Bombičkové pero pro prvňáka

Amy 21.10.08 12:30

Bombičkové pero pro prvňáka

Poradíte? Moje kočička chodí do 1.třídy a mám jí koupit bombičkové pero, první v životě. Jde mi o to, aby ho hned nerozskřípala :lol: a tím neztratila chuť do psaní :wink:

Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama

Lyonella 21.10.08 12:41

Já kupovala dětem od první třídy Tornádo.

Panenka 21.10.08 12:48

Amy, teď je toho strašně moc a v každým krámu něco jiného, těžko něco poradit. Určitě bych nekupovala něco hodně levného, to může být šmejd, ale ani drahého, děti ty pera (i „nešmejdy“) prostě ničí, tak aby to třetí drahé pero za rok nemrzelo… Myslím, že určitě nic nezkazíš, když si prvňáček (po vyloučení těch extrémů) vybere sám, co se mu bude líbit. Protože když se mu bude líbit, bude s ním rád psát a bude i větší šance, že si ho bude (aspoň ze začátku) opatrovat… Dneska nad těma dětskýma perama slintá i dospělý, jaký roztomilý rybičky, kravičky, pejsky atd. na nich jsou. Sama píšu převážně plnicím perem a kdybych se nestyděla, že budu vypadat infantilně, tak bych si mezi dětskýma určitě vybrala :-) :oops: .

Amy 21.10.08 12:56

No tak to je dobrá zpráva, já se bála, že mají jedno modré a jedno zelené a tím to končí :lol: , tornádo mít nesmějí, mají to výslovně napsáno v notýsku :cry: to bych koupila nejradši, používáme ho v práci.

Ada 21.10.08 12:59

Co je to Tornádo? Perem jsem už dlouho nepsala a nějak se v těch novinkách neorientuju.

Lyonella 21.10.08 12:59

Přísná paní učitelka. :(

Lyonella 21.10.08 13:00

Tornádo je takový jednorázový pero. Za 16,– Kč. A nedělá kaňky. :)

Amy 21.10.08 13:11

Je jako tenký fix, jen má náplň jako bývá v perech a je barevné. Hlavně pro děti je dobré, že nepouští a není drahé, takže když ho ztratí, což je poměrně často, nic se neděje. Nepochopila jsem, proč ho nemůžou mít, asi aby maminky měly co prát :evil:

Trillian 21.10.08 13:12

Aj náš druhák píše Tornádom, v prvej triede sme vyskúšali viacero pier a nakoniec skončili pri ňom. Píše s ním najkrajšie, neviem prečo ho vám p. učiteľka zakázala, je vhodné aj pre prvákov. :o

Tu je: http://www.logbal.cz/…95013623480/ http://www.zajimavy.cz/tornado-pero-na- … 20968.html http://www.office2000.cz/zbozi/kulickov … aroma.html

Panenka 21.10.08 13:19

Já Tornádo neznám… My vybírali u nás v papírnictví dětské pero tak, že nám nabídli jednak řádově za 40,– jednobarevná pera (červený, modrý, zelený atd.) a to byly nejlevnější. I když v Tescu jsem viděla podobné pero i za nějakých 10,– či kolik, ale k tomu jsem vzhledem k ceně moc důvěru neměla. Pak nám nabídli krásná pera těsně pod 100,– (tuším 89,–, ale už je to dýl, nepamatuju se přesně) s krásnými obrázky, dítě zalapalo po dechu. A pak ještě speciální pero s trojbokým tělem nebo čím, prostě takové ty moderní vymoženosti. A to už si nepamatuju, co stálo, protože jsem to ani nezvažovala - při představě, že pero spadne z lavice na hrot a bude nepoužitelné, což se může dítěti lehce stát klidně první týden, a já budu kupovat nové mastné pero, jsem řekla „Ani náhodou.“ Dítě stejně chtělo růžové pero s kravičkou za těch asi 89,–, tak jsem koupila, dítě bylo spokojené, chránilo si ho a vydrželo mu až těsně před konec školního roku.
Jenže u vás můžou mít jak nabídku tak ceny úplně jiné. Můžeš se třeba v papírnictví zastavit někdy sama a udělat předvýběr, pak nech holčinu vybrat z těch Tebou vybraných barvu nebo zvířátko, jaké bude chtít. Myslím, že je to fakt nejspolehlivější způsob, jak zajistit, aby to dítě mělo své pero rádo a aby s ním rádo psalo.

Amy 21.10.08 13:26

Z toho mám největší hrůzu (už psaní tužkou není nic moc, pořád si říkám, že je ve škole měsíc a půl, takže se zatím všechno učí poprvé), že jí to s perem nepůjde už vůbec a nebude chtít psát. Mám doma klasického štíra, takže je s ní trochu horší domluva, má svojí hlavu. :? Dám na Tvojí radu Panenko. Tím určitě nic nezkazím. Mě ta první třída oddělá :lol:

Panenka 21.10.08 15:29

Tak pak dej vědět a přeju, ať přežiješ!

Ada 21.10.08 15:36
Amy píše:
Nepochopila jsem, proč ho nemůžou mít, asi aby maminky měly co prát :evil:

To bude nějaký zastydlý názor typu „děti by se měly učit psát klasickým perem, jinak jim naroste sedm prstů a ručičky se jim zkřiví do spirály“.
Jediné rozumné, co mě napadá, je snaha naučit držet ruku lehce - pokud Tornádo snese „rytí“ do papíru. Plnicí pero nikoli, že.

Mirka V. 21.10.08 15:48

Co učitelka,to jiné požadavky.Můj syn je taky v 1.třídě a mají povolené Tornádo.Švagro­vá,která je učitelka,Tornádo nechce,že prý si děti můžou zkazit ruku/špatný sklon,těžká ruka…/

Pro Amy: Zašla jsem do Prioru a výběr kupodivu velkýýý! Prodavačky mi ukazovaly i bombičková pera.Myslím,že bys vybrala :wink:

Arome Lada. 22.10.08 00:15

Nejdůležitější ale je, aby měl zvolený psací nástroj trojúhelníkový průřez. Trojboké tužky a pera totiž nutí děti držet je ve správné „špetce“ a psát lehce, uvolněně a se správným sklonem.
Pero dle rozhodnutí školy: nejlépe Tornádo

- není inkoustové, tj. nemusíte kupovat / doplňovat náplň,snadná údržba, ruce ani oblečení „nezmodrají"

- má 3 hrany - dobře a správně jej dítě drží

Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama

 Váš příspěvek

Další podobná témata podle názvu


Reklama


Reklama