Aromalampa

Stránka:  « Předchozí 1 2 3 4 5 Další »
Dalia 11.10.09 16:47

I já vlastním aromalampičku v níž se spojují mé dvě lásky. A to keramika + vůně. Aromalampy jsou krásná dekorace. Právě v ní mám hřebíčkový aromaolej, který je na podzim a zimu moc příjemný. :D

Solnou lampičku vlastním taktéž.

lucil 06.09.10 23:53

Vracím se k tématu :) Máte nějaké typy na aromalampy a olejíčky? Ta moje nějak popraskala tak budu muset sehnat novou :conf:

Marianna 07.09.10 06:53

Jako lampu doporučuji (kdysi tu o ní psala Ada) tuhle: http://www.tomexo.cz/…ty/prislusen … -prbni.htm Olej se v ní nepřepaluje, takže po celou dobu voní, je s ní snadná manipulace. V ostatních lampách olejíček cca 30 min. voněl a pak většinou nic nebo smrádek. Olejíčky jsem od nich nezkoušela. Mám levanduli od Saloosu a moc si to doma nepouštím, protože manžel to nerad. :roll:

Tipy na olejíčky přivítám.

RainyWeather 07.09.10 17:07

Aromalampy sbírám, momentálně jich mám 11 :-) Hlavně, aby měla velkou misku na vodu, aby se voda nevypařila a olej nepřipaloval. Taky je dobré, když je miska z dobře vymyvatelného materiálu. Např. sklo nedoporučuji, je to pořád olepené. Nejlepší je glazovaná keramika. Taky si pohlídej vzdálenost misky od svíčky, dobré je cca 6-7 cm od plamene, aby se to nepřipalovalo, ale zase ne moc daleko, jinak nic neucítíš :conf:

Oleje - důvěřuju těmto značkám: Saloos, Nobilis Tilia, Karel Hadek. Ty levnější vynech - můžou být naředěné a nekvalitní. Musí být v tmavých lahvičkách a na etiketě by měl být uveden latinský název rostliny a země původu. Pokud tam není uvedeno 100% esenciální olej, tak to bude nejspíš umělina (což nevadí, ale pak to má efekt jen na provonění).

Dalia 08.09.10 05:52

Co se týká olejíčků, tak nejlepší jsou asi od Saloosu … :conf:

Já si nedávno koupila nějaký nesoucí značku KaMa ( abych ušetřila ) a jsem z něho zklamaná. Připadá mi naředěný - nekape, ale teče skoro jako voda a ani moc nevoní. :?

LuciaG 08.09.10 09:40

Nádherne vonia olejček Citrónová tráva od Nobilisu. Ale povzbudzuje myseľ, tak nepoužívať pred spaním :D

lucil 08.09.10 23:47

Díky za typy, zítra zajdu nějakej olejíček vybrat :) Už se na to moc těším :)

Incognita 09.09.10 22:30

Aby byl orientální požitek dokonalý, doporučuji si k ní pustit třeba Hossama Ramzyho , požívat silný čaj z marocké máty a zakusovat sušenými višněmi či zázvorem (nepřeslazený mají v Albertu/Hypernově):

http://img251.imageshack.us/…/marocco.jpg

(trochu mišmaš - sorry - snad to časem napravím v cestovatelském vláknu)

zuz.ka 10.09.10 10:56

Incognita - to neva, na obrázek se pěkně kouká :wink:

Aromalampu mám glazovanou dost velkou nádobkou na vodu, oleje mám hlavně Saloos, ATOK a nějaké zbytečky z Nobilis. Někdy je dokonce míchám většinou levanduli s něčím středomořským nebo tangerinku s meduňkou - to má ráda dcera.

eskargoth 24.09.10 12:29

Zrovna „pálím“ Levanduli a Rozmarýn dovezené z Hvaru. Nádhera…

WildOrchid 24.09.10 14:34

mam aromalampu mezi vunema - draka z „pryskyrice“ nebo co to je.. se sklem. prijde mi dobra, voni akorat, jen vodu musim doplnovat. ale vetsinou ji pouzivam spis jako dekoraci s kristalovou kouli :mrgreen:

Kdyz ji zapalim, tak i kdyz olejicku mam hodne, vzdycky tam nakapu ambru. Ta je pro muj nos dokonala, a hezci nez jakakoliv ambra v parfemu.

Marianna 20.10.10 17:32

Znáte někdo zn. Primavera? http://www.primavera-bio.cz/kategorie/e … oleje-bio/ Koupila jsem za docela hříšný peníz aromaolejíček Bergamot, prošlý není, ale já ho vůbec necítím. :? I když nakapu do lampy třeba 10 kapek. Jen když strčím nos těsně nad misku.

Marianna 01.12.10 16:55

… si tu asi povídám sama se sebou. :|

Na období adventu a vánoc doporučuju Pohádku vánoc od Salusu. Mám už několikátou lahvičku a používám ho možná už šesté vánoce. … a má zelený oválek, takže je z přírodních ingrediencí. :wink:

Katlynka 01.12.10 17:03

To znie veľmi dobre tá Pohádka, mrknem sa po nej :) Vianočné vône môžem :)

Stránka:  « Předchozí 1 2 3 4 5 Další »
Váš příspěvek