BBC Perfume - dokumentárny seriál

Alex 01.07.11 22:19

BBC Perfume - dokumentárny seriál

anglická televízia BBC má nový dokumentárny seriál o svete parfémov, mal by mať 3 alebo 4 epizódy.

Prvá epizóda Perfume: Something Old, Something New bola odvysielaná 28. 6. a mimo iného zachytáva aj prácu na parfémoch u Guerlain

kto je v Anglicku, môže si ju pozrieť cez BBC iPlayer, prípadne pohľadať na nete a stiahnuť (ilegálne samozrejme :mrgreen: )

píše o tom napr. aj basenotes: http://www.basenotes.net/content/789-BB … 9-BBC4-9pm

Stránka:  1 2 3 4 5 Další »

Reklama

Mandarinka 04.07.11 10:44

Alespoň ochutnávka z pořadu je na You tube: http://www.youtube.com/watch?…

Na BBC4 iPlayeru je každá epizoda jen asi tři týdny a pak to smažou, kulišáci. Doufám, že to BBC někomu prodá a nakonec to přeloží i do češtiny. Nebo aspoň, že to někdo ukradne a celé to postupně pověsí na Youtube :)

RainyWeather 04.07.11 11:37

Je to zajímavé, kéž by se to dalo shlédnout celééé.

domenica 04.07.11 11:40

Moc hezky se na to kouká. Stojí rozhodně za to, projet to celé .., :wink:

První epizoda, Something Old, Something New je ke shlédnutí na Youtube ve čtyřech dílech a hned v prvním je ten krásný příběh, jak si holčička vybírá svůj první parfém u Guerlaina :D

http://www.youtube.com/watch?… … re=related

ve čtvrtém díle (kolem 9. minuty) je řeč také o nešťastném konci kariéry Jeana-Paula Guerlaina a Thierry Wasser z toho vypadá dost zdrchaně, vzhledem ke vztahu, který se starým pánem mají (viz druhý díl …)

http://www.youtube.com/watch?… … re=related

http://www.bbc.co.uk/…_perfume.jpg

a je tu spousta dalších zajímavých tváří (např. Aurelien Guichard …) :wink:

barbucha 04.07.11 12:53

Bezva, domenico! Pořádně si to projedu až doma…ale rozveselil mě Burr, páč si čuchá ke všem končetinám - stejně jako my :mrgreen:

A ty vobrovský flašky shalimaru!! :speechless:

zuz.ka 04.07.11 15:52

Tak jsem se do toho zakoukala, že jsem dočista zapomněla na lilek v troubě. Večeře je v ohrožení :shock:

Ty díly jsem zhlídla sice napřeskáčku, ale i tak jsem se do toho úplně ponořila. A ta scéna maminky s mladou slečnou, ta mě inspirovala. Už se těším, až půjdem opravdový parfém vybírat s dcerou :D

Mandarinka 04.07.11 17:09

Díky za odkaz, domenico! BBC nemá syslit. Hned jsem se vším práskla a šla se dívat. Ten dokument je výborně udělaný a moc zajímavý. A Chandler Burr je k popukání, když si vyhrne nohavici, protože už nemá vůni kam nastříkat :-) A ty prodavačky, co jsou nuceny spontánně jásat, když dostanou „šanci“ propagovat novou vůni, to taky dobře vystihuje situaci.

andry 04.07.11 18:08

tak jsem si po dlouhé době s radostí procvičila angličtinu :mrgreen: děkuju za odkazy, dívalo se na to moc pěkně a zaujalo mě to

barbucha 04.07.11 18:29

Fakt hezký… liquid luxury - to sedí.

Akorát ten Hilfiger… takový divadlo kolem, a ta růžová je děsná. Řekla bych, že díru do světa s Loud neudělal. Dneska, ve snaze obrat mladší generaci o pár korun, je všecko rock and roll … lezou po mně slimáci, když to slyším.

Hele, že Wasser nosí makeup?!

drobececek 04.07.11 20:04

O tom incidentu s rasistickým komentářem jsem vůbec nevěděla. :shock:

Jinak z té „Americké“ části dokumentu jsem zase akorát otrávená. Postavit rockovou vůni na pačuli je opravdu vrchol originality a kreativity. :roll: O hnusné „cool“ flašce a křepčících prodavačkách ani nemluvím. Viděla jsem dobře, že to jedna z nich stříkala i po náhodných kolemjdoucích na ulici?

barbucha 04.07.11 20:31
drobececek píše:
O tom incidentu s rasistickým komentářem jsem vůbec nevěděla. :shock:

Jo, to dolehlo až sem… A dost jsem se divila, že ho naopak nepochválili - za osvětu… Neboť se mi zdá, samozřejmě politicky značně nekorektně, že ti milí demonstranti před Guerlainama (a jejich soukmenovci) nemají ani tucha o tom, co to je makat , natož jako barevnej :twisted:

RainyWeather 04.07.11 20:36

Říkám si, jestli tam na konci Thierry nemusel i trochu lhát, aby zachoval oficiální postoj firmy (ohledně toho incidentu). Každopádně velmi zajímavý pořad, snad se nám povede shlédnout celý.. Pěkné dva úhly pohledu.

drobececek 04.07.11 21:35
barbucha píše:
drobececek píše:
O tom incidentu s rasistickým komentářem jsem vůbec nevěděla. :shock:
Jo, to dolehlo až sem… A dost jsem se divila, že ho naopak nepochválili - za osvětu… Neboť se mi zdá, samozřejmě politicky značně nekorektně, že **ti milí demonstranti před Guerlainama (a jejich soukmenovci) nemají ani tucha o tom, co to je makat , natož jako barevnej ** :twisted:

Víš barbucho, přesně tohle řekl můj přítel, který se shodou okolností díval se mnou, a tohle ho neskutečně vytočilo.

Je pravda, že takováhle slovní spojení by se ve veřejnoprávní televizi prostě pouštět z pusy neměla (.a nebo klidně jo! Na truc!), ale ten Evropský pseudoliberalismus už mi začíná lézt dost značně krkem. Místo skutečných problémů věčně řešíme takovéhle nicotné hovadiny. Možná by už konečně nezaškodila namísto té politické korektnosti pro změnu nějaká ta aktivita:bang:

viky 05.07.11 12:47
barbucha píše:
Akorát ten Hilfiger… takový divadlo kolem, a ta růžová je děsná. Řekla bych, že díru do světa s Loud neudělal. Dneska, ve snaze obrat mladší generaci o pár korun, je všecko rock and roll … lezou po mně slimáci, když to slyším.

Mně se docela líbí. Není to sice nic originálního a složitého, ale příjemná je.
I když ty prachy, co za ni chtějí.. To je dost přehnané. :roll:

Jdu omrknout všechny vaše odkazy. Konečně nějaký seriál pro nás. :P

veronika.sk 05.07.11 17:49

Tak jsem to právě shlédla, hezky v klidu a v tom prvním dílu když byly záběry z Guerlaina a když Thierry mluvil o svém vztahu k „adoptivnímu otci“ mi běhala až husí kůže po těle.
Z té americké části jsem byla otrávená, skoro až zhnusená /promiňte mi to výrazivo, ale je to tak/. Opravdu velký kontrast dvou přístupů, postupů…a tak vůbec.
Toho konce kariéry starého pána je mi líto, a myslím opravdu, že Thierry musel zachovat oficiální postoj firmy, a je to pochopitelné.
Ale nástupce je to skutečně excellentní, aspoň dle mého soudu.

Stránka:  1 2 3 4 5 Další »

Reklama

 Váš příspěvek

Reklama


Reklama