Aldehydové vůně

Ronna 28.12.07 17:40

Poradte mi typicky aldehydové vůně, jak tu občas zmiňujete, ať se lépe zorientuji - nebo to není žádná podkategorie? Nějak jsem to z některých recenzí vyrozumněla. Poradte mi prosím nějaké, co mají v kamenných obchodech. Dík.

Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama

janas 28.12.07 17:45

Typická aldehydová vůně je Chanel No5.

Ada 28.12.07 17:56

Chanel No. 5 je pramatka všech aldehydovek.
A pak si dej: Tendre Poison (Christian Dior), So Pretty (Cartier), Aromatics Elixir (Clinique), Dolce & Gabbana (Dolce & Gabbana), White Linen (Estée Lauder), Beautiful (Estée Lauder), Arp

Petra 28.12.07 17:57

Nevím, jestli mají v kamenkách Rive Gauche od YSL, ale to je pěkná aldehydovka, dále First od Van Cleef and Arpels, tu jsem někde viděla, snad to byl Marionnaud, přopomíná mi lehčí variantu No. 5, pak White Linen, Knowing (Estee Lauder), Caleche (Hermes) - ta je jemnější, Madame Rochas, no a moderní aldehydovka je Dolce&Gabbana, případně jesli někde narazíš na Red od Giorgio Beverly Hills, to je jak pěstí do nosu :)

Chava 28.12.07 18:22

Ada - jak to, že nemají klasickou Arpege!! Mají a levně!!!V Makru na Černém Mostě a stojí do 350 korun!Je jí asi 20 - 30 mll.

Ada 28.12.07 18:48

Jenže Makro není přístupné normálním smrtelníkům :)

Chava 28.12.07 19:10

Omrknu to tam při nejbližší návštěvě, zda ho ještě mají.

Ronna 29.12.07 14:27

Díky, půjdu zkusit.

Kača 29.12.07 15:06
chava píše:
Ada - jak to, že nemají klasickou Arpege!! Mají a levně!!!V Makru na Černém Mostě a stojí do 350 korun!Je jí asi 20 - 30 mll.

Cože???No tak hned jak se vrátím do Prahy,poženu kolegu do Makra,neb on vstupenku do oné svatyně vlastní,a mě parfém onen zakoupiti nucen bude!!!

Oleka 30.12.07 13:29
Petra píše:
Nevím, jestli mají v kamenkách Rive Gauche od YSL, ale to je pěkná aldehydovka, dále First od Van Cleef and Arpels, tu jsem někde viděla, snad to byl Marionnaud, přopomíná mi lehčí variantu No. 5, pak White Linen, Knowing (Estee Lauder), Caleche (Hermes) - ta je jemnější, Madame Rochas, no a moderní aldehydovka je Dolce&Gabbana, případně jesli někde narazíš na Red od Giorgio Beverly Hills, to je jak pěstí do nosu :)

Prominte, ale mě se zdá že First od Van Cleef & Arpels vůbec není aldehydní vůně :), je to floralní vůně, a v žebříčku vůni stojí nějak úprostřed mezí florální a fresh kompozici, je to florální, nebo jinými slovy květinová klasika. Je moc neobyčejná protože je to první parfem, v jehož složení byl použit černý rybíz.
Co se týče aldehydných vůni, tak Chanel 5. byla vůbec první aldehydovkou, pak šli ještě ARPEGE, Mme Rochas, Climat od Lancome, Infini od Caron také aldehydní vůne, z novodobých jsou to 212 od Carolina Herrera, Noa od Cacharel, Loving Bouquet od Escada, Tocadilly od Rochas, ještě True Love od Elisabeth Arden.

Arome P.e.t.r.a 30.12.07 14:01

No First by opravdu měla být aldehydová, většinou se tak teda uvádí (např. na www.fragrantica.com, ale i jinde). V každém případě aldehydy obsahuje, je fakt, že ve srovnání s No.5 a Knowing je o poznání lehčí. Já jsem ji zkoušela zároveň s White linen a na začátku si bylz dost podobné, v obou jsem aldehydy cítila, First se pak ale usadil do mnohem jemnější květinovo-mýdlové vůně, kdežto White linen byl pro mě o něco ostřejší a výrazně mýdlovější.

Samantha 30.12.07 14:04

Oleko, First od Van Cleef & Arpels je určitě aldehydovka. Aldehydy jsou uvedené ve složení vůně na oficiálních stránkách Van Cleef & Arpels a já je tam tedy cítím.

Oleka 30.12.07 14:48

jo :), já jsem se podívala na tuto stránku, http://www.vca-parfums.com/…_parfums.htm

jsou tam napsány aldehydy,
mě se ale zdá že není až v takové koncentraci, ako například v Chanel 5.
když to vezmeme v úvahu, tak tyto syntetické parfémové složky dnes jsou skoro ve všech parfémech, protože určitě jejich výroba je levnější než naturální produkt - některé drahé květiny, iris, jasmin a ostatní drahé složky.

Kerze 30.12.07 15:20

First vznikla v roce 1976 a to byla éra aldehydů a chypré. A First je rozhodně chypré - obsahuje pačuli, větvičník a vetiver. Nemyslím, že v dnešní době se v parfémech aldehydy používají ve větší míře. Určitě je v dnešních vůních množství umělých složek, ale ne přímo aldehydy. Zaznamenala jsem ale trend návratu právě k staším trendům a snahy vytvářet nové vůně ve starém stylu - tedy i aldehydové.

Oleka 30.12.07 15:27

Dobře :),

může tady někdo popsát nějaké aldehydné složky - konkrétně.
Například nemůžu pochopit, jaký je rozdíl mezi aldehydnou složkou, která je podle popisu syntetická parfémová složka, a ostatními umělými složkámi. Pro mě totiž není rozdíl :(.

Nejsem znalcem, ale chtěla bych se alespon v tomto směru mít přehled.
 Díky

Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Reklama