Aký prvý niche parfum?

Stránka:  « Předchozí 1 2 3 4 Další »
Hanka H 28.08.19 10:12

Dovolím si něco přidat k Aventusu :-D .

Jasně, kdo se trochu hlouběji o vůně zajímá, musí na něj narazit - diskuze, videa, recenze … Samotné setkání s vůní potom může být i zklamáním - protože Aventus vlastně nevoní jako „niche“. Je to poměrně krotká, obecně líbivá, elegantní, klasická vůně. Aventus mám ráda, dokonce mi nevadí i to, že všechny dosavadní šarže, které jsem poznala, voněly trochu odlišně; a zjistila jsem, že vůně opravdu „pracuje“ - pokud se odstřik pár měsíců odležel, byl jaksi hutnější. Baví mě diskuze o údajných nedostatcích jednotlivých várek - krátká životnost, řídká vodička apod. Není na škodu vyzkoušet i všemožné klony této vůně - a tady tvrdím, že nejpovedenější je Club de Nuit Intense. Man
@kamooo :palec: Chci je všechny :-D :palec: !

cayZ 28.08.19 11:06

@kamooo Ďakujem veľmi pekne. To aby som si začal googliť bez akých orgánov človek môže žiť :-D
A čo tak Rasasi La Yuqawam? Máte to vyskúšané? Neskutočne ma láka vyskúšať to spojenie kože a maliny. :roll:

kamooo 28.08.19 13:29

@cayZ Výborný klon Toma Forda - Toskánskej kože. Mám a potvrdzujem že stojí za to. ;-)

Hanka H 28.08.19 13:32
@kamooo píše:
@cayZ Výborný klon Toma Forda - Toskánskej kože. Mám a potvrdzujem že stojí za to. ;-)

Souhlasím! Snad jen trochu sladší a začátek má méně „stájový“.

Jirka84 28.08.19 21:48

@cayZ
Gratuluji k rozhodnutí prozkoumat svět niché vůní 8-) Jak tu psali ostatní, je to běh na dlouhou trať, já s tím začal asi před třemi roky a nemám pocit, že bych nějak polevoval, spíš naopak… :-D Pořád čtu recenze na netu a koukám na youtube recenze, z toho si pak dělám výběr vůní, od kterých koupím vzorek a když mně vůně opravdu zaujme, koupím ji. To samé doporučuji i tobě… Ale vím, že jsi psal o konkrétní tipy, takže pár jich sem zkusím dát… Ale ber to tak, že to nejsou mé aktuálně TOP vůně, já zrovna právě ujíždím na těch „stájových“ :lol: … a ty bych se zatím doporučit neodvážil. Takže to budou takové ty líbivky (Aventus vynechám ;-) )…

Mancera

• Cedrat Boise, Kumkat Wood, Wind Wood, Roseaoud & Musc

Creed

• Millesime Imperial, Green Irish Tweed, Virgin Island Water

Tom Ford

• Oud Wood

Amouage

• Sunshine, Jubilation XXV, Reflection

Frapin

• L´humaniste

Parfums de Marly

• Herod

Možná zde některé tyto vůně už zazněly, omlouvám se, neměl jsem čas to celé pročítat. Perfektní typy také psal Kamooo.

Nějakou inspiraci také určitě najdeš ve vláknu https://www.arome.cz/…nisex-48592/

Jinak co se týče té Xerjoff 1888… Já zatím měl asi 3 vzorky této vůně - je to krásná vůně, kterou jsem zatím nezavrhl, ale zase mě zatím nezaujala natolik, abych ji koupil. Rozhodně zkus :-)

Tak pak dej vědět, jsem zvědav, co jsi zkusil, co se líbilo a co ne… :mavam:

cayZ 28.08.19 23:49

@Jirka84 Ďakujem za tipy určite sa pozriem aj na to vlákno a budem poctivo študovať celú noc. :-)
Potom dám vedieť čo som skúsil a čo sa mi páčilo a čo zas nie, sám som na to zvedavý. :-)

Chandler 29.08.19 17:07

Pokud se bavíme o niche parfemech, pak by nikdo neměl vynechat parfemového mága Andyho Tauera a jmenovitě pak 02 L'Air du Desert Marocain.

cayZ 30.08.19 00:38

@Chandler ďakujem za tip

cayZ 30.08.19 00:39

Maison Francis Kurkdjian

Budem objednávať 6 vzoriek od MFK. Ktoré by ste mi odporučili kúpiť? Ďakujem.

BobanSK 30.08.19 06:16

@cayZ Ahoj. Za mňa jednoznačne Baccarat Rouge 540.. A ešte Masculine Pluriel, Grand Soire, Lumiere noire pour homme.. Ale Baccarat je neskutočný.. Je až neuveriteľne koľko vydrží a ako vonia.Nie je pre každého ale keď človeku sadne tak hotovo. Bola to vôňa ktorú som hľadal.A ešte by som odporučil Vikinga od Creedu.Nenapadna ale skvelá vôňa.

A ešte by som doporučil značku Nasomatto a jej vône Pardon, Black Afghano a Duro..

cayZ 30.08.19 13:13

@BobanSK Ďakujem, Baccarat to je samozrejmosť. :-)

Frankie 30.08.19 13:52
@BobanSK píše:
@cayZ Za mňa jednoznačne Baccarat Rouge 540.
Ale Baccarat je neskutočný.. Je až neuveriteľne koľko vydrží a ako vonia.Nie je pre každého ale keď človeku sadne tak hotovo. Bola to vôňa ktorú som hľadal…

Tak s tímto neuvěřitelně „cenově skromným“ a upřímným názorem se mohu plně ztotožnit. ;-)
U mne „Babka 54“ na 1. místě v žebříčku dámských.

Jirka84 30.08.19 19:47
@cayZ píše:

Pokud ještě nemáš vybráno, doporučuji Oud Satin Mood a Aqua Universalis Forte . Druhá zmiňovaná se mi nelíbí, ale má dost pozitivní ohlasy a často bývá řazena mezi TOP letní niché vůně, takže tu určitě také zkus 8-)

A ještě mě napadlo Nasomatto Baraonda :palec:

hromar 30.08.19 23:14
@cayZ píše:

Budu ted trochu oponovat svým názorem. Pokud začínáš tak si myslím, že např. Amouage jsou dost komplikované, některé se mohou zdát až odpuzující a může to vyvolat na dlouhou dobu nechuť ke konkrétní značce, tak opatrně. BR 540 s tou bych vůbec na začátku neztrácel čas(já ani na konci :-) ) . Já osobně jsem začínal s MFK, takže k tomu mohu říct svoje pocity ze začátku a myslím, že je to vhodná volba k průzkumu. Jen ten chlap je asi trochu ženská, nemůžu si pomoct a prostě převažující konvalinka na chlapovi je divná. Takže Universalis obě jsou čistě ženské, Aqua Celestia ještě víc, Vitae jsou citrusové a pro mě dost syntetické. Nenašel jsem unisexovou, co by zůstala na pánské straně (kromě fetišistické Absolue Pour le Soir, ale tady bych začal spíše Cologne :-P ). . Zkus čistě pánské - Amyris, Masculine Pluriel, Lumiere Noire - jsou nádherný a unikátní. Napsal bych toho ještě spoustu, ale to nejde to se musí zkusit. Záleží na náladě, počasí, teplotě atd… Ale je to krásnej průzkum, něco jako zkoušet ženský, s tím rozdílem, že když se ti přestane líbit vůně můžeš jí dát na Aukro nebo eBay :lol: :lol:

Jirka84 31.08.19 04:56

@hromar
Klasická Oud od MFK mi přijde spíše na pánské straně, jinak ano, dost jich je směrem k dámské straně. BR540 je pro mě syntetická nuda, ale vím, že dost lidem se líbí. 8-)

Stránka:  « Předchozí 1 2 3 4 Další »
Váš příspěvek