Al-REHAB a jiné arabky

Dalia 16.7.11 20:48

*Al-REHAB a jiné "arabky"

Holky tak pište postřehy.
S vůněmi této značky zkušenost nemám, ale například Taif Rose Spirit by mě zajímala.

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 166 Další »
mety 16.7.11 22:07

Tak já bych se taky tak trochu zmínila o arabských vůních, nevím tedy přesně jestli patří mezi Al- Rehab, ale možná moje zkušenosti někomu pomůžou v rozhodování. Začala jsem s vůní Kashkha, kterou jsem si koupila u paní Sáry, ale bohužel pro mě, tam bylo na můj vkus moc oudu, nějak ho nemůžu zkousnout, takže šla dál, po této zkušenosti jsem byla přesvědčená, že tyto vůně nejsou nic pro mě, ale pak jsem vyzkoušela Arba Wardat a musela změnit názor, tahle vůně se mi moc líbila a na základě toho jsem byla na předváděčce u paní Wechové a zjistila, že i arabské vůně můžou být např. jen lehce orientální, nebo jen ovocné. Zakoupila jsem si hned dvě, jedna MOUAD CPO je taková hodně květinová, cítím frézie ideální na léto a pak od firmy AJMAL „AHBAB“ a z toho jsem úplně vedle je to klasický EDP vůně úžasná, ohromně luxusní mám na ní hodně pozitivních ohlasů. Upřímně řečeno na ty olejíčky jsem si ještě tak nezvykla, mám raději klasický spray, což u AHBABU je.

Dalia 16.7.11 22:50

Mně prošlo rukama pár vzorků arabských vůní v olejové konzistenci. Drží perfektně, ale mám raději také klasický spray. Možná bych si zvykla, pokud by mi vůně voněla.

Bea 16.7.11 22:58

Já tedy když arabskou, tak radši olej, ať už to mám se vším všudy … olej mi problém nedělá, měla jsem (stále mám) nádherný parfémový olej od Bodyshopu Juba, mám ho už 20 let, a pořád voní stejně krásně …ale když olej, tak na ťupání-mám EA Bronze Godness a to je taky olej, jenomže ve spreji a to už mi přijde méně praktické-co když si to fláknu někam, kam nechci ? …

Dalia 17.7.11 09:01

Zkoušel někdo následující? …
Attar Al Kaaba
Rania
Nasmah
Ahebbak
:?:

Fanfan 17.7.11 09:07

Upřímně přiznám, že se vůbec neorientuju v jednotlivých značkách, mám celkem problém zapamatovat si i názvy, natož značky. :oops: :D Řekla bych, že v Al Rehab třeba vůbec Taif Rose Spirit není, na stránkách Anabis jsou jednotlivé parfémy, je tam i Kashkha a spol., což Al Rehab není určitě, možná by stálo za to dát všechny Arabky do jednoho vlákna, protože nějaké už tu jsou… viewtopic.php?f=47&t=37042 viewtopic.php?f=47&t=37041

Co se Taif Rose Spirit týká - pro mě je to asi nekrásnější orientální vůně, jakou jsem zkusila. Jak název napovídá - je to růže, začátek klasicky růžový až desinfekční jako třeba v Aoud Damascus, postupně tenhle ostrý tón zmizí a zůstává opravdu nádherná, vůně, jednotlivé složky se velmi harmonicky mísí, nejsou vyloženě dobře rozeznatelné, je zřejmé, že vůně obsahuje ovoce, vanilku, koření a dřeva, ale vždy tolik, aby si člověk řekl - ha, mám tě, co jsi zač?- a v tu chvíli se ten tón opět promíchá s těmi ostatními… Vůně je opravdu velmi příjemná, má pouze dvě negativa - výdrž a cenu… Lépe řečeno - kdyby vydržela déle, nebylo by mi líto za ni dát tolik peněz, protože se mi opravdu velmi, velmi líbí…

A jinak souhlasím s tím, že je dobré se k vůni vracet, třeba i po roce, protože teď, s odstupem, opravdu dokážu mnohem více složek rozlišit, Khawla pro mě zpočátku byla aoud od začátku do konce a včera jsem s úžasem zjistila, že aoud po chvíli úplně zmizí a je z ní zcela jiná vůně, vnímání se mění…

Ahebbak je pěkná vůně, ale ne tak pěkná, abych do ní šla. Nekomplikovaná, velmi příjemná, citrusy, kytky, pižmo… Osvěžující, na léto pěkná, ale jak se znám, bavila by mě 14 dnů… no možná 10. :mrgreen:

Dalia 17.7.11 09:09

A teď jsem tam ještě objevila Rawan.
Podle popisu obsahuje růži, karafiát, santalové dřevo, vanilku … … achjo, všechny tyto složku miluju.

Také jste nikdo nezkoušel?

Ronna 17.7.11 12:47

Taif Rose Spirit je značka Abdul samad Al-Qurashi. Velmi drahá a kvalitní značka. Jeden Katařan na Fragrantice značku nazývá elitou mezi arabskými značkami.

Fanfan 17.7.11 13:32

Tomu bych věřila. Protože je to jednoznačně kvalitní vůně a i ten flakon vypadá luxusně, žádné přeplácané nevkusné „těžítko“… :wink: Vůbec má řada vůní z Anabis krásné flakony. :)

Dalia 17.7.11 13:39

A tak se blbě zeptám, protože jsem se ještě s žádným flakonem s arabskou vůní nesetkala - pokud je to tedy CPO, tak jak nanášíte? Je tam nějaká tyčinka spojená s uzávěrem … ?
Mám na mysli třeba takový flakon, jehož obrázek přikládám.

http://www.anabis.cz/…ts/Rawan.jpg

Fanfan 17.7.11 13:45

Měla by tam být aplikační tyčinka. Na Anabis je popis toho, jak se má CPO aplikovat - mezi prsty u nohou nebo kam to, podkolenní jamky, zápěstí, loketní jamky, dekolt, za uši - prý hlavně směrem odspoda nahoru.

Dalia 17.7.11 13:54

Děkuji.

Fanfan 17.7.11 14:00

Není zač…

Ppavla 17.7.11 14:06

Dali, vypadá to takhle a u Rawanu opravdu stačí kapička a provoní tě celou na dlouhou dobu.

Dalia 17.7.11 14:41

Děkuji. Vypadá to dobře (líbí se mi ten flakon).
A pro Tebe je Rawan také vůně letní nebo ho nosíš celoročně? A jsou tam cítím avizované karafiáty?
Omlouvám se za tolik dotazů. :)

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 166 Další »
Váš příspěvek