie. Čiže škorica, vanilka, levanduľa atď. takže by som asi šiel skôr do nejakého unisex. :) ale naozaj si nechám radšej poradiť od skúsenejších a taktiež najprv vyskúšam vzorky, pretože kupovať niečo za 150€ naslepo je totálna blbosť.

Hanka H 26.08.19 20:36

@cayZ Pokud máš rád kadidlo a unisex, doporučuji vyzkoušet od Tiziany Terenzi Ecstasy - nedávno ji recenzovala (zatím je jenom ve vláknu )

chimaera 26.08.19 20:38

@cayZ Na nějaké marketingové určení taky můžete hodit bobek, na mém muži třeba úžasně vyzní Shalimar (ale nechce ho nosit, co se dozvěděl, že je to vlastně dámská vůně:D).
Ze sladších tabákovek byste možná měl vyzkoušet Tom Ford - Tobacco Vanille, Chergui od Lutense, Franck Boclet - Tobacco, Herod určitě, Tabacco od Odori je taky zajímavé, když už jsme nakousli toho Killiana - Back to Black?
Zajímavých vůní se skořicí nebo s vanilkou by se taky našly mraky - jenže už musím jít uspávat pídě a asi (určitě) usnu taky - určitě se někdo přidá s tipy, já ráno doplním, co by mě ještě napadlo:)
edit: plus ty kadidlovky

Příspěvek upraven 26.08.19 v 20:47

chimaera 26.08.19 20:44

@Hanka H Hani, Ty mě s Ecstasy pokoušíš - před nedávnem jsem si ji rozmluvila, když jsem si v některé recenzi přečetla, že je tam oud (počítám taková ta terenziovská složka, co je i v Kirké, která má být do ovocna a kde jsem skoro nic jiného než „oud“ necítila - možná je to takové to „Montale pižmo“?).
Teď jsi mě zase nahlodala ke slepáku… (aúúú)

Stránka:  1 2 3 4 Další »
Váš příspěvek