Bydlet s přítelem?

Vrzi 31.5.11 22:39

Bydlet s přítelem?

Celý večer si lámu hlavu, tak si říkám, že se s vámi poradím.

Má se to tak - přítel dostal nabídku na podnájem za velmi finančně výhodných podmínek, háček je v tom, že je to v činžáku, kde bydlí jeho rodina, takže dosud i on. Mně to přijde tak, že by vlastně zůstal jednou nohou doma, což se mi dvakrát nelíbí. Bohužel výhodnější nabídku asi neseženeme a nic dražšího si nemůžeme dovolit (hlavně já, ale studujeme oba, takže ani jeden nemáme moc velký plat). Jsme spolu dlouho, moc bych s ním chtěla bydlet, ale nevím, jestli do toho jít za těchto podmínek… Co myslíte?

Stránka:  1 2 3 4 5 Další »
Bridgett 31.5.11 22:59

Tady každá rada drahá, ale já bych do toho nešla. Nevím jaké máš vztahy s jeho rodinou, ale bydlet pod jednou střechou nikdy nedělá dobrotu a myslím, že moc nezáleží na tom, jestli je to v rodinném domě nebo v bytovce. Vím o čem mluvím. Pokud je možnost, raději bydlet co nejdál. Návštěvy ano, ale pak každý do svého a pod svojí střechu.
Než jít do podnájmu, raději bych se zamyslela nad Hypotékou. Píšeš, že jste spolu dlouho, tak bych to zvážila. Lepší platit hypotéku než vyhazovat peníze za podnájem :wink:

Vrzi 31.5.11 23:12

Tak hypotéka v současné situaci určitě ne. Nikdo by nám ji nedal a není divu. Ale jinak moc díky.

beliala 31.5.11 23:15

Ja by som tiez do toho nesla. Mam s tym zle skusenosti. Ale kazda rodina je, samozrejme, ina.

FlirtBoy 31.5.11 23:43
Vrzi píše:
Celý večer si lámu hlavu, tak si říkám, že se s vámi poradím.Má se to tak - přítel dostal nabídku na podnájem za velmi finančně výhodných podmínek, háček je v tom, že je to v činžáku, kde bydlí jeho rodina, takže dosud i on. Mně to přijde tak, že by vlastně zůstal jednou nohou doma, což se mi dvakrát nelíbí. Bohužel výhodnější nabídku asi neseženeme a nic dražšího si nemůžeme dovolit (hlavně já, ale studujeme oba, takže ani jeden nemáme moc velký plat). Jsme spolu dlouho, moc bych s ním chtěla bydlet, ale nevím, jestli do toho jít za těchto podmínek… Co myslíte?

těžko soudit, neznám tebe, jeho, váš vztah…a ani to, jakou má tu rodinu a jak spolu vycházíte…je tu příliš mnoho neznámých :)

ale obecně řečeno, nepřijde mi to zase jako takový riziko - když to nebude fungovat, odejít můžeš vždycky, ne? Aspoň budeš vědět na čem jsi…takhle bych to viděl já - lepší to zkusit a zjistit, než nezkusit a pak zpětně řešit „co by, kdyby…“
A jestli bys měla zjistit, že to je někdo, kdo si nechá do života kecat od zbytku rodiny, tak zase platí „čím dřív (se to dozvíš) tím líp“ :wink:

Tequila 1.6.11 00:18

hooodně podle mě záleží, jaké vztahy máš s jeho rodinou, já bych nikdy v jednom rodinném domě nebydlela s nikým příbuzným, ačkoli vztahy máme na obou stranách výborné, nicméně v činžáku proč ne, když je to navíc výhodné, je to dost oddělené na to, aby každý žil po svém a je na vás, jaká pravidla si nastavíte, navíc to skýtá určitě spoustu výhod, pokud případně člověk uvažuje o dětech, hlídání a tak(to zatím není můj případ). Navíc bydlení s milovaným přítelem je super, pryč z domu jsem od 19ti a za ty léta společného bydlení jsem nikdy nezalitovala a jsem fakt šťastná :)

FlirtBoy 1.6.11 00:26

Tequila - přesně tak 8)

melisaa 1.6.11 07:49

Taky vím ze všech možných stran, že to nedělá dobrotu, ale jak tu někdo psal, odejít můžeš vždycky..nicméně mi to připadá, pokud ještě oba studujete, zbytečný vyhazování peněz.. Já osobně bych do toho nešla.. (peníze, který si vydělám radši vrazím do cestování, než bych si platila vlastní hnízdo).. Ale pravda, vůbec nemám ponětí, jaký to máte doma.. Ale na druhou stranu chápu, že pokud jste sppolu dlouho, asi to chceš někam posunout.. Nevím, zvážila bych to pomocí intuice :wink:

Lalaith 1.6.11 08:54

Já nevím, no, hodně záleží na té rodině, ale asi bych to zkusila… Když si vezmu, že já i ségra bydlíme od mamky kousíček, tak se stejně nějaké moc časté návštěvy nekonají… A kdybyste si dohodli nějaké „podmínky“ s tou rodinou? (jakože vás nebudou otrvovat každý večer apod.) Nevím, zkusila bych to, jako dočasné řešení (podle toho i zařozovat byt…) - proč ne… Lepší než věčně čekat na konec studia, pak na najití práce, na našetření nějakých peněz, hledání podnájmu…

meduza123 1.6.11 09:04

Taky bych do toho šla, zkusila to. Odejít můžes vždycky. A jo, pod jednou střechou s jeho rodinou není ideál, ale když si to na začátku nastavíte nějak rozumně, nikde není napsané, že to nemůže fungovat. Každá rodina je jiná :wink:

Juana 1.6.11 09:11

Jste spolu už dlouho, takže by to chtělo něco podniknout, i když je to za těchto podmínek.
Já bych do toho šla.
Jestli se máš kam vrátit tak bych byla pro vyzkoušení společného bydlení. Co na tom, že jeho rodina je blízko. Buď jsou vlezlí a otravní a pak je jedno kde jste protože takoví lidé si najdou způsob jak otravovat i přes celou republiku a nebo jsou více méně normální a pak není takový problém jednou za týden přežít jejich návštěvu.
Pořád je lepší do toho tímto způsobem jít teď, než sestěhování pořád odkládat.

keara 1.6.11 09:13

jasně, je to stejný činžák, ale domácnost byste měli vlastní, ne?
nevidím problém:)

janicka24 1.6.11 09:22

.

Příspěvek upraven 03.12.14 v 17:07

meduza123 1.6.11 09:24

Můj bývalý měl byt v baráku naproti své matky, vůbec nebyl pod jednou střechou a bylo to peklo, pořád mu tam lezla uklízet. Ale když ji udělal asi popáté vážně krutou scénu a vzal jí klíče, tak je klid. Vidí se jednou za 14 dní když k jí pozve na kafe :-) Takže je to taky hodně o tom, jak si to na začátku nastavíte. A vím za sebe, že bych do toho šla, i přes to, protože společné bydlení je prostě supr :wink:

lucil 1.6.11 09:57

Za mě ne, znám dost holek, co na to doplatily a rozpadl se jim tím celý vztah. tohle prostě nedá dobrotu… sice nebudeš s nimi v jedné domácnosti, ale klid mít taky nebudeš..

Stránka:  1 2 3 4 5 Další »
Váš příspěvek