Alternativní parfumérie To Tap v Brně

Stránka:  « Předchozí 1 2
Katie88 12.5.17 13:54

@Medojedka Jéškote… No comment. Viz nahoře

Jitka77 12.5.17 14:22

@Katie88 Tak Lanvin je ve věci výdrže pro mě katastrofa :roll: už ani jejich nové vůně nezkouším, nemá to pro mě vůbec cenu, za pět minut necítím nic.

V podobném duchu jako Jeanne (červené ovoce, sem tam kytka, nějaké to dřevo) je pro mě Gucci Eau de Parfum II, ale cenově vychází trochu výš. Mohla by se ti líbit Insolence EdT nebo My Insolence, obě jsou ale sladší. Drží ovšem jako přibité a dají se sehnat za dobrou cenu. Svěžejší (a trochu vodní, melounová) je Dolce Gabbana L´Imperatrice.

Když se s dotazem přesuneš do některého existujícího vlákna typu „hledám vůni“ a napíšeš víc o tom, co se ti ve vůních líbí, dostaneš určitě víc tipů ;)

Katie88 12.5.17 14:44

@Jitka77 Díky moc! Určitě se na typy mrknu a přičuchnu… Jj ještě jsem neměla moc čas to tady všechno prostudovat, ale zkusím napsat na nějaký diskuze. Díky! :)

mmaat 12.5.17 19:02

@Katie88 na napodobeniny mám stejný názor jako většina lidí tady. Ale byly doby, kdy jsem i já napodobeniny nosila, začátkem devadesátých let pro mě byly originály docela finančně nedostupné. Vzpomínám si, jak jsme s kamarádkou chodily očichávat Cašmir do jedné parfumerky. Ale dát za parfém čtvrtinu platu pro mě bylo naprosto nemyslitelné. Tak jsem si pořídila kopii. Ta první byla vcelku vyvedená, pak jsem si koupila jinou a to byla čirá chemická hrůza. Rozhodně neodsuzuju nikoho, kdo si alternativní vůni pořídí, já už bych to ale nejspíš neudělala. I napodobeniny jsou různě kvalitní, některé opravdu voní hodně podobně, některé jsou hrozné. Ale existuje spousta originálních vůní, které jsou za hubičku a vůbec nevoní špatně. Navíc, u těch dražších máme eshopy, kde jsou občas navíc různé akce a slevy. Horší je, když se člověk zamiluje do nějaké drahé exkluzivky :lol:

sisa.b 12.5.17 21:53

@Katie88 to som rada :mavam: Aj keď ja v prvom svojom príspevku nič zlé nevidím, no ako píšeš - cez písmenká je ťažké odhadnúť, ako to človek myslí.
Ak chceš skúšať napodobeniny, tak si tiež daj pozor na výrobcu, aké používa zložky a pod. Niektoré čínske fejky by som sa hádam aj bála dávať na seba 8o A ak sa ti niečo nové zapáči, skús pozrieť najskôr net, ako spomenula @mmaat , napr. niektoré FM napodobeniny sú drahšie, než originály! :roll:
Vlna nepochopenia môže ešte prameniť aj z toho, že si arome (teda skôr členky) dosť zakladá na originalite v inzercii. Mňa tiež vie vytočiť, ak sa tam objaví niekto z iných portálov s fejkmi. To, že chcem mať originál, ešte neznamená, že by som ho nebrala za nižšiu cenu :mrgreen: A tá inzercia ma veľakrát necháva na pochybách :nevim:
No a potom sem pravidelne vbehne nejaký FM predajca, ktorý sa nám snaží nahovoriť všetky tie spomenuté klamstvá :roll:
Tak skúšaj - napodobeniny, či originály - keď ti sadnú a urobia ti radosť, tak prečo nie :kytka:

Katie88 13.5.17 21:41

@mmaat Díky za názor. U mě to není až tak moc ten finanční problém, jako hamižnictví :mrgreen: Touto dobou nemám svýho favorita a tak si radši koupím 5 vůní za cenu jedné a až si zase vyberu favorita, tak budu investovat do orginálu :) Taky jsem dost háklivá na výdrž vůně, pokud přestanu vonět dřív jak za půl dne, tak to pro mě není bohužel dobrej parfém :( Takže z těch levnějších originálů do toho bohužel většina spadá… Viz můj příklad s Jeanne od Lanvin… :(

Katie88 13.5.17 21:54

@sisa.b Jasně, tak já bych si rádoby originál například ze stánku od našich rýžových sousedů :mrgreen: taky parfém nekoupila… Nebo takový ty napodobeniny z Turecka, apod.
FM pro mě dneska už taky není něco, do čeho bych chtěla investovat, ta „alternativní parfumérie“ je opravdu na první (i druhej pohled) trochu jinde, i když se o tom těžko přesvědčuje.

Tak pak chápu už komentáře tady od např. Medojedky, která mě podezírá z obchodní činnosti :mrgreen: Já Arome sleduju už dlouho, ale nikdy jsem se neregistrovala, až teď jsem měla ten dotaz, tak jsem se rozhodla. Hlavně sleduju recenze na parfémy, ty diskuze moc ne, takže proto jsem nevěděla o těch diskuzích na téma „fejkové parfémy“.

Díky za objasnění a doporučení ;)

Svatka 15.8.17 18:13

Před měsícem jsem si koupila malý flakonek Tampa (rozuměj: inspirace T. Fordem - Tobacco Vanille). Netušila jsem, jak voní origoš. Pak jse jej vyzkoušela v Dubaji. Jsou si dost podobné. Ford má teda monstrózní výdrž, a konec má více kořenitý. Ale jinak dobrý. Za ty prachy. Rozhodně jsem to ale nekupovala proto, abych měla měla Forda. Toho ostatně mám, i když už těsně na dně: White Patchouli (manžel ho nesnáší), tohle kupodivu jo. On je na svěženky a jedlé (ale lehké) vůně. Asi tak. :-)

Katie88 19.8.17 21:03

@Svatka Díky za názor ;-) Vnímám to podobně…

Michele 20.8.17 09:08

Kdybych nemela penize na drazsi vuni, sla bych do drogerie. Vune typu Charlie, Tesori d Oriente apod. voni pekne, maji vydrz a neparazituji na znacce. A treba k takovym vunim Playboy se da koupit cela kosmeticka rada, uzasne. Nedavno jsem tam videla Ninu Ricci do 500 Kc.
Ani nebylo treba zakladat nove vlakno. O imitacich a napodobeninach je tu diskuznich vlaken vice a jeste tu kame univerzalni tema „blbe parfemove dotazy“ ;-)

A zkusenost s napodobeninami: manzelove tete se moc libil muj Angel, koupila napodobeninu, musela se tim polevat, aby vonela a jeste se z toho osypala. Muj mini flakonek 25 ml mi vydrzel urcite vic nez rok pri castem pouzivani.

phulosoraptorka 20.9.17 15:51

Já mám už zmíněnou Tampu a jsem spokojena, poměr cena/výdrž mi připadá dost dobrý.
Naopak Tesori jsou ze mě pryč tak do hodiny, ač se mi líbí a různé odnože Charlie na tom nejsou o nic lépe, takže i když je vlastním, obvykle se raději přestříknu Cabochardem nebo tou Tampou.

Stránka:  « Předchozí 1 2
Váš příspěvek