*Byredo

Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama

WildOrchid 16.08.12 23:09

Od Byreda jsem toho už zkoušela víc, ale nic mě zatím nezaujalo až tak, abych o tom napsala. Až dnes, a jelikož tato vůně ještě neměla recenzi, napsala jsem ji tam.

Rose Noir: http://www.arome.cz/…o/rose-noir/#…

zkoušel ji ještě někdo? jak na vás působí?

Lyonella 16.08.12 23:15

Já ji zkoušela, ale už je to dost dlouho. Žádné koblížky ani počuraná sláma se však nekonaly. Mně se líbila hned od začátku.

barbucha 17.08.12 08:58

Mně se velmi líbí Bal d´Afrique a ten Accord Oud a Gypsy Water… k tý růži jsem snad jen přičichla, protože růže zrovna nevyhledávám.

Se mi zdá, že je to Byredo rozdělený na dvě části: jedna je čistě podle Bena Gorhama, t. j. pryskyřice, koření a oudy, samej exotickej orient… a druhá jsou moderní téměř líbivky (Blanche, Seven Veils, Sunday Cologne… Bullion) - a to v dobrým smyslu.

Jo a pak dvě úplně jiný - Green a Tulipe. Zelený… jak brčál.

A všechno to drží jak židovská víra :lol:

blackviolet 12.09.12 18:59

Bullion
sladká švestková marmeláda s kapkou pepře
plus animální tón - něco jako zralý kozí sýr (i když ten kožený tón připomíná spíš zvíře samotné než výrobek z jeho mléka) a tyhle delikatesy leží na talířku asi 3 hodiny beze změny než se sýr odklidí, pak je celkem příjemná
ve složení uvedené dřevo jsem bohužel nevyčichala
pro mě nenositelná vůně

Rose Noir
elegantní růžová chypre, zpočátku osvěžená nahořklým grapefruitem, posléze elegantně uzemněná mechem
nevím sice, proč se jmenuje noir, ale je hezká

Green
svěží zeleň, rozmačkané byliny - meduňka, šalvěj, puškvorec (něco, co se používá na žaludeční likér), pár jehliček a kapka čerstvé pryskyřice z borovice, kapradí; v téhle škarpě (což ale v žádném případě nemyslím negativně) právě postupně začíná rozkvétat jasmín, růže a fialky; další hodiny drží jako jemně mýdlové, trošku pudrové zeleno
krásná čistá vůně

blackviolet 12.09.12 19:22

M/Mink
vůně inkoustu na papíře, jako kreace dobré, ale nevím, jestli by to někdo nosil

Pulp
jak říká název, sladce nakyslá ovocná dužina, originální, neznám nic podobného

barbucha 12.09.12 22:12

M/Mink - inkoust? 8o Já to viděla spíš na S/Skunk :mrgreen:

dzona 12.09.12 22:17
@blackviolet píše:
M/Mink
vůně inkoustu na papíře, jako kreace dobré, ale nevím, jestli by to někdo nosil

Po inkoustu má vonět taky Comme des Garcons 2, i když ve skutečnosti voní spíš po andělice a aldehydech. Nemáš tušení, jestli jsou si s Mink podobné?

la.reina 13.09.12 07:42
@barbucha píše:
M/Mink - inkoust? 8o Já to viděla spíš na S/Skunk :mrgreen:

Neřekla bych to líp… viz můj žebříček nejhnusnějších vůní. Tuhle z čelní příčky jen tak něco nesundá. :twisted:

la.reina 13.09.12 07:43

@dzona Commde Des Garcons 2 sice neznám, ale nevěřím, že by se našla druhá podobná M/Mink…

blackviolet 13.09.12 11:09

@dzona Nejsou si vůbec podobné. CdG 2 je krásná aldehydovka, trochu chypre, jestli si správně vzpomínám. M/Mink je fakt jenom inkoust, jinak nic.

@la.reina @barbucha Až tak hnusná mi zase nepřipadala, ale je to jako by si člověk čichal ke skleničce inkoustu nebo tuše nebo k ještě mokrému písmu tuší na papíře. S parfémem nemá moc společného.

Edit: Mně horší než inkoust připadá ten kozel v Bullionu :roll:

Příspěvek upraven 13.09.12 v 11:33

blackviolet 13.09.12 11:11

Accord Oud
začíná kořenitě orientálně, vlastně docela slibně, hned začne vykukovat kůže s rumem a kdyby to tak zůstalo, nemělo by to chybu; bohužel se do toho vplíží nějaká chemie, která spolu s ovocným tónem moc neharmonizuje, působí to divně a synteticky; pak už jenom trochu pačuli a dál nic …

blackviolet 03.11.12 22:49

La Tulipe
Tulipán vlastně sám o sobě moc nevoní, ale takhle by nějak vonět mohl – čistá a nevinná vůně bílých květin se zelenými šťavnatými lístky, k tomu mydélko a pudr, dřevité tóny hrají pouze druhé housle. V této podobě setrvává a skoro se nemění.

Gypsy Water
Hodně svěží citrusový vánek vzápětí okořeněný jemně dřevitým jalovcem, zdálky k nám zavane jehličnatý les, kolem se mihne kadidlo, zeleň se postupně vytrácí, ale ne úplně, a vůně se stává pudrovou a teplou.

blackviolet 03.11.12 22:58

Už někdo zkoušel Black Saffron? Má zajímavé složení.

vonegut 26.12.12 20:41

Zkoušel jsem Mr. Marvelous (příjemná, svěží mužská vůně, se špetkou koření) a koupil La Tulipe (květinový sad na jaře či v létě, jasná obloha, svěží vánek, optimistická vůně, trochu sladší, výdrž na květinovku překvapivě dobrá) jako dárek. Blanche mi také přišla zajímavá, jsem zvědavý na Green a Fantastic man.

Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama

 Váš příspěvek

Reklama


Reklama