Arabky-kouřová esence

Oud 22.09.13 10:38

arabky-kouřová esence

Ahoj Aromačky, na Arome chodím pro rozumy už dlouho, ale nyní jsem se rozhodla se zaregisrovat a přispět se svou troškou do mlýna.Všimla jsem si, že většina z Vás netuší jak použít kouřovou esenci.Teda takto se to jmenuje na arabském parfemu,jinde třeba bakhoor…Já používám Kashkhu,mám od ní velkou dárkovou kazetu a její součástí jsou i voňavá dřívka a voňavé tablety.Vím, jak těžko jsem sháněla info o tom jak to pálit, tak se podělím. Někdo tady psal, že na pálení použil pánvičku,to je určitě supernápad, ale ostatní kdo psali pálí přímo a to vůbec není idealní. Voňavý kousek by neměl hořet ale pouze doutnat.Vzhledem k tomu, že také nemám mabcharu,ve které bych pálila,improviziji. Manualní mabcharu (existují i elektrické) nahradím ohnivzdornou miskou, nasypu do ní čistý písek a na něj položím zapálený uhlík.Až přestane prskat(zapalovat chodím ven, protože chvíli smrdí), položím na něj kouřovou esenci. Při vykuřování mají být zavřená okna, teoreticky, když je místnost dobře vykouřená a vyvětrá se, měl by se vyvětrat kouř a zustat vůně. To je u mě slabší, páč nemám v bytě ani koberce ani závěsy. sedačka je kožená, takže se vůně nemá do čeho chytit. Ale stejně je to pecka!Taky je to super na oblečení. A nepalte v ložnici, žere to kyslík. Doufám, že jsem některé z Vás aspoň trochu pomohla.


Reklama

morelia 07.03.14 20:32

Zajímalo by mě, zda i ty tablety se dávají na uhlík a nepálí se přímo? A pokud ano, mám tu kulatou tabletu položit na uhlík celou, nebo z ní jenom kousek ulomit?

Dostala jsem tabletu jako dárek k nákupu, ale nevím co s ní a nechci ji vyplýtvat nesprávným použitím.

Našla jsem různé návody na kadidla, či bakhoor ve formě dřevěných kousků, ale nikde návod na tablety. Poradí někdo? :kytka:

Ayuri 07.03.14 22:07

@morelia

Dostala si zrejme bakhoor, sú rôzne druhy a robí sa aj vo forme zlisovaných tabliet. Páli sa na uhlíku, ale určite nie celú tabletu naraz! Odlom malý kúsok, a radšej postupne pridávaj.

Oud 09.03.14 20:55

Dobrý den,
tablety nají mít 2 využití,jednak ji můžete pálit na uhlíku, nebo ji můžete použít do skříně na provonění oblečení. Když jsem se pídila po tom, jak velký kousek použít, bylo mi řečeno, že jedna tableta by měla stačit na 50m místnost.
Pokud by jste potřebovala s něčím poradit,doporučuji zkonzultovat na stránkách www.parfemovenebe.cz.Paní je super, hrozně ochotná, vždycky mi moc dobře poradila a vyšla vstříc.

morelia 09.03.14 22:26

@Ayuri - nevím, jestli jsem to špatně napsala, ale to, že se jedná o bakhoor ve formě tablet jsem věděla ;) Jenom jsem nikde nenašla návod právě na tablety. Takže děkuji moc za radu :kytka: Akorát teda nevím, kde byl problém - zkusila jsem tedy opravdu jen kousek ulomit a dát na uhlík a přišlo mi, že místo vůně to byl opravdu pach spálení… až mě z toho štípalo v nose :( Takže jsem nakonec umístila jiný kousek na alobal a položila na kamna a to už se začala šířit do okolí pěkná vůně, akorát ráno po ní nebylo v místnosti ani stopy… Což mi bylo celkem líto, protože při spalování bakhooru se podle popisů má provonět místnost pořádně…

@Oud Teda s tou skříní mě to nenapadlo, ale je to zajímavý nápad :) Možná to někdy zkusím. Koukala jsem na stránky, ale nevidím, že by měli v nabídce jakýkoliv bakhoor… proto mi přijde dost zvláštní, že bych tam žádala o radu ohledně vykuřování… :think: :nevim:

Oud 10.03.14 08:47

čerpám ze svých zkušeností, na stránkách opravdu žádná vykuřovadla nemají, ale nejlepší rozumy jsem dostala právě tam. Obdobně i sparfemy, už jsem koupila 2 parfemy, které se na stránkách vůbec neobjevily. A když jsem se paní při výběru parfemu po mejlu zmínila, že mi docházejí voňavá dřevíčka od Kashkhy a že brečím, našla jsem jich pár jako dárek v zásilce s parfemem.To mě fakt dostalo.Navíc mi umí dát na některé parfemy velmi slušnou cenu, pravda, tu už jsem si svými nákupy už zasloužila.

slniecko 10.03.14 19:53

skúšali ste vykuřovat (je na to slovenské slovo?) aj byliny? resp. hlavne ma zaujímajú ruže

Oud 11.03.14 09:41

nezkoušela jsem růži, ale levanduli a pak nějakou směs.Můj subjektivní názor - neurazí, ale nenadchne. Ale jsem asi rozmazlená…Mi­mochodem růže se prodává jako vykuřovadlo, nebo sis to chtěla připravit sama?

Hanele12 11.03.14 19:49

Chtěla bych přispět trochu informací k vykuřovadlům. již rok používám tablety z dřevěného uhlí (musí se položit do kamenné misky na písek, nebo sůl) a na to různé typy pryskyřic - kadidlo Maydi je moje neoblíbenější. Uhlík se nechá rozpálit a na něj se položí kousek pryskyřice. provoní doslova celý dům. Působí to i očistně, např. při nachlazení. Opravdu doporučuji hlavně všem milovnicím kadidlových vůní, ale prodává se velké množství různých typů.

slniecko 11.03.14 21:28

@Oud videla som to predávať a keďže mám doma sušené ruže a tuším aj levanduľu, chcela som to skúsiť…ako to vonia?


Reklama

 Váš příspěvek

Reklama


Reklama