Barvy

Stránka:  « Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 Další »
Zyra 28.6.11 15:00

Roky oblubujem ciernu a bielu, ich kombinacie, pripadne oddiene do bezova ci seda.

Minuly rok som sa zblaznila do ruzovej, takze som spestrila satnik a tento rok ulietavam na atramentovej modrej, takej modrej ako ma na hrdle strapec Shalimar Parfum Intitial. A je to asi fakt vazne ked som si uz kupila aj modru kozennu kabelku a lodicky a nedavno zabky o trickach a sortkach ani nehovorim. Akurat neviem nikde najst nausnice rovnakej farby, ktore som si vysnivala :conf:

http://3.bp.blogspot.com/…n%2Bblue.jpg

RainyWeather 28.6.11 15:34

To je krásná modrá, ty botky a kabelku bych brala  :wink:

Co se týká oblečení, tak ráda chodím barevně. Zelená (všeho druhu), tyrkysová, červená (ne moc často), hnědá, fialová. Nemusím oranžovou a béžovou, nesluší mi. Donedávna jsem nenosila šedou, měla jsem pocit, že mi nesedí, ale stačilo změnit líčení a je to OK. Navíc se moc dobře kombinuje.

Vanilka 28.6.11 16:47

Čo sa týka farieb, obľubujem vo svojom šatníku zemité farby ako hnedá, zelená, béžová…myslím, že mi pristanú, rada sa obliekam aj do čiernej alebo bielej(hlavne v lete) a doplním niečím farebným… vyslovene sa mi na mne nepáči bordová a oranžová, tým farbám sa všeobecne vyhýbam

janicka24 28.6.11 17:01

Já nejradši nosím černou,odstíny hnědé-hlavně čokoládovou…camel,koňakovou-ta je myslím hlavně u obuvy…smetanovou,béžovou.....námořnickou modrou…a k tomu různě barevné šátky…

protea 30.6.11 16:34

úspěšně jsem protřídila šatník a 90% toho současného je v barvách - černá, bílá, tmavě modrá, červená…a má to tu výhodu, že jde skoro všechno zkombinovat… :)

Renama 30.6.11 16:52

Nejraději mám a nosím černou, červenou i bílou. Občas vezmu něco růžového nebo nějaký kousek pěkné modré, ale u modré mi sedí jen určité odstíny ( královská modrá a pak i námořnická), v létě dost i tyrkysová.
Moc se mi líbí, ale nenosím taková béžová kdybych to měla přirovnat tak velbloudí srst, nebo kapučíno. A pěkná je i taková růžově béžová. Když je opálená žena a k tomu tahle barvička, hm.....Vypadá to luxusně.

Dalia 30.6.11 18:25

V poslední době se mi moc nelíbí modrá. Nevím proč, ale leze mi na nervy. A zároveň začínám toužit po nějaké starorůžové/růžovobéžové v kombinaci s šedou, potom mě také láká odstín lila … no prostě to, co jsem dřív nijak nemusela mě nyní dostává (a uklidňuje).

Chihuahua 5.9.11 14:28

U mě je to jasný-pouze černá,hlavně co se týče oblečení.Cítím se v ní asi tak nejlíp.Nosím dokonce i černé nehty,spodní prádlo,boty,kabelky…
Výjimku jsem udělala jen v těhotenství a vzala jsem na milost nějakou tu barvu,ale jak já se v tom necítila…raději ani nemluvit.
Však když jsem dělala v jednom butiku,tak mi vždycky kolegyně říkávala „Černá Máry-hup do jámy“.No jo,s Věruškou byla vždycky sranda :D :D :D

V mých 13-ti letech na preventivce mi doktorka zjistila podle jakýchsi těch „matoucích“obrázků složených z různo barevných koleček,že mám poruchu barvocitu.
Z těch koleček mi měl vystoupit nějaký obraz nebo číslice,ale já tam neviděla nic.
Mamka mě pak před tím zdravotním střediskem málem zabila.
Je teda fakt,že některé barvy mi dělají hodně velké problémy,třeba když je na zeleném podkladě červený text,tak ho prostě nevidím.Modrou většinou nerozpoznám od fialové a vínově červenou nebo tmavě hnědou vnímám jako černou.
Už několikrát jsem se díky tomuto „zapotila“…třeba když mi ségra řekla,ať jí podám ze skříně ty hnědý kalhoty a já jí podala brčálově zelený…to je pak člověku hrozně trapně.

Myslíte,že takové problémy má víc lidí?

emily 5.9.11 14:43

Mám rada fialovú, ale takmer ju nenosím na oblečení ani doplnkoch ani líčení, len sa mi tá farba páči. Zbožňujem hnedú, topánky aj kabelky mám v rôznych odtieňoch. Rovnako je mi blízka oranžová farba, ale málokedy viem nájsť ten správny odtieň na nosenie :roll:

RainyWeather 5.9.11 14:47
Chihuahua píše:Myslíte,že takové problémy má víc lidí?

Bývalý přítel měl totéž. Jen tedy červená a zelená mu problémy nedělaly. I přesto nesmí řídit služební vůz.

barbucha 5.9.11 15:00
Chihuahua píše:
některé barvy mi dělají hodně velké problémy,třeba když je na zeleném podkladě červený text,tak ho prostě nevidím.

To snad už není porucha barvocitu, ale rovnou barvoslepost! Teda bez urážky, ale zrovna tyhle dvě barvy jsou klasickej úkaz…

• Citovat
  • Nahlásit
Luna 5.9.11 15:26

Jo, to má barbucha pravdu… :!:

Vrozené poruchy jsou nejčastěji spojeny s červenou a zelenou barvou. Dohromady představují přibližně 99% z celkového počtu postižených.

Tuhle poruchu měl i náš učitel výtvarky. Nekecám :!: :lol: :lol:

Chihuahua 5.9.11 16:40
Luna píše:
Jo, to má barbucha pravdu… :!:

Vrozené poruchy jsou nejčastěji spojeny s červenou a zelenou barvou. Dohromady představují přibližně 99% z celkového počtu postižených.

Tuhle poruchu měl i náš učitel výtvarky. Nekecám :!: :lol: :lol:

Učitel výtvarky???Tak to je vážně mazec :shock: :shock:

Ono je to možná u každého trochu jinak,někdo pozná základní barvy,ale jakmile je třeba odstínkem jiná,tak už ten člověk neví co je to za barvu a hádá.Podobně je to i u mě.
Já si pletu i světlounce zelenou se žlutou. Řidičák ale mám.Při potvrzení které jsem na něj potřebovala mě doktorka ukázala tři pastelky-zelenou červenou a oranžovou a víc toho po mě nechtěla.
Vím,že když svítí na semaforu horní světlo-je to stůj…když prostřední…je to připrav se…a když spodní…je to-jeď…

A bankovky taky nerozlišuju podle barev ale podle toho jaká je tam hodnota-vidím je všechny stejně-šedě

Kamila01 5.9.11 17:03

Mě se líbí starorůžová, lososová, fialková, některé odstíny modré a tmavozelená.

• Citovat
  • Nahlásit
Siska I. 5.9.11 17:21

Ja rada nosím čiernu (kontrastuje s mojimi vlasmi), šedú, bielu, všetky odtiene modrej (hlavne kráľovská modrá, kobaltová a tyrkysová) aj ružovej, fialovú, sýtu červenú, pastelovú zelenú a páči sa mi aj trávovo zelená.
Na druhej strane sa mi na mne nepáči oranžová, žltá (snáď len tá svetlejšia), kiwi-zelená, bordová a neukameňujte ma, ani HNEDÁ… :roll:

Stránka:  « Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 Další »
Váš příspěvek