Barevná parfémová "úchylka"?

Luna 30.4.09 00:02

Barevná parfémová "úchylka"?

Ještě jsem žádné téma nezaložila, tak doufám, že tu nic podobného ještě není… přemýšlím, jestli jsem normální, když vybírám vůni i podle barvy tekutiny nebo podle obalu a podle toho ji i používám. Například: Mám Hypnotic Poison, úžasný…ale nedokážu ho na sebe aplikovat, když mám na sobě nějaké fialové oblečení…protože kombinaci fialové a červené špatně snáším…naopak když mám oblečení čevené, nemůžu na sebe sříknout Hypnose nebo Insolence, protože je fialová… Tak by mě zajímalo, jestli se jedná o ojedinělou úchylku způsobenou pravděpodobně tím, že jsem vystudovala malbu a moc ty barvy prožívám nebo jestli to někdo ještě má :-D

Stránka:  1 2 3 4 5 Další »
chavah 30.4.09 05:23

já to mám s barvami hodně podobné! Barva oblečení zásadně ovlivňuje barvu flakonu, po kterém sáhnu. Takže třeba k dřínovému oblečení / i když elegantnímu/ - Byzance !

Popelka 30.4.09 07:36

vybírám vůně taky podle barvy. Nejprve mě musí zaujmout obal, pak barva tekutiny a nakonec zkouším samotnou vůni.Ve většině případů, pokud se mi líbí flakon nelíbí se mi vůně.Co se týče aplikace parfému, tak moc neřeším, jestli mám na sobě rifle nebo kostým, vůně si vybírám podle momentální nálady.Dnes mám třeba k riflím a červené košili zelenou jako brčál No 19 a pěkně si v ní lebedím :lol: :lol:

shanin 30.4.09 09:34

Já jsem včera ráno pila rooibos a při pohledu do hrníčku na tu zlatočervenou barvu jsem dostala chuť na L´Instant (zlatočervená tekutina). Tak jsem včera nosila L´Instant. Parfém si na základě toho, co mám na sobě, občas vyberu, ale ve většině případů u mě oblečení volbu parfémů neovlivňuje. Spíš počasí. Ale taky ne vždy. Pokaždé je to něco jiného.

Širín 30.4.09 09:37

Já volím vůni většinou podle toho, co mám na sobě. Musí se to k sobě hodit. Nejde mi tedy o barvu flakonu, ale spíš o „barvu“ kterou vůně vyvolá.

ajinka 30.4.09 10:11

U parfémů, jejichž vůni ještě neznám, se, skoro podvědomě, rovnou zaměřuji na barvu voňavé tekutiny ve flakónku…silně positivně na mně působí poměnkově, azurově a světlounce modrá, chladně světle zelená anebo třeba naopak skutečně medově zlatá(Sacré)…čím krásnější, tvarově nebo zdobením, je pro mně i flakónek, tím víc pak už se mé imaginární city vůči třeba ještě neznámému parfému zvyšují :oops: :lol: …

ledifia 30.4.09 11:24

Téma pro mě - já jsem „barevně postižená“. Odjakživa dost citelně vnímám barvy, všecko třídím podle barev, jména, písmena, čísla vnímám barevně (třeba moje telefonní číslo je "šedá, šedá, šedá, žlutá, bílá…atd. Stejný to mám s PINem, příp. SPZ atd. Já VÍM, že jsem cvok :shock: ).
Natož parfémy - miluju zelenou, parfémy na poličce jsou zelený, případně se zelenou ladící. S oblíkáním a parfémy problém nemám - zatím se mi hodí vše ke všemu. :lol:

Když už se mi nějaký „nezelený“ parfém má líbit, doporučuju mu, aby zapomněl na modrou, fialovou, oranžovou… (mám ráda všecky barvy, ale s těmito se u vůní trochu hůř vyrovnávám :cry: ).
Obzvlášť podezřelé mi připadá, když mi celková vizáž parfému (barva tekutiny, flakon, krabička) k vůni nesedí. Nakonec se samozřejmě rozhoduju jen podle vůně, ale chvíli mi trvá, než se s tím srovnám. Úžasná je třeba Fleur de Liane, Nela ji charakterizovala jako zelenobílou s kapičkou žluté - ANO, to je přesně ono, sedí mi sakumprásk se vším všudy (a bude odstříček, děkuji WildOrchid).
Naopak třeba Flowerbomb (někde v Co jste dnes zkoušely jsem psala recenzi, takový minipříběh). Představovala bych si průsvitnou jednoduchou lahvičku, čirou tekutinu a roztomilý, trochu infantilní vršek a la Daisy, z lístků a květu jahodníku, s přívěskem sluníčka sedmitečného…

Jednou půjde na polici, bomba jedna ošklivá růžová…

Irena 30.4.09 12:25

Pozoruju na sobě něco podobného. Třeba Les nuits d´Hadrien (oranžový flakón) nosím k přírodním odstínům (kaki, béžová, hnědá, černá, etno vzory), ale nesedí mi k těm „oblekovým“ (šedá, bílá, červená, černá, proužky, puntíky). Naopak Dior Homme má pro mě takové šedo-levandulovo-modré ladění, takže ho nosím ke klasickému elegantnímu stylu (pokud možno s pánskými prvky). Asi to nebude jen barvou krabičky a flakónu. Nejspíš to mají marketingově vymakané tak, aby obal ladil s obsahem nebo spíš navozoval charakter vůně.

FlirtBoy 7.5.09 02:02

je pravda, že přistupuju podezřele k modrým vůním…a dávám přednost zeleným, žlutým, oranžovým a do hněda…ale taky to není pravidlo…

i flakon občas hraje roli :)

ledifia 8.5.09 18:06

Naopak čirou tekutinou ještě nikdy nikdo nic nepokazil :P

llenni 8.5.09 18:15

Já to nemám až tak úplně jako úchylku.
Ale … :roll: když nad tak tím přemýšlím, tak většinu vůní mám v zlato-medové nebo v bronzovo/starorůžové barvě tekutiny a můj šatník se v podstatě skládá ze základní hnědé, doplňované různými, obvykle přírodnějšími (plus tedy mou milovanou tyrkysovou) barvami… A k nim se mi tyhle vůně nosí hezky… Tmavý Addict a Jasmine Noir nosím do společnosti, kam obvykle volím černou, což také jde..

Moc důvěry ve mě nebudí vůně čiré, bleděmodré, jasně růžové a zelené. Vyloženě mi, od pohledu, vadí vůně fialové a obvykle pak také zjistím, že mi fakt nevoní.. (třeba Hypnose je pro mne utrpení)

ledifia 8.5.09 18:22

Zrovna mě napadlo, jestli vůbec existuje nějaká opravdu sladká vůně v zelené barvě. To bych považovala za velmi podezřelé a čekala bych přinejmenším otravu :conf:

FlirtBoy 8.5.09 21:02
ledifia píše:
Zrovna mě napadlo, jestli vůbec existuje nějaká opravdu sladká vůně v zelené barvě. To bych považovala za velmi podezřelé a čekala bych přinejmenším otravu :conf:

pánská sladká zelená je levandulovo-vanilkový Caron pour Homme, který po 10 minutách připomíná svojí vůní trochu vánoční cukroví, ale to jsi asi neměla na mysli :)

ledifia 8.5.09 21:08

No a u pánské, to bych vůbec nečekala… Někdy otestuju.

Parádní ikona, krásná můra na 4711 - skoro jak Smrtihlav v Mlčení jehňátek :lol:

chavah 8.5.09 21:10

a co k černé ? Čím se navonět? Tak asi ne klasickým Poisonem, to by byla hodně dekadentní kombinace.

Stránka:  1 2 3 4 5 Další »
Váš příspěvek