Bezpečnost lanového centra pro děti

LindBo 09.08.12 16:56

Bezpečnost LC pro děti

Dobrý den,
moje otázka je sice malinko od tématu, protože není zcela „parfémová“ :) ale potřebuju poradit a slyšet názor i jiných žen, respektive maminek.
Jedno moje dítko došlo s prosbou, že by ráda do lanového centra - že její kamarádka tady v Brně byla v jednom lanáči a že by chtěla taky. Nepřišlo mi to jako špatný nápad, ale pak mě začalo vrtat hlavou, zda je to 100% bezpečné.
Proto se ptám - vzaly byste spvoje děti do LC nebo mylsíte, že je to nebezpečné? Popřípadě nějaké vaše zkušenosti.
Předem vám moc děkuju za názory :kytka:


Reklama

sanny 09.08.12 17:18

@LindBo …skusenost s tym nemam, ale osoby na tom su vzdy priputane (aspon co som ja videla) + su pod lanami siete… povazovala by som to za bezpecne

Cucy8 12.08.12 18:43

Zkušenost s LC mám. Byla jsem v brněnského Proudu (možná je to i ten lanáč, o kterém se zmiňovala vaše dcerka, protože mají hodně poboček) a tam bych se rozhodla nebála se svým dátětem jít (samozřejmě taky záleží na věku). Přístup instruktorů byl profesionální, stále na všechno dohlížení, zajistí a vysvětlí + jsme byli ještě pojištění (to nevím jestli je v ceně každého LC) :potlesk:

LindBo 13.08.12 20:41

@sanny děkuju za názor :) taky jsem někde na internetu viděla fotky, kde byli připoutaní na lanech, ale to jsem ještě nevěděla, že mi s tím přijde mladá domů, takže jsem tomu nevěnovala pozornost.
@Cucy8 Je to teda velká náhoda, ale mám pocit, že dcera mluvila něco o nějakém Proudu, ale nejsem si stopro jistá. Nevíte, nemají nějaké stránky, kam bych se mohla kouknout a kde bych se dozvěděla víc?

Cucy8 24.08.12 09:30

Určitě, koukněte se na www.lanovecentrum.cz, máte tam i rozepsané od kolika let je jaká dráha :))

LindBo 24.08.12 11:05

Už se na to koukám :) asi si ještě cinknu na to jejich číslo, abych se poptala osobně, mám taky vždycky lepší pocit :) každopádně moc děkuju

Roza 24.08.12 13:27

Lanová centra považuji za bezpečná. Holka s manželem občas nějaké navštíví. Manžel si rozhodně hlídá a kdyby měl pochybnosti nešel by do toho. Na základě návštěv lanových center dcera teď chodí i do lezeckého kroužku.

ajrin 24.08.12 13:38

Já miluju lanové parky! U nás máme třeba Tarzánii a leze tam spousta dětí. Mají i dráhy lezení určené přímo pro děti. A jestli je to bezpečné? Myslím si, že rozhodně ano. Ty parky jsou kontrolované, vymakané… Ale úraz se samozřejmě může stát - asi jako při každém sportu. Každopádně si myslím, že je to mnohem bezpečnější než jízda na kole nebo kolečkových bruslích.

caciare 24.08.12 17:35

V lanovém centru jsem byla. Myslím, že je to celkem bezpečné. Před lezením jsme byli proškoleni instruktorem jak se poutat a neustále na nás někdo dohlížel. Je to docela adrenalin, ale snad vědí co dělají. Dítě bych tam vzala, ale starší, prcka určitě ne.

LindBo 05.09.12 15:08

@Roza a @ajrin Děkuji za názory, taky už jsem na internetu pohledala v různých diskuzích ještě atd. a hodně lidí má názor, že to bezpečné je, takže to asi zkusíme teda taky, než začne zima :)
@caciare dcera už není zas taková prcek :D každopádně vám také moc děkuju za názor :)

VeniH 26.10.12 08:51

Můj syn miluje lanová centra, už vyzkoušel několik a žádný problém se nevyskytl (mám to zaklepat?!?). Akorát jednou na velmi obtížném úseku (LC u Chrudimi)zkejsli s kamarádkou snad hodinu, ale vymotali se z toho. My dospělí jsme už měli úplně vyvrácený krky, jak jsme sledovali jejich boj.


Reklama

 Váš příspěvek

Reklama


Reklama