*BERGAMOT

Stránka:  « Předchozí 1 2 3 4 Další »
Nela 1.6.09 16:42
ledifia píše:Nejhezčí černé čaje, co znám, má Parfumerie Generale. Nejsem si jistá, jestli je ve všech bergamot uveden, ale já ho tam cítím.
PG12 - Hyperessence Matale, PG11 - Harmatan Noir a PG06 - L'Eau Rare Matale.

Můžu potvrdit výrazný bergamot v Hyperessence Matale , právě dneska ji zkouším :) Cítím v ní i maličko jasmínu, ale černý čaj s bergamotem je jasně dominantní. V srdci jsem našla i něco zvláštně slaného… hmmm, moc povedená „divnůtka“ asi půjde do tužebníku :)

Fleur 1.6.09 17:49

Harmatan Noir - zrovna včera jsem se snažila také ucítit čaj, ale bohužel je to pro mne stále lak na rakve.
Propaguji čaje od Bvlgari, taková pánská Homme Soir- to je silný čaj (nikoli však dominantně bergamotový).

• Citovat
  • Nahlásit
zuzirozi 1.6.09 18:29

Jééje, to bude zase oříšek :roll: , ten bergamot…Co se týče čajů od Bvlgari, tak Blanc se mi líbí a z Rouge se mi zvedá žaludek…Jinak ale z těch „nedostupných podivností“ neznám nic :lol: .

Kamikaii 1.6.09 21:34
WildOrchid píše:co se pak stane?

Udělají se ti tmavé fleky?

shanin 2.6.09 00:13
WildOrchid píše:
shanin píše:
zuzirozi píše:
A já jsem asi střevo, já ani nevím, kde mám ty vůně hledat :oops: …A olejíček se asi přímo na kůži používat nesmí, což? To by bylo ideální řešení :lol: .
Nesmí. Dráždí a je fototoxický (takže když už se dostane na kůži, tak tato kůže nesmí přijít na světlo).
co se pak stane? ja se jako mala vonela olejickem do aromatlampy -Ambrou. Sice trochu barvila, ale to mi bylo tehdy jedno.

Zčervenání, vyrážka, fleky… Bergamotový EO se doporučuje ředit tak, aby ho bylo před aplikací na kůži ve směsi nanejvýš 1 %. A ani pak se potřená kůže nemá vystavovat slunci. U ambry fotosensitivita nevzniká, protože v ní není furokumarin jako v bergamotu.

Lyonella 2.6.09 01:07

Co Bergamote od L'Occitane, zkoušel někdo?

http://www.arome.cz/…tailvune.php?…

Fleur 2.6.09 21:46

V Brně jsem ji ještě neviděla, necítila :cry: !

• Citovat
  • Nahlásit
ledifia 2.6.09 21:50

Šla jsem dnes okolo a myslím, že nemají. Ta se mi určitě musí líbit a bude dostupná, uf. :lol:

ledifia 5.6.09 07:05

Bergamote bude příští měsíc. Včera jsem prosvištěla městem a v L'Occitane na Panské mají jeden na vyzkoušení u pokladny. Je trochu řidší než od TDC, výdrž je úměrná ostatním čajům L'OCCITANE, ale za tu cenu si ho asi aspoň jednou pořídím.

luci.b 16.1.10 13:52

*BERGAMOT

Já zkrátka miluju vůni bergamotu. V jakékoli podobě či množství.
Nějaké návrhy na hezké či zajímavé vůně s touto složkou? Prosím, poraďte…

derad 16.1.10 14:22

http://www.thedifferentcompany.com/…/90_be_b.jpg

Bergamote od The Different Company.
cena je vysoká, ale to musí každý posoudit sám. k očuchání v Madeleine v Praze a Brně.
jo, a je to excelentní vůně.

WildOrchid 16.1.10 14:30

souhlas, ale je treba otestovat vydrz, na nekom (bohuzel i na me) moc nedrzi.

jerry 16.1.10 14:33

Thé Bergamote od L'Occitane - černý čaj s citrónem a bergamotem

derad 16.1.10 14:34
jerry píše: [quote:fvcpu1as]Thé Bergamote
od L'Occitane - černý čaj s citrónem a bergamotem

ten je taky sqělý, ale na mojí kůži se mi úplně nelíbila koncovka - musí se vyzkoušet

Elvira 16.1.10 14:48

Shalimar :wink:

Stránka:  « Předchozí 1 2 3 4 Další »
Váš příspěvek