Asociace špatných pocitů při cítění určité vůně

aprazanda 12.04.15 17:03

Asociace špatných pocitů při cítění určité vůně

Mám původní Addict. Vůně je nádherná, moc mi voní, drží na mě, žádná složka mi nevadí. Bohužel když se s ní nastříkám, vybaví se mi okamžitě to ošklivé a protivné, co jsem dříve zažívala, když jsem se touto vůní voněla. Během těžkých dnů jsem jí hodně používala, byla silná, pořád jsem jí cítila, dodávala mi energii, ale zároveň mi tehdy bylo psychicky a fyzicky mizerně a mě se teď vždy, když Addict cítím, vybaví ty pocity a začne na mě padat depka. Včera jsem na Addict měla vyloženě chuť, tak jsem to riskla a k večeru po sprše jsem na krk dala jeden střik. No už večer se mi vracely pocity a následně celou noc jsem mizerně spala, budila jsem se, měla jsem sny, kdy jsem se řítila letadlem k zemi a ještě horší věci o mých nejbližších. Dá se tohoto stavu nějak zbavit? Moc chci Addict nosit, ale nechci mít pokaždý depku.

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

lulatko 12.04.15 17:08

Já myslím, že pocity z této vůně se ti dostaly do podvědomí a to ovlivnit jen tak nejde.
Asi by jsi musela nějakým způsobem na tom pracovat, aby se to změnilo, ale nevím jak.
Já osobně bych se takové vůni vyhnula, která mi připomíná nepříjemné zážitky.

bab58 12.04.15 17:34

@aprazanda

Lze se toho úspěšně zbavit. Doporučila bych ti vyhledat zkušeného kineziologa, který pracuje metodou One Brain. Tato metoda dokáže odblokovat v podvědomí nám leckdy neznámé příčiny nepříjemných vjemů, stresů, fobií, trémy, apod.
Vím o čem píši, sama jsem si tím prošla.

aprazanda 12.04.15 17:37

@bab58 Zkusím si o tom něco najít na netu, dík.

llustrnka 12.04.15 21:58

@aprazanda možno by pomohlo aj to, že by si túto vôňu použila do spoločnosti (tam neprepadneš tak ľahko negatívnym pocitom, budeš sústredená na ľudí) alebo sa ňou navoňať vtedy, keď budeš vedieť, že Ťa čakajú príjemné chvíle. Tak sa Ti to postupne opraví… Myslím, že by to mohlo fungovať, pretože sama som mala vôňu (AA Mandarine Basilic), ktorú som používala vo vypätých situáciách - na koncerty, súťaže, prezentácie, atď. Keď som si ju dala neskôr len tak, vracal sa mi adrenalín a pocity s tým spojené. Teraz, po niekoľkých mesiacoch používania aj pri bežných situáciách si už na prvotné pocity nespomínam. Držím palce, Addict je nádherný.

marine11 13.04.15 23:27

Súhlasím, chcem len dodať, že pri použití do spoločnosti by som dala pozor, aby keď ťa vôňa rozhodí, neskončilo to tak že sa budeš nútiť do nálady kvôli okoliu, radšej nech ťa spoločnosť prirodzene naladí sama.

Venea 14.04.15 07:51

jo to znám, proto radši osobně na zkoušky a důležitá jednání, do nemocnice a podobně, vždycky jenom něco na čem mi moc nezáleží, ideálně nějaký obyčejný odstřik nebo nějaký CPO, který když tak potom pošlu dál…do dneška mám třeba jednu vůni spojenou s osobou, na kterou bych nejraději zapomněla a moc mě to mrzí, protože tu vůni jinak miluju…

prokera 14.04.15 19:04

Tohle znám a má to na mě šílený vliv :oops: . Dokonce jsem pár vůní musela dát pryč jen proto, že jsem nechtěla, aby mi nepříjemné zážitky připomínaly :| . A u těch superoblíbených jsem nastolila „přebíjecí“ režim, jaký tu popisovala @llustrnka a po nějaké době to vyšlo. Ale ty vůně, na kterých jsem až tak nelpěla, jsem raději poslala dál (byly jen 2 z takového důvodu 8) ).

mimi 14.04.15 21:29

Poradit neviem, len napisem svoju skusenost. To je uplne v poriadku, su to skratka asociacie, ktore sa vytvaraju v mozgu.
Dodnes nemozem citit pur blancu od avonu, lebo som ju pouzivala v case, ked mi zomrel dedko, druha vona, prijemna verbena od yves rocher, to mi zas pripomina tazky rozchod a zaroven toto obdobie mi pripomina aj narodom milovany modry lenor, ako ho citim, tak sa mi obracia zaludok, obchadzaju zimomriavky, a vyvolavaju neprijemne spomienky, casom je to sice lepsie, nie az take vyrazne, ale to nic nemeni na fakte, ze tuto avivaz vyslovene neznasam. Nie je to sice parfem, ale k vonam to patri.
A vratim sa este k vonam, Precious moments od oriflame mi pripomina skusku zo sociologie (a to uz je pat rokov), a podobne mi jednu z poslednych tazkch skuskok z vlanajska pripomina Chloe love eau florale, tu este mam a neviem ju minut, pretoze sa mi ta skuska stale vybavuje, aj s pani docentkou, brrrr :mrgreen:

Michele 16.04.15 08:21

Moc dobře tohle znám. Čichová paměť je neúprosná. Stalo se mi to s Hypnoticem, když jsem ho před lety začala používat. Byla jsem čerstvě zaměstnaná v práci a podařilo se mi firemní auto zaparkovat do příkopy :cert: Byla jsem z toho tenkrát strašně na nervy a ještě dlouho, když jsem přivoněla k Hypnoticu a ucítila ty zemité tóny, bylo mi úzko. Pak přišlo jaro, sluneční teplo, období, kdy Hypnotic přeskakuje zemitost lišejníku v úvodu a jede rovnou vanilka a mandle, vzala jsem ho na dovolenou a už s ním mám jen příjemné pocity. Takže bych na tvém místě možná zkusila Addict nosit v momentech, kdy je ti opravdu fajn, za kulturou, na výlety, na dovolenou a ono se to srovná samo ;)
Díky této zkušenosti už záměrně v časech, kdy se nedaří, používám vzorky a vůně, které chci vypotřebovat a dál nekupovat.

Isadorka 16.04.15 09:36

Já si myslím, že tady pomůže jen čas, hodně času, ale taky ne vždy… Já měla svou signature (Givenchy Extravagance) taky spojenou s několika nejkrásnějšími, ale bohužel i nejhoršími životními zážitky… A kvůli těm špatným jsem ji roky nepoužívala, i když pořád milovala… Až teď, po mnoha letech ji nosím aniž by ve mně ty špatné vyvolávala… už je to pryč.
Ale třeba Love in Black, kterou jsem měla na pohřbu svého milovaného tchána… tu jsem pryč dát prostě musela :?

Arome renet 16.04.15 10:48

Na pohřbu kamarádky jsem měla Versace Versense a od té doby ji taky nemůžu :(

melany 16.04.15 19:28

Stalo se mi to s Arpege, která mi dodávala sílu, při jednom těžkém období. Cítila jsem se v ní dobře. Pak se vše obrátilo a já najednou nemohla Arpege ani cítit. Vždycky se mi to období vybavilo, tak nakonec bohužel šla z domu… :(

Dalia 25.05.15 20:07

Kvůli vzpomínkovým asociacím jsem prodala Oriental Brûlant. Jinak mám asi štěstí, ale vůně se mi fixují spíše na pěkné prožitky, což má však v důsledku mnohdy efekt smutné nostalgie. Přesto se mi na poličku postupně vrací některé z vůní, které mám v podvědomí spojeny s minulostí. Je tam nějaké pouto a je mi v nich dobře.

Rendulinda 25.05.15 21:23

@aprazanda
Přeju hodně štěstí s pozitivním podmiňováním, Addict za to rozhodně stojí, je to moje 1… :palec:
Ale kdyby ses čistě náhodou rozhodla se ho zbavit, hlásím se jako první zájemce ve frontě :mrgreen: :oops: :mavam: .

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

 Váš příspěvek

Reklama


Reklama