Antiperespiranty

Ella 09.11.07 13:07

Ještě mně to nedá se nevrátit k jednou nadhozenému tématu a to jak sladit parfém s antiperespi­rantem. Docela by mě zajímalo, jak to dělají ostatní. Já se snažím vybrat vůni antiperespirantu co nejjemější (teď používám Nivea Pearl), aby se s parfémem příliš nepral. Pozoruji ale, že jeho účinnost není 100%, že je lepší třeba Rexona (nezradí vás!!!), která ale tu parfemaci má ostřejší. Všechny výrobky na přírodní bázi (krystaly) mě zklamaly - ty nefungovaly vůbec. Má někdo zkušenost třeba s Vichy? A řeší tuto otázku kromě mě vůbec někdo?
Já po nanesení parfému cítím nějakou chvíli právě ten parfém, ale jakmile se „zahřeju na provozní teplotu“, tak začne účinkovat antiperespirant a já až do večera cítím právě ten - což je docela škoda.
Těším se na odpovědi.


Reklama

macska 09.11.07 14:03

Vichy je tak ano i ne (měla jsem tuhý a teď mám roll-on). Je to mnohem lepší, než když ráno zapomenu / nestihnu, trochu se potím, ale nesmrdí to tolik. Teď v zimě to jde, ale v parném létě nic moc. Tuhá Nivea bez parfemace byla možná o chlup lepší, ale poslední dobou mě tuhé dráždí. Předtím jsem ještě používala Herbinu roll on, kterou bych bych dala na roveň té Nivey, ale už se sem nedováží. V létě to většinou řeším zeleným čajem od YR a nějakým jiným zelenočajovým parfémem (co budu dělat, až zatoužím po změně, to zatím netuším).

Shrnutí: jakékoliv další tipy jen uvítám.

Ella 09.11.07 14:16

No - paráda, to jsem ráda, že toto neřeším jen já sama. Sice nejsem manuálně pracující, ale někdy se i v kanceláři zapotím až až. Tedy účinný antiperespirant opravdu potřebuji. A někde jsem četal, že takový ten "stresový "pot je daleko více cítit než pot ze cvičení nebo fyzické práce, protože se při stresu do potu více vylučují bílkoviny, či co.
To zn, že použijete pouze parfém - zelený čaj a potom už noc jiného? není to škoda, ochudit se o další vůně dalších parfémů?

macska 09.11.07 14:32

No právě je, ale poslední dobou jsem měla zelenočajové období. Takže většinou zelenočajový deodorant od YR a pak zelený čaj s mátou od L'Occitane, naštěstí se to moc nebilo. Jenže teď si na teplejší období brousím zuby na Nil a pak nevim, nevim…

yula 09.11.07 15:20

Mně se celkem osvědčil tuhý antiperspirant od Clinique, je hypoalergenní a nemá tak výraznou vůni jako levnější deodoranty, které když se smíchají se stresovým potem, je to peklo. Je sice dražší (cca 500 Kč), ale zase ho je 75 g, tedy skoro dvojnásobek než drogerkových přípravků.

Garfield 09.11.07 15:58

Nesnasim, kdyz se mi tluce vune parfemu a antiperspiran­tu.Pouzivam antiperspirant od Nivey bez vune.Nic jineho, neparfemovaneho jsem snad ani nenasla.Kdysi se vyrabel neparfemovany Lady speed stick, ale pak z neznameho duvodu prestali :( Akorat me stve, ze ta Nivea neni ucinna tak jak bych potrebovala.Trosku ucinnejsi je jeden gelovy Adidas, ale ten uz trosku necim voni :(

http://www.coty.cz/…001000_M.JPG

Kalista 09.11.07 18:25

Já se peru s tímto problém účinného antiperspirantu bez parfemace x let. Zkoušela jsem různé, ale bez parfemace to bylo jako bez účinku. Hodně moc jsem byla spokojena s jednou kuličkou od YR, bohužel ji cca před 2 lety přestali vyrábět. Teď jsem si pořídila E. Lauder, parfemace je docela ucházející, účinost taky jde, bohužel s cenou je to horší. Ale kamarádka mi teď vychválila Vichy se zeleným uzávěrem. Takže budou zkoušet Vichy. Pokud někdo narazíte na nějaký bez parfemace a účinný, dejte prosím vědět. Díky

Arome Bella 09.11.07 18:36

Před několika lety jsem používala Vichy - žádný zázrak za tu cenu… ale třeba již dnes má jiné složení a funguje lépe. Nevím. Dnes používám Nivea sensitive, bez parfemace. Nemůžu říct, že by nikdy nezradila :/, ale pro běžné užívání stačí. Když chci mít jistotu, sáhnu po přípravku Triple Dry, výrobce Linden Voss. Ten funguje výborně, ale v ČR je dlouhodobě nedostupný. Napadá mě náhrada výrobkem Driclor sol 20 ml roll on. Ten myslím, bude fungovat velmi dobře a parfemaci tam moc nepředpokládám. Snad by se dal použít i Excipial DeoForte - ale to je krém a běžně se užívá na plosky nohou a na ruce, aplikaci na jiné částí těla však výrobce nevylučuje. Výrobky je možné zakoupit v lékárně, drogerie je asi nevede a doporučila bych je pouze potivým zoufalcům. Jakmile tyto výrobky sníží pocení na „požadovanou úroveň“, používají se 2- 3 x týdně. Pocení snižuje také šalvěj, takže klidně můžeme zkusit popíjet … :)

Naja 09.11.07 19:28

Já už jsem vyzkoušela kde co. Zjistila jsem, že mi tuhé antiperspiranty vůbec nevyhovují. Niveu mám také ráda, ale vadí mi skleněná lahvička, je to velmi nepraktické. Konečně jsem si ale vybrala, je to Adidas Sensitiv, mám už několikáté balení a doufám, že mi ji nepřestanou vyrábět. Není uplně bez vůně, ale voní opravdu jemně a decentně. Můj muž jí miluje, protože se s ní voním i do postele, prostě říká, že tohle je moje vůně.:o)

IvKa 09.11.07 19:56

To je zvláštní, já se potím dost, protože se mi nějak hnuly hormony, a deokrystal z DM je v pohodě. Tedy pokud se týká vůně. Jako antiperspirant je docela dobrý Excipial DeoForte a bezkonkurenční je Driclor. Ale na něj pozor, protože někoho dost štípe. Chce se to umýt a asi po hodině, když je člověk suchý, v létě je to skoro nemožné, Driclor nanést. Někdo před tím používá trochu dětského pudru. Ovšem pozor na současnou depilaci, tam to chce den počkat.Po třetí aplikaci se člověk v podpaží nepotí skoro vůbec. Potom stačí tak jednou týdně opakovaná aplikace. Na nohy to prý nefunguje, ale tam funguje prý líp Excipial, a jeden zoufalec si to zkusil s úspěchem i na obličej. Já na to odvahu nenašla. Ale Driclor mám vyzkoušený a mohu doporučit. V mezidobí se mažu deokrystalem a na horké léto ho mám v roztoku a stříkám se celá.
Jestli se tu rozbují diskuze o hliníku a rakovině, tak jsem schopná dodat stejný počet studií pro i proti, ale někoho, kdo z toho měl rakovinu jsem neviděla a ani můj mammolog ne.

Kerze 10.11.07 08:37

Jo jo, to jsme zkoušeli doma. Mému muži se šíleně potily nohy, což doprovázel patřičný zápach. Vlastně jsem vždycky poznala, že dorazil domů podle toho, že se zul. On má skoro dva metry a adekvátně velká chodidla. Celý den v botách v práci a pak ještě tenis nebo basket v těch sportovních botách z umělých materiálů. No, a tak jsme vyzkoušeli výše jmenovaný Excipial. Mazal si tím chodidla cca 3 týdny a bylo po zápachu. Musí se to teda jednou za čas zopakovat, ale výsledek super - a poradila mi to paní v lékárně. Jinak já používám proti pocení taky obyčejnou Niveu v kuličce a úplně mi stačí i při sportu. Můj muž zase deodoranty z pafemových řad, které používá a taky to stačí - teď Dior Homme.

Petrun 10.11.07 08:57

Já osobně trpím úporným pocením a po kůře s Driclorem (používám už jen 1× týdně) mi postačí Rexona sensitive skin, která je skoro bez vůně a mám pocit, že z těch deo sticků asi působí nejvíce.


Reklama

 Váš příspěvek

Reklama


Reklama