Angličtina pro děti

Luna 7.2.10 20:25

Angličtina pro děti

Jelikož jsem toto téma nenalezla, tak zakládám :)

Jsem v situaci, kdy bych měla jednou týdně učit malé děti angličtinu a to sice totální mrňata, je jim 2,5-3,5 roku. Přiznám se, že s tím moc nemám zkušenost a po pravdě si myslím, že je to blbej věk. Neumí většinou ještě ani česky…
Už jsem měla 2 hodiny a kromě toho, že někteří, tj. ti starší nebo chytřejší pochopí, že hello znamená ahoj, je to samozřejmě nezajímá. Zajímá je pouze divadlo, které mám připravené, figurky a písničky. Písničku zpívám většinou sama nebo s jediným klukem, který to trochu chápe, co se po něm chce.
Takže prosím, kdybyste někdo věděl, jak na to, můžete sem hodit nějaké rady? Na netu je toho sice dost, ale spíš pro starší děti, tak kolem 5 let, se kterýma už bych si rady věděla… :?

Ostatní aktivity, co s nima dělám česky jsou v pohodě… :D

Stránka:  1 2 Další »
Elvira 7.2.10 20:32

Luno, obávám se, že LEPŠÍ UŽ TO NEBUDE :lol: a že děláš maximum. Lehounké hry, písničky, básničky…víc nemá smysl. Zvlášť, když jsou ty děti rády, že vůbec mluví mateřštinou! Naučí se barvy, zvířátka, pozdrav…a rodiče by měli být happy! :lol: Moc jsem Ti neporadila, ale učím taky ve školce a zastávám tento názor. Jsou to ještě miminka!

derad 7.2.10 20:34

myslím, že budeš příjemně překvapená. děti v tomhle věku jsou jako houba, která nasává poznatky. učení jim půjde samo, jen je třeba to udělat pro ně zajímavé a zábavné :D

Parga 7.2.10 20:35

To snad ví každý, i Luna, akorát hledá to „zajímavé a zábavné“

derad 7.2.10 20:39
Parga píše:
To snad ví každý, i Luna, akorát hledá to „zajímavé a zábavné“
vždyť na to si odpověděla sama:
Luna píše:
Ostatní aktivity, co s nima dělám česky jsou v pohodě…
když se u nich děti baví v češtině, bude je to bavit i v angličtině, resp. s použitím angličtiny.
Elvira 7.2.10 20:40

Tak každopádně mě baví vymýšlet hry pro děti, nemám ráda pořád dokola ty profláklé, vymyslela bych být Lunou nějaké hry spojené i s pohybem, aby děti neseděly a netušily, že se učí. :D Škola hrou! :whistle:

Luna 7.2.10 20:52

No jo, minule jsem udělala zvířátkové divadlo a pak jsme jako postavili loď a jeli do ZOO a pak ty zvířátka malovali, ale přijde mi, že to dýl jak 20 minut nevydrží. Uvidí ptáčka na okně a veškerá pozornost je pryč :mrgreen: :D

Elvira 7.2.10 21:00

No, tak nejde jinak, než vycházet nadále z toho ptáčka na okně. :wink: 20 minut…great! 8)

Parga 7.2.10 21:00

Jojo, u dětí je to hodně o improvizaci :wink:

Luna 7.2.10 21:03

No to je taky fakt, vlastně nedělám nic jinýho :lol:

Akorát zítra to bude masakr, protože jsem nemocná a dělá mi velký problém dlouho mluvit, to bude náročný týden :evil:

Měla bych si pořídit na krk závěsný přehrávač jako průvodkyně ve filmu Jára Cimrman ležící spící :lol:

Parga 7.2.10 21:06

Nemáš nějaké CD s anglickými písničkami nebo básničkami? Mohli byste opakovat, co slyšíte :D . Třeba něco najdeš na netu :wink: .

Daisy.zlouky 7.2.10 21:16

Luno asi Ti opravdu nezbyde nic jiného než dokola opakovat - barvičky, zvířátka a tak dále, vylepšené tanečky, písničkami, malováním obrázků atd. My máme Aj na druhém stupni zvláštní školy a přijde mi to občas stejně bezradné jako u dětí ve školkovém věku - u těchto je aspoň předpoklad té savé Deradovo houby, ale u těch našich je to horor.Nevyjadřují se správně ve svém rodném jazyce natož v cizím, písničky a scénky jsou pro ně trapné a stydí se. Nápady jsou, ale není zpětná vazba :bang: :bang:

Fanfan 8.2.10 07:18

Onehdá jsem četla o dětské angličtině metodou Helen Doron, taky je to pro taková prťata a co tam tak psali, pochopila jsem, že pro takhle malé děti je důležité od útlého věku zažít cizojazyčné prostředí, ale nedá se čekat, že by mluvily… :wink: Takže je to nejspíš o tom je anglicky zabavit a pokud i nějaké to slovíčko pochytí, jedině dobře… :P

Elvira 8.2.10 15:37

Žbirka má pěkné CD s těmi nejjednoduššími písničkami. Hezky se to poslouchá. Jen si ho někdo ode mě vypůjčil a nevím, kde je. :roll:

Luna 8.2.10 15:57

:banana: :banana: :banana: Super! Dneska se naučili říct SNOW IS WHITE!
Akorát to divadlo se jim nějak zalíbilo, protože oslík se snažil chytit sněhovou příšeru, kterou jsem dělala baterkou jako stínové divadlo a pro velký úspěch mě nechtěli propustit :roll:

No tak jsem svým krákavým chřipkohlasem odehrála dvakrát a sotva lezu, jdu do postele a Žbirku si píšu, příště se bude namáhat místo mě! :D

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek