Aký prvý niche parfum?

Stránka:  « Předchozí 1 2 3 4 Další »
cayZ 26.08.19 20:58

@Hanka H ďakujem za radu. Už len kvôli tomu názvu má človek chuť ju vyskúšať + kadidlo k tomu :roll: Aj cena je pre mňa dostupná, takže ďakujem ešte raz

cayZ 26.08.19 21:10

@chimaera ďakujem aj vám veľmi pekne za rady a za ochotu. Všetko si zajtra poctivo nájdem, prečítam recenzie a pokúsim sa nájsť aj vzorky :) dobrú noc prajem

Hanka H 26.08.19 21:19

@chimaera Píšu SZ ;-)

chimaera 27.08.19 10:12

@cayZ Tak jsem tady s další várkou návrhů na vyzkoušení. Berte to, prosím, tak, že rady vycházejí z mého omezeného rozhledu a navíc z ženské strany pohledu (ale na tohle moc nekoukám, když se mi líbí, nosím klidně pánské).
Kadidlovek jsou v niche mraky, ale klidně můžete začít třeba u Montale - Full Incense, Comme des Garcons - celá Incense řada, ale Avignon je skoro povinnost, od CdG pěkně kořeněná kadidlovka je i Blue Encens, od Lutense je úžasná Fille en Aiguilles, Cardinal od Heeley Parfums, Timbuktu od L'Artisan nebo Jovoy Paris - La Liturgie des Heures (a i když to není nikovka, Loewe 7 taky stojí za hřích;)

chimaera 27.08.19 10:24

Ze skořicovek mě teď napadá Frederic Malle - Musc Ravageur, Serge Lutens - Rousse, Phaedon - Tabac Rouge, One of Those - Helium [2He] nebo (není to niche značka, ale exkluzivní řada high-end značky, pokud na tom záleží:) Hermes - Ambre Nargiule. Ta poslední má i docela povedené klony, třeba Dolcelisir od L'Erbolario.
Do vanilek se asi ani pouštět nebudu, je toho moc, moc, moc:)

cayZ 27.08.19 10:31

@chimaera opäť ďakujem. Vidím to tak, že najbližší týždeň nebudem robiť nič iné len skúmať a pozerať recenzie na tie vône. To aby som si zobral voľno v práci. :-D Dnes som našiel Amouage Interlude a taktiež je tam podľa recenzii veľmi dobré kadidlo. Máte skúsenosť?

Hanka H 27.08.19 11:41

@cayZ Předpokládám, že máš na mysli Amouage Interlude Man - vřele doporučuji. Jinak vzorky možná seženeš tady - podívej se na poličky i do inzerce. Někteří místní jsou velmi zásobení :palec: :-D .

chimaera 27.08.19 11:52

@cayZ Amouage je vůbec značka, které stojí za bližší prozkoumání (a pánská Interlude je vážně krásná).

Raiton 27.08.19 20:20

Od Amouage je nejlepší Reflection man. Všechno ostatní je dost těžké a nemusí se to každému líbit. Mně se třeba osobně ještě líbil ještě Jubilation 25.
Jinak číst si recenze nemá až tak moc smysl, protože voňavku za 4 tisíce si stejně naslepo nekoupíš. U těch Amouage je dobré, že mají na Notinu vzorky, takže dáš sice 150 za vzorek, ale aspoň přesně víš, co dostaneš a budeš taky vědět, jestli se ti vůně líbí a stojí za pořízení celého balení.
Jinak obecně pokud chceš niche, které budou mít úspěch u širokého okolí, což je stejně nejdůležitější, tak Parfums De Marly Layton, případně Layton exclusif nebo Pegasus, dál Amouage Reflection a Creed Aventus, to je v podstatě to nejlepší, co se dá koupit a do čeho má smysl investovat.

kamooo 27.08.19 20:23

@chimaera @Hanka H
Dievčatá, po vás sa to tak dobre číta. Fantázia mi priam uletela…a toho Interlude Man si @cayZ predsa musí vyskúšať :palec: (nevynímajúc aj ostatné spomenuté dobroty ).

Všetkým pohodový večer (hlavne Rózinke, ktorá sa neviem kde stratila… :think: )
;-)

cayZ 28.08.19 07:29

@Raiton ďakujem, veď to je samozrejme že podľa recenzii si vôňu nevyberiem, pretože každému sa páči niečo iné a to že je niečo v recenzii vychválené do nebies neznamená, že sa to bude páčiť aj mne :-)

chimaera 28.08.19 07:45

Už od včerejška jsem si říkala, kdo zmíní jako první Aventus, který je rozhodně - podle prohypovanosti - jediná niche vůně, kterou potřebujete, pokud se dál nehodláte o vůně zajímat:)
Ale jinak si dovolím s @Raiton em trochu nesouhlasit - samozřejmě, že není mnoho lidí, co si vůni za pár tisíc koupí naslepo jen podle recenzí, ovšem pokud mám dát stovku nebo dvě za vzorek, taky je nevyhodím jen tak naslepo podle (často ošidného) složení, abych pak zjistila například po hodině nebo dvou od nanesení, že vůni marně hledám nejen po čichu kolem sebe, ale třeba i na místě aplikace vůbec. O tomto už si z recenzí obrázek udělám, stejně jako o jiných věcech.

Pokud jde @cayZ ovi jen a pouze o úspěch v širokém okolí, nechť jsi koupí Aventus nebo Reflection a více se pídit nemusí.
Jenže mně se zdálo, že jeho zájem o vůně je hlubší a jeho ambice v tomhle směru rozsáhlejší, že se do toho krásného světa vůní chce ponořit více - a toho už je čtení recenzí, třeba i o vůni, co už důvěrně znám, poměrně nedílnou součástí. (Třeba i něco takovéhoto http://www.kafkaesqueblog.com/, ne recenze typu „tento výrobek mohu doporučit“:)

cayZ 28.08.19 08:04

@chimaera mám vzorku Aventusu a mám aj vône, ktoré na 90% voňajú ako Aventus. Síce sa mi páči, ale mám na to taký istý názor, že je veľmi prehypovaný a poznajú ho už aj ľudia v mojom okolí ktorý sa o parfumy nezaujímajú vôbec alebo len veľmi málo, takže Aventus nechcem.
Chcem vôňu, ktorá sa bude v prvom rade páčiť mne a ktorá nebude voňať ako ďalších 200 parfumov, takže čo si o nej bude myslieť okolie je až druhoradé. Mám rád vône, ktoré keď strieknem tak neviem absolútne vôbec určiť jej zloženie, ale aj napriek tomu sa mi páči práve preto nemám v láske citrusové vône, pretože hneď cítiť sám citrus. Písal som na viac fór a dosť častá voľba tam bola Xerjoff Casamorati 1888, máte nejaké skúsenosti aj s ňou?

kamooo 28.08.19 09:43

...dám ešte niekoľko tipov:

Tom Ford for Men Extreme
Passion Boisee Frapin for men
Caravelle Epicee Frapin for men
Fou d'Absinthe L'Artisan Parfumeur
Colonia Mirra Acqua di Parma for men
Tobacco Blaze Rasasi
Myths Man Amouage for men
Memoir Man Amouage for men
Sunshine Men Amouage for men
Beach Hut Man Amouage for men
Bracken Man Amouage for men
Comme des Garcons 2 Man
Just Rock! for Him Zadig & Voltaire
;-)

chimaera 28.08.19 09:56

@kamooo Supeer:) Konečně se do toho opřel pořádně chlap, já mám přece jen - i když na to moc nehledím - ženský pohled na věc a zkušenosti z jiné strany.
/S Hankou jsem se včera viděla a jsem si jistá, že by srdečně pozdravovala, kdyby věděla:)/

@cayZ Xerjoff bohužel příliš prozkoumaný nemám, tuhle jsem nikdy nezkoušela…

Stránka:  « Předchozí 1 2 3 4 Další »
Váš příspěvek