Byty a jejich zařízení (a Ikea)

barbucha 26.6.09 22:55

Domácnost podle katalogu IKEA, a vlastně i popisovaná paní domácí, mi připomněla (převzato z Vosy na jazyku):

"Pražská sekretářka
Jasně, já vím, že teď už žádné sekretářky nejsou, jsou už jen personal assistants nebo executive support specialists, ale všem vám hned dojde, koho mám na mysli. Je to stejné, jako když dnes krámy Na Příkopě hledají konzultantku prodeje místo dřívější prodavačky. Práce je ta samá, ale konzultantka je holt lepší na ego.

Takovou asistentku poznáte podle odhodlaného výrazu, který všem kolemstojícím naznačuje, že ona by vlastně vůbec neměla jet tramvají, ale v otevřeném červeném žihadle typu BMW Z4. Její tvář je přesně tak nezávislá a tajuplná, jak to radili v posledním Cosmopolitanu na straně 23, a dá se z ní vyčíst poselství „Podívejte se, něco jsem ve svém životě dokázala, mám italské lodičky a doma půlku katalogu IKEA. Ještě si koupím pohovku Beddinge a tím vám to nandám definitivně, vy socky.“

  • Citovat
  • Nahlásit
Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 13 Další »
shanin 26.6.09 23:41

1Miru: Tak savo JE určeno k desinfekci. Aspoň já si to myslím, k tomuto účelu ho používám a nedám na něj dopustit. Nejdřív umyju od špíny, pak ojedu hadrou namočenou ve zředěném Savu, z jehož odéru mám dobrý pocit. Je to pro mě taková vůně čistoty. ;-)

macska 26.6.09 23:43

jé, tady si někdo pamatuje vosu! :) Dají se ještě někde na netu vyštrachat pozůstatky, abych měla co číst o dlouhých deštivých letních večerech?

1Miru 26.6.09 23:51

..já vím,desinfekce možná..,
ale jediný domestos vyžere plíseň třeba ze spár v koupelně,
nebo na zdi,
vybělí WC na možný maximum, a to Savo neumí.

shanin 27.6.09 00:08

Já dávám na spáry Kombinaci Sava, nějakého jaru a tekutého písku (protože tady těch věcí máme doma zásoby tak na několik let). Ale uznávám, že mít jeden přípravek je asi praktičtější. A v Domestosu je kromě saponátu a chlornanu ještě hydroxid sodný, takže to účinnější bude, jak říkáš.

Zuzek 27.6.09 00:43

Savo mám taky, ale desinfrkci s inosím z práce v podobě šumivých tabletek… mám ráda tu vůni :oops: :shock: . Manžel šílí a pes zdrhá. A já jedu po výrobě, deformace jak bič. A tyhle tbl. vybělí vše.

1Miru 27.6.09 00:57

..no, když je to zadarmo…
neber to..! :wink: :D

Kerze 27.6.09 07:56

Na Savo já nedám dopustit - kupuju ho ve všech verzích po bednách a liju, kam se dá… :D

A pokud jde o nábytek IKEA, tak nevím, kde žijete ? Kdybyste koukaly na satelitu na TV DEKO, tak byste věděly, že IKEA jsou levné šunty, jejichž vlastnictví člověka degraduje do nejnižší společenské vrstvy… takže totální faux paux. Nábytek IKEA se v zahraničí toleruje pouze dělnické třídě a v nájemních bytech… :D

protea 27.6.09 09:58
1Miru píše: ..já vím,desinfekce možná..,
ale jediný domestos vyžere plíseň třeba ze spár v koupelně,
nebo na zdi,
vybělí WC na možný maximum, a to Savo neumí.

Taky nedám dopustit na Domestos (ten červený, myslím, že je jich víc), je super na takové to dokonalé vyčištění čehokoliv…naleju do dřezu, nebo nechám působit na baterii přes noc…ráno opláchnu a je to jako nové…ovšem přítel ten zápach nenávidí možná ještě víc než moje parfémy… :wink:

Elvira 27.6.09 10:27

Mně strašně štvou v uklízečky v práci, protože kupují neúčinné levné prostředky na cokoliv. Nejvíc mě ničí záchody. Asi před rokem jsem se naštvala a koupila něco ze svých peněz, už jsem byla opravdu vzteklá. Mj. i Domestos a vydržel nepředstavitelně dlouho, protože jsem ho jen jednou začas použila já, když jsem duševně nevydržela. Pak jsem jen tiše trpěla, když uklízečka žalovala, že máme nepořádek ve výtvarných potřebách a přede všemi na poradě jsme byly s kolegyněmi za bordeláře :twisted: :twisted: :twisted:

Elvira 27.6.09 10:30

…jsem se nějak nechala unést a koukám, že už jsem off topic :D

FlirtBoy 27.6.09 11:04
Elvira píše: …jsem se nějak nechala unést a koukám, že už jsem off topic :D

to nejsi sama :lol:

Elvira 27.6.09 11:29

No, vrátím ten můj příspěvek trošku do tématu, s mými požadavky, aby děti ve školce měly čisto, si připadám jako z jiné planety (skoro jako ze zahraničí) :twisted: FlirtBoy, máš pěknou fotku v galerii :wink:

FlirtBoy 28.6.09 13:30

děkuji :oops: :wink:

Luna 28.6.09 14:48
Kerze píše:A pokud jde o nábytek IKEA, tak nevím, kde žijete ? Kdybyste koukaly na satelitu na TV DEKO, tak byste věděly, že IKEA jsou levné šunty, jejichž vlastnictví člověka degraduje do nejnižší společenské vrstvy… takže totální faux paux. Nábytek IKEA se v zahraničí toleruje pouze dělnické třídě a v nájemních bytech… :D

Jo jo! Pokud srovnám interiéry v zaraničí a zde, chce se mi vytáhnout kapesníček a smutně si poplakat. :cry: A to nejde ani tak o nábytek IKEA… i když spousta lidí nechápe, proč tam nechodím a radši se měsíc snažím zrestaurovat skříň po prababičce z půdy…když můžu mít NOVOU za pár korun :roll: :D

Za poslední 2 měsíce jsem byla na 3 kolaudacích bytů kamarádů a všechno je to jedna velká IKEA, žluté, meruňkové a vanilkové stěny, linky buď kovové, co připomínají pitevnu nebo světlá imitace dřeva, závěsy s IKEA vzory… já vím, že bych měla být tolerantní, ale když i spousta veřejných míst je takhle zařízená…kavárny, cukrárny…bez atmosféry, jen kov, plast a IKEA, tak tolerantní prostě být nemůžu :? :( :cry:

Snad jste na tom líp :wink:

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 13 Další »
Váš příspěvek