Bude se mi líbit, když se mi líbí...?

agnesea 21.09.13 17:20

Bude se mi líbit, když se mi líbí...?

Byla bych velmi vděčná za radu při výběru parfému podle recenze - ADDICT. Oslovilo mě to perníkové koření. Jsem nádšená hřebíčkem v Mitsouko a v L´Heure bleue. Je Addict podobný těmto zajímavým starým parfémům? Addict se přirovnává k Hypnoticu. Znám pouze Poison a to z Refanu. Poison je pro mně středně hezký,ale to je pro mně i vůně ředidla, prostě po čtvrt hodině otravuje a dusí. Dále se při Addictu uvádí, že je hodně sladký a to nemusím, jelikož už jsem se přesytila silně vanilkových tónů - viz. Absoluy T. Mugler. Prosím poraďte, jestli má pro mně význam tento parfém kupovat? Je mi už téměř padesát let a nechci vonět jako slečna - viz Coco Mademoiselle, Miss Dior, nebo Coco Noir. Naopak se mi líbí Coco, No 19, Allure (obojí dámské i pánské), Bourjois Mon Parfúme a mojí poslední srdcovkou jsou v poslední době už vzpomínané Guerlainovky.

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

coconut 21.09.13 19:57

@agnesea Líp ti poradí jistě někdo povolanější, ale v Addictu jsem perníkový koření necítila, to spíš v L (Lolita Lempicka). Můžeš zkusit nejdřív vzorek nebo odstřik.

Haňoulík 21.09.13 20:15

@agnesea Domnívám se, že nejlepší řešení je pořídit si vzoreček, na kterém můžeš vůni vyzkoušet, případně navštívit nejbližší parfumerii a pořádně otestovat. ;)
Slečna už bohužel dávno nejsem, přesto Coco Noir či Miss Dior Le Parfum patří mezi moje nejmilejší vůně. Ráda sáhnu i po Addictu, takže doporučuji osobní zkoušku.

drobececek 22.09.13 10:43
@agnesea píše:
Prosím poraďte, jestli má pro mně význam tento parfém kupovat?

Určitě ne naslepo! Addict je moderní gurmánka. Mně osobně voní jako syrové těsto na cukroví.

Pokud hledáš perníkové koření bez vanilkové přeslazenosti a s puncem „klasiky“, můžeš zkusit třeba, L'Air du Temps, Cinnabar nebo Serge Noire… :think:

agnesea 22.09.13 13:02

Děkuji Vám za odpovědi a taky rady ohledně kořeněných vůni. Právě jsem se vrátila z Fann a mám čerstvý nastřik na ruce. Ze začátku se mi to zdálo trochu protivné, fakt syrové těsto na vánočku, ale ta vůně má opravdu něco do sebe, rychle si jí člověk oblíbí. Avšak čekala jsem více toho hřebíčku a badyánu - toho přímého koření. Tam je to tak zvláštně zakomponováno, pro mně až moc do ztracena, naopak až moc cítím kynoucí sladké těsto. Mám těch vůni teď spoustu na ruce, míchají se spolu, přesně tak, jak se to nemá dělat. Trochu se mi z toho motá v havě.Pokaždé aspoň šest parfému si dám nastřikat na sebe. Něco mi velmi krásně voní a nevím už co to je!!! Nejspíš se budu muset vrátit a zjistit… ("A já pořád, co to je, co mi nedá pokoje…!)

barbucha 22.09.13 22:25

@agnesea
Z toho si nic nedělej. Mně vždycky nejvíc voní nepopsanej papírek, neoznačená vialka a střik neznámýho původu :twisted:

agnesea 24.09.13 07:22

Hihi, tak to je! Základní vlastnost jakékoliv touhy!

agnesea 25.10.13 22:51

To je fakt! Ten je vždy nejlepší!!!

ZPĚVAČKA 03.11.13 22:28

Prosím o radu, nevíte, jak voní tato vůně od YSL La Collection Y, složení vypadá na chyprovku. Ty mám ráda, nevíte, zda je podobná Palomě Picasso Moon či Sisley de la lune, či to je úplně jiný rank, více květinový, díky za info,R :)

Venea 01.12.13 13:32

bude chlapovi, kterému voní pánský Code vonět Armani He? Dostala jsem za úkol vybrat něco známému a trochu se v tom plácám, tohle je jediný parfém, který vím, že má… :lol:

tomanles 16.01.14 22:36

Nezkoušel někdo alespoň vzdáleně srovnat Violet Blonde od Toma Forda s Couture! od Moschino? Couture! prostě beznadějně nemůžu sehnat..... Hlavně mi chybí ta suchost pepře v slunečním prachu. Další moje favoritka je Prada Infusion D´Iris Absolue Dík .-)).

barbucha 17.01.14 18:33

@tomanles
Violet Blonde je jemná, pudrová a semišově hebká fialkovka s kouskem kosatce… ta se podle mě s průraznou, ostrou Couture nedá vůbec srovnávat :think:

Eunika 17.01.14 19:09

Prosím o radu, jaká je původní Miss Dior? Je něčím podobná No. 19?
Děkuji :kytka:

la.reina 17.01.14 19:59

@Eunika Mně se moc podobné nezdají - pro mě je No.19 vážná až melancholická vůně, ušlechtilá, ale daleko více chladná, pánská.

Naopak původní Miss Dior mi pořád přijde ryze ženská - velmi dobře mi zapadá do doby svého vzniku, trošku retro, trošku nostalgická, ale chybí mi v ní ten smutek.

Osobně bych v No.19 patrně okamžitě utrpěla depresi, zato Miss Dior bych nosila moc ráda.

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Reklama