Arabky pro začátečníka

Ava 21.03.12 22:33

arabky pro začátečníka

Zdravím všechny!

Pročetla jsem snad všechny diskuzní témata o arabských vůních tady a pořád se v tom nedokážu zorientovat. Známý jede do Dubaje, takže mu potřebuju napsat seznam, co mi má přivézt :) Žádný arabský parfém jsem nezkoušela, proto Vás prosím o radu, co by bylo vhodné pro začátečníka (teda ne rovnou nějakou zoo :) pižmo mi nevadí, naopak, dále mám ráda ambru, vanilku, tonku, pačuli, santal, čokoládu a jiné sladkosti, skořici, kytky taky (růže, jasmín, gardenie, tuberoza, kosatec, fialka), pudr. Ne mýdlo, ne citrusy, ne lékořice, ne chypré.

Prostě pište Vaše typy, já si je opíšu a uvidíme, co nakonec sežene. MOC DĚKUJU!!!

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 Další »
jerry 22.03.12 07:54

Dlouho jsem si myslela, že arabky jsou nějaká pecka, která mě zabije, ale pak jsem se dostala ke vzorečkům El Nabil a byla jsem okouzlena - projdi si složení a Sářiny popisy vůní a zkus si něco vybrat. A pokud máš ještě čas, tak objednej vzorky.
Mýdlo, lékořici, chypré mezi nimi nenajdeš…

Jemné a nositelné jsou i Arabian Musc (snad kromě těch nejoudovějších oudovek)

http://www.parfemy-exclusive.sk/…pts/show.asp?…

Ava 22.03.12 08:57

Díky, jerry. Koukala jsem na stránky i na fóra tady. Kromě toho, že mi splývají naprosto všechny názvy, tak podle popisu na stránkách u Sáry vypadají naprosto báječně všechny. Takže jsem potřebovala tipy od někoho, kdo je vyzkoušel…

paprlile 22.03.12 10:55

Ja síce nie som tá pravá na akékoľvek rady ohľadom arabiek, poznám ich málinko, tiež som začiatočník :) Ale rozhodne sa neboj. Tiež som si myslela, že arabky ma doslova odrovnajú, ale nie je to vždy tak. Oud síce ešte stále s rešpektom obchádzam, ale raz sa odhodlám aj naň :pankac: Tie čo mám som kúpila na slepo (teda okrem Zuhoor) a ani jedna mi nepríde ťažká, alebo dokonca nenositeľná pre Európana. A to naskladnenie nových olejčekov na parfemy-exclusive.sk ma dráždi, lebo mám problém, že mi tiež skoro všetky pripadájú ,,báječné´´ ako tebe :lol: Ak máš rada ambru a vanilku, skús Royal Gold a Amber of Yemen - ááách, len to píšem a už sa mi spúšťa Pavlov reflex :lol:

Sasa 22.03.12 11:27

Mám od teď 9 ElNabilových olejíčků, 4 vzorky. Všechny naprosto super, a dokonce sbírám víc komplimentů než na Guerleiny. Tak teď fakt nevím. Stojí 6 eur, takže se dají zkoušet do alelujá
A oni je popisují správně, opravdu jsou krásné, nekonfliktní

  • Citovat
  • Nahlásit
Ava 24.03.12 13:11

Takže byste řekly, že El Nabil je téměř sázka na jistotu?

Frankie 24.03.12 17:29

Celkem ano, ty popisy (u Sáry) odpovídají, moc nestojí, a když se ti nebude líbit, můžeš někoho obdarovat. :)

  • Citovat
  • Nahlásit
Sasa 25.03.12 12:09

taky souhlasím. Vůně dlouho drží, zatím teda ty co jsem stihla vyzkoušet. A navíc je to v kabelce velmi skladné, dám to do přihrádky určené na mobil, protože ten se mi tam nevejde, nemusím to nikde lovit. Za mne naprostá spokojenost. Ted testujiMusc Red Rose,popis naprosto sedí, nebudu ho opisovat. jen na začátku chvilinku cítím takové divno umělé, ale mám dojem, že se to dalo dokupy s mým krémem na ruce a to nebylo dobré

  • Citovat
  • Nahlásit
Menys 25.03.12 17:09

Taky jsem jim propadla, vždy jsem si myslela, že tyto vůně nerozdýchám a opak byl pravdou. Popis vůně naprosto sedí, objednala jsem naslepo a ani jedno šlápnutí vedle. Naprostá spokojenost a jejich skladnost je bonus navíc :srdce: .

Hailstone 04.04.12 23:18

Vůbec se „arabek“neboj , když máš ráda to ,co jsi vyjmenovala.
Jsou krásné, opojné, cítíš tu vůni dálek a to doslova. Všechny suroviny jsou nefalšované, nechemické a přitom se vůně drží u kůže , nikoho neobtěžuješ a mají výdrž.Koření voní tak jak má, vanilka voní vanilkově, růže voní po růžích, jasmín .....a tak můžu pokračovat 10 stran. Když před někým neznalým řekneš, že se v létě ráda voníš orientálními vůněmi, ťuká si na čelo a jde se honem přestříknout nějakým Light blue nebo Green tea. A tohle je blbost, nejkrásnější jsou právě na horké kůži, v teplých letních dnech.
Jdi do toho …pár jich na polici musíš mít. A klidně jdi i do CPO. Je to úplně jedno.

Hailstone 04.04.12 23:21

A když se koukám na Tvou polici, budou se Ti líbit :)

Dalia 05.04.12 19:11

Řadím se k arabkami téměř nepolíbeným, ale začala se mi líbit Khawla. Myslíte, že se dá nosit celoročně?

kakadu 05.04.12 19:41

Já zatím nevím, mám ji od podzimu teprve. A je to pěkný nářez, někdo už ji nazval „orientální Habanita“ ,pod což se klidně podepíšu.
Sama jsem zvědavá, jestli mě v pařácích nezadusí, je přece jen dost těžká.
Nebo se naopak v souladu s vedrem posune někam jinam?
Nechám se překvapit

  • Citovat
  • Nahlásit
Dalia 05.04.12 19:58

Se přiznám, že se mi zprvu pletly názvy - Khawla a Kashkha, ale vůně jsou asi každá naprosto jiná, že? :mrgreen: A tu druhou neznám.

Khawlu už mám v tužebníku, ale ještě mám vzorek na několikeré vyzkoušení, takže s pořizováním nespěchám.
To že je Khawla poněkud peckoidní mi nevadí. Občas mám na něco takového chuť a de facto nic takového nemám. Tuto roli mi původně měla zastat Insolence, ale nesžila jsem se s ní (zatím), potom jsem přemýšlela nad odstřikem Angela, ale pořád mám dojem, že se ke mně vůbec nehodí. No a Khawla mě při asi druhé zkoušce hodně zaujala a myslím, že by mi i slušela víc, než ty dvě zmiňované vůně.
Zkoušela jsem ji i na noc a vydržela vonět až do rána. Takže výdrž také skvělá. :palec:

Frankie 05.04.12 20:33

Dali, Khawlu mám od začátku podzimu (takže zatím nevím, jak voní v největších vedrech), nosila jsem ji i v zimě, žádné negativní reakce jsem nezaznamenala a ani mě nijak nerušila. Mně nijak peckoidní nepřipadá, někdy bych dokonce řekla, že je něžná. Pokud se ti zdá silná, stačilo by jen upravit dávkování. :kytka:

Přirovnání k Angelu už jsem tu taky někde četla, zkoušela jsem je i porovnat vedle sebe, ale žádnou podobnost jsem nenašla. Někdy mi začátek Khawly svým charakterem připomíná spíš Aoud Queen Roses, jen jemnější a sladší. Výrazně podobné si nejsou, asi je to kombinací růže a oudu. :)

  • Citovat
  • Nahlásit
Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 Další »
Váš příspěvek