Barvy x psychika x povaha

Stránka:  « Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 Další »
drobececek 10.09.13 11:35
@Kjitka píše:
a třeba - v bytě na podlaze by barevně měl být písek, zem, nebo tráva
takže modrý koberec, i kdyby ladil s interiem je logický nesmysl…modrá = voda
jediná místnost s modrou může být koupelna…

Až tak? Logika stranou, zabýval se tím někdy nějaký otitulovaný psycholog?

…protože stejně tak si můžu logicky dojít k závěru, že je nesmysl nosit šedé oblečení, jelikož to vzbuzuje dojem mrtvoly.

• Citovat
  • Nahlásit
Kjitka 10.09.13 12:13
@barbucha píše:
No však píšu že „prakticky“ stejnou - na podlaze mám, místo vyobrazenejch bílejch, taky modrý koberečky.
Možná proto spím, jako když mě do vody hodí :jazyk:Ergo veškerý poučky „od stolu“ jsou k prdu, neboť záleží na vkusu každého soudruha.

a podle toho, co je holt na trhu a na co má kdo kapsu…
v ložnici má být modrá…snižuje tep a uklidňuje

Aoname 10.09.13 13:17

@Barbarella
Já taky ne. Když mám depku, tak černou. Barvičky to nezachrání.

• Citovat
  • Nahlásit
Barbarella 10.09.13 13:28

@Aoname
Che! :D Já černou na sobě nesnáším a nenosím.
Tak :twisted:

Aoname 10.09.13 13:29

@Kjitka
Já jsem spíše pro ty menší talíře. Ale můj manžel to stejně vyřeší tak, že si na ten malý naloží podruhé. Obávám se, že ani černá kuchyň by ho neodradila od konzumace, ale asi by si to odnesl do pokoje s příjemnější barvou. Pokud by byl černý celý byt, určitě by si zvyknul a na stravovacích návycích nic neměnil. ;)

• Citovat
  • Nahlásit
Aoname 10.09.13 13:30

@Barbarella
Tak to musíš být vyloženě pozitivně naladěný člověk ;) .

• Citovat
  • Nahlásit
Barbarella 10.09.13 13:35

@Aoname
Pomoc!! :mrgreen: :mrgreen:
Já jsem depresivní realista pesimista!

Barbarella 10.09.13 13:36
@Aoname píše:
@Kjitka
Já jsem spíše pro ty menší talíře. Ale můj manžel to stejně vyřeší tak, že si na ten malý naloží podruhé.

Já jím nejradši z hrnce. :roll:

Dagmarr 10.09.13 15:09

Já mám taky za sebou kurz barvové typologie i kousek praxe (ale tu jsem absolvovala spíš před kurzem, učím výtvarku a při studiu jsme o barvách a vkusu - estetice - museli něco nastudovat a dělala jsem na téma barevnosti i diplomku, ale zaměřenou na obrazy ne na hadry…) a myslím, že typy se úplně nejčastěji prolínají. Podle mě se člověk musí řídit svojí intuicí, vkusem a náladou. Většinou striktně sedí jen rozdělení na studený a teplý typ (a spousta barev má odstíny v obou typech), ostatní se mění…i s věkem.

…a co jsem tím vlastně chtěla říct? :think:

Dagmarr 10.09.13 15:13
@barbucha píše:Ergo veškerý poučky „od stolu“ jsou k prdu, neboť záleží na vkusu každého soudruha.

No asi tak. To je to, co jsem chtěla svým zdlouhavým příspěvkem říci.

Rosa N. 10.09.13 15:15

@Aoname Když má číňan depku nebo smutek nebo obojí, nosí bílou, ze jo.. Japonci taky?

• Citovat
  • Nahlásit
luisa 10.09.13 15:22
@barbucha píše:
Mám prakticky stejnou ložnici, jako na obrázku (kterým jsem se inspirovala) - teď abych tam oko nezamhouřila! :roll:

Barbucho, a máš i to povlečení? Kaju se za svou vlezlost, ale docela by mě to zajímalo - potažmo, kde je k mání.

• Citovat
  • Nahlásit
Aoname 10.09.13 15:23

@Rosa N.
Bílá je symbolem čistoty, panenství, světla a dokonalosti. Vedle černé zaujímá v systému barevné symboliky zvláštní postavení. Je symbolem počátku i konce a z tohoto důvodu se používá při oslavách narozenin a svatby, při zasvěcovacích ceremoniálech a někde i na pohřbech. Ve východních kulturách jako třeba v Japonsku, je barvou smutku; v Číně není smuteční oblek vysloveně bílý, ale spíše z nebarvené látky. Bílá barva je spojována s posmrtným životem i u mnoha přírodních, které proto někdy bělochy na základě jejich bílé kůže považovali za obyvatele zásvětí, a tedy za bohy. Bílá jako symbol dokonalosti a čistoty funguje v případě bílých oděvů některých kněží a také křesťanských andělů.

Více zde: http://www.patchwork-jana.cz/…i-symbolika/
Vytvořte si vlastní stránky zdarma: http://www.webnode.cz

• Citovat
  • Nahlásit
barbucha 10.09.13 15:28

@luisa
To asi nemám 8) Myslela jsem spíš na ty barvy stěn a nábytku - ani postel nemám úplně stejnou ;)

• Citovat
  • Nahlásit
Kjitka 10.09.13 15:33

@Aoname
ano, ta bílá je i ve Vietnamu, byla jsem rok v severním, v Hanoji konkrétně

Stránka:  « Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 Další »
Váš příspěvek