Arganový olej

hryzalka 28.1.17 18:13

Arganový olej

Dostávám se ke konci mého oblíbeného arganového oleje, je to to tenhle :https://www.arganeol.cz/…0ml-dC50.htm
a protože mám už druhé 50 ml balení, chtěla bych teď zkusit nějaký jiný. Nechci, aby smrděl po kozách :roll: a naopak chci, aby se hezky vsakoval......Navíc mnou objevené jsou i levnější, tak nevím…
Objevila jsem tyhle, máte někdo zkušenosti?
http://arganovyolej.com/…ganovy-olej/
https://www.vivaco.cz/…-detail_7495

Od té druhé firmy Vivaco by mě zajímala i další pleťová kosmetika, kdyby někdo znal.

Stránka:  1 2 3 4 Další »
Bessinka125 29.1.17 06:39

Arganový olej od Arganeol mám doma. Intenzivně jsem ho používala minulou zimu, kdy jsem měla období bio kosmetické… :)
Kvalitou mi přijde nejlepší, co znám . Třeba v porovnání s olejem od Saloosu je o hodně hutnější, nijak ne páchne.. Vyhovoval mi velmi, jen jsem nezaznamenala žádné účinky ve zpevnění pleti a ani vypínací protivráskový efekt. Ale hydratace a výživa pleti na jedničku. Vrátila jsem se proto k chemické kosmetice, která má výsledky i omlazující.

K tvé otázce, olej z prvního odkazu vyzkoušený nemám, ale značka Vivaco mi nevyhovuje. (I když jejich arganový olej neznám). Asi bych zůstala věrná Arganeolu. .

otakara 29.1.17 09:17

Ahoj, striedam oleje, neviažem sa len k jednému druhu, pravdupovediac, olejom, hlavne na večerné ošetrenie, dávam prednosť. Viem, že tu majú viaceré skúsenosti s použitím olejov, som zvedavá na ohlasy iných aromákov, pretože si myslím, že oleje - hlavne čisté, menej parfumované, neprikrášľované, sú lepšie ako krémy. A k tým mojim - mám mandľový, opunciový, jojobový, šípkový, kokosový, ryžový, olivový, hroznový, aj spomínaný argánový. Všetky sú ok na pleť i telo, možno viac na zrelšiu pokožku. Veľmi odporúčam opunciový, len mi nie je jasné, kde ho kupovať, pretože, ak si hľadáte jednotlivé zdroje tohoto oleja, zistíte veľký rozdiel v cenách. Zneisťuje ma to, pretože posúdiť kvalitu, pravosť tohto oleja /je drahý/, neviem. :mavam: :)

Verda2 29.1.17 13:25

@hryzalka

Přímo olej vyzkoušený nemám, ale mám od Vivaco Arganové tělové mléko a měla jsem i pleťový krém a krém na ruce a vše voní moc pěkně, zvláště to mléko je velmi příjemné, ale zda bude tak vonět i olejíček, nevím.
Mám toto:
https://www.vivaco.cz/…-detail_7616

hryzalka 29.1.17 13:45

@otakara Ha, tak jsi mě nahlodala s tím opunciovým olejem, objevila jsem ho taktéž na stránkách Arganeolu, odkud mám svůj oblíbený, tak bych mohla vyzkoušet. Ovšem ta cena :think: @Bessinka125 Já mám pleť právě smíšenou s hromadou problémů: akné, rozšířené pory, suchá místa.....ten arg. olej jsem dostala už dávno od Ježíškomanžela, nikdy před tím jsem olej na kůži neměla. Nejdřív se mi vysypalo šílený akné, ale moje spořivá duše nechtěla olej vyhodit, tak jsem vydržela, a po čtrnácti dnech, jako mávnutím proutku, pleť jak miminko, zatáhnuté pory, žádné beďary. Ale i já mám občas pocit, že potřebuji něco chemického,většinou před „jahodovým“ týdnem, bohužel nikdy nevím co a většinou i vyberu blbě, z čehož se radují převážně paty a jiné nenáročné části mého těla, protože krémy za 1500,– bych jim cíleně fakt nepořizovala :oops: Já nejsem moc biožena, spíš jsem líná měnit zaběhnuté :-), ale většinou takové ty echt natur krémy, převážně dary, mi pleť vždycky tak domršily, že již nikdy více. Ale ten olejíček je opravdu dobrý, dále ještě toleruji jíl, míchám si z něj masku a také dobře čistí póry, ovšem při vzpomínce na jakousik levandulovou mast proti akné made in Flér (dar od tchyně)se budím hrůzou dodnes :zed:

Bessinka125 30.1.17 05:12

@hryzalka Bohužel v případě problematické nebo citlivé pleti je každá rada drahá.
Já mám pleť celkem tolerantní a snesu dost. Ale nejlepší výsledky vidím teď při používání kompletní řady od Oriflame. Používám už skoro rok a zatím jsem spokojená.

Když říkáš, že sneseš zelený jíl, tak mě napadá jestli znáš kosmetiku Argital? Je to ale teda certifikovaná přírodní kosmetika, dražší, ale všechny produkty i krémy jsou s přídavkem zeleného jílu. Parfemované pouze esenciálními oleji. A mají i hypoalergenní řadu bez vůně. Používala jsem s nadšením krém s olejem z růže stolisté. Nádherná vůně. Jen, jak jsem psala, bohužel proti vráskám efekt žádný. A taky se mi zkazil mycí gel na obličej. Takže už tu značku nepoužívám.

Mně se osvědčil Obličejový bio arganový olej od Saloos. Krásně voní a je výborný. :kytka:

hryzalka 30.1.17 13:14

@Bessinka125 Stejně to je asi i dle rodové dispozice, ta pleť. Právě mamka milion let prodává Oriflame ;) a nepoužívá jinou kosmetiku než od nich. Když na Vánoce kdysi dostala od Lancome, tak to ještě ani nerozbalila :zed: A pleť má jak mladice, minimum vrásek, žádné pupínky atd. Tak už jsem nad touto kosmetikou také uvažovala. Já netrvám přímo na přírodní kosmetice a jediná výhoda mé trvale pubertální pleti je to, že se mi nedělají vrásky a to mi je 37 :oops: , ale co není, může nastat, že ano,tak je dobré mít i dobré tipy na chemické přípravky hlavně když bych tu Orif. měla tak nějak za levno od mamčiJen právě tak nějak nevím, používám od nich make-up a vyhovuje. Jakou řadu od Orif. používáš ty?

lilithc 30.1.17 21:10

@hryzalka Vyzkoušela jsem arganový olej od více značek a za mě je nejlepší od Nobilis Tilia,který právě smrdí po kozách.Ale mě to nevadí a výsledek je opravdu znát.

lilithc 30.1.17 21:17

@hryzalka Krémy z Oriflame můžu používat jen na dekolt,protože ač mám naprosto neproblémovou pleť tak pokud nějaký krém z Ori použiju dva dny po sobě,tak ucpané póry a svědící béďary,které jsem neměla ani v pubertě.
Velmi dobrou zkušenost mám ale s jejich pleťovými kapslemi. :)

Bessinka125 30.1.17 23:31

@hryzalka z Oriflame používám řadu Diamond Cellular :srdce:

hryzalka 31.1.17 17:12

Dnes mi kolegyně věnovala Arganový olej od Saloosu-prej pro pejsky na tlapky. 8o 8o Samozřejmě jsem nejdřív vyzkoušela já a nestačila se divit. Opravdu mě nenapadlo, že mohou být až tak obr rozdíly ve stejném produktu různých firem. Ten Saloosový- nevsákavý hutný cosi, nepříjemný pocit na pleti, čekala jsem, že ksichtík začne žádat umělé dýchání, protože po tomhle se rozhodně musel dusit :think: Takže bych řekla, že optimální využití pro hoooodně suchou pleť, nebo…na ty psí tlapy.Ten můj z Arganeol je takový příjemný, rychle se vsakující. Tak jsem učinila rozhodnutí, že ho pořídím znovu a od Nobilis Tilia pořídím olej hroznový a mamču poprosím o nějaké vzorečky (jestli je mají)z Oriflam a snad budu zásobená. Ještě mi tedy dochází pleťová voda, ale to asi zůstanu u „Jarišova“ roztokuVšem moc děkuji za cenné informace, vše bude využito :D

Bessinka125 1.2.17 11:18

@hryzalka Tak ať dobře vybereš. :)

milacka 4.2.17 17:58

@hryzalka Aplikuješ si olejček na suchú pokožku? Doporučujem ti pred nanesením zvlhčiť pokožku vodou na tvár v spreji a potom naniesť olejček.

hryzalka 4.2.17 19:25

@milacka Ano, ano, postříkám Jarischem a dám olejíček, jinak olej na suché kůži vysušuje - alespoň mě ano .

Stránka:  1 2 3 4 Další »
Váš příspěvek