Cacharel - Eden

klubko 26.04.08 15:10

Cacharel - Eden

Omlouvám se, jestli se tu na toto téma už diskutovalo. Před několika málo dny jsem měla tu čest spolupracovat s jednou velmi elegantní, upravenou a pěstěnou starší dámou, která nádherně voněla. Ta vůně se kolem ní linula, ale neobtěžovala. Nemohla jsem od ní odtrhnout nos a pořád si říkala, co to může být, až mi to nedalo a po druhé sklence vína jsem se přímo zeptala :) Neváhala, vytáhla z kabelky flakón a já byla doma: Eden! Nemohla jsem tomu uvěřit, protože tu vůni jsem několikrát zkoušela ve snaze ji alespoň trochu pochopit a snést, ale nikdy to nešlo. Vždycky mi připadala strašná, zatuchlá a nemožně vlezlá. Na ní ale voněla úžasně, seděla jí jako druhá kůže, prostě byla pro ni stvořená. Tak si říkám, že opravdu hodně záleží na tom, kdo určitou vůni nosí a jak ji nosí.

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Ada 26.04.08 15:24

Určitě.
Udělala bych malý pokus: stříknout jemně Eden na nějaký kapesníček a nechat ho pohozený na místě, kolem kterého občas projdeš. Třeba ti prostě vadí zblízka, ale líbí se ti ve formě lehkého závanu.

Fleur 26.04.08 16:08

Zrovna dnes jsem před dopoledním nákupem potravin lehkomyslně stříkla Eden na ruku, abych zjistila, cože na té vůni je, když budí tak kontroverzní reakce. Ale nezjistila jsem to. Tato vůně se mi nerozložila na žádné identifikovatelné složky, nebyla jsem ani schopna je hledat, neboť jakmile jsem přiblížila zápěstí k nosu, ucítila jsem pach, jako když kdysi dávno v mém dětství kuchařky ve školní jídelně utíraly špinavými hadry zbytky jídla ze stolů pokrytých igelitovými ubrusy. Omlouvám se za tento příměr milovnicím Edenu - je to samozřejmě individuální vjem. No, alespoň jsem ušetřila při tom nakupování potravin, nějak mě ve společnosti Edenu přešla chuť na jídlo.

domenica 26.04.08 17:33

Eden jsem používala v roce ´94. Pamatuju si, že bylo tehdy horké léto. V té vůni jsem se cítila nádherně. Okolní reakce byly buď pochvalné až nadšené, event. žádné. Když jsem flakon dostříkala do poslední kapky, už jsem si ho pak nikdy nepořídila. Ani nevím proč. Ta vůně se mi líbí, ale je tak specifická, že jí mám spojenou jen s určitým období a tak to asi už zůstane. Mám ale miniaturku, takže si to období (příjemné :wink: ) můžu kdykoli vyvolat :)

Samantha 26.04.08 19:50

Já měla Eden před lety, když se k nám začal dovážet. Tenkrát to byl hrozný hit a musel ho mít každý, kdo si potrpěl na novinky v parfémech. Moc se mi líbil, moc jsem si ho užívala, ale pak už jsem si ho nikdy nekoupila. Dost mi na něm vadí, že je na první „počuch“ k poznání. Je to hodně specifická vůně a navíc mi přijde, že se na každém rozkládá hodně podobně a dost přebíjí i samotného nositele toho parfému. Někdo to tu psal už v jiné souvislosti, ale na Eden mi to taky sedí. V tomhle případě nenosí žena parfém, ale parfém ženu. Když potkám někoho navoněného Edenem, tak to spolehlivě poznám bez zaváhání.

klubko 26.04.08 20:02

Ono se to má tak… té paní, na které se mi Eden líbil, je přes padesát, je hodně pěstěná (na můj vkus až moc), precizně nalíčená (taky spíš víc) a na hlavě se jí nehne ani vlásek (pravidelné stříhání, barvení, silná fixace lakem, atd.). K ní mi Eden zkrátka seděl. Já nosím spíš ležérní nebo sportovně elegantní oblečení, dlouhé vlasy mám věčně rozcuchané, moc se nelíčím a ráda piju pivo :) Eden by ke mně pasoval asi jako ke koze deštník :D Možná by to při opatrnější aplikaci přece jen šlo, ale moc šancí tomu nedávám :) Jinak na Edenu se mi moc líbí flakón a nejvíc jsem unešená z krabičky, ta je krásná.

domenica 26.04.08 20:21

klubko - já zažila to „souznění“ s Edenem když jsem byla rozvlátá, ležérní, bylo mi 26, ty letní noci jsem pořád někde lítala, i to pivo jsem si občas dávala … a fungovalo to :D

Já nedělím vůně na ty, co se hodí na mladší nebo starší, na léto nebo zimu. Vůně, která se na mě hodí je ta, která se mi v daný moment líbí :)

klubko 26.04.08 20:32
domenica píše:
klubko - já zažila to „souznění“ s Edenem když jsem byla rozvlátá, ležérní, bylo mi 26, ty letní noci jsem pořád někde lítala, i to pivo jsem si občas dávala … a fungovalo to :DJá nedělím vůně na ty, co se hodí na mladší nebo starší, na léto nebo zimu. Vůně, která se na mě hodí, která se ti v daný moment líbí :)

Taky to nedělám, ale na té dámě mi Eden prostě tak seděl, že jsem si neuměla představit, že by slušel mně :) Ale díky za radu, podrobím ho důkladnější zkoušce a uvidíme :P

tuzezlypes 26.04.08 20:42

Ano, Eden i mně evokuje určité životní období. Měla jsem přítele a měla jsem i milence. Myslím, že Eden si už nepořídím, příliš by mi připomínal tu dobu a to už nechci :-)

Bestie 13.07.08 13:42

Ja jsem ted Eden zacala nosit, po dlouhe dobe jsem zmenila vuni, protoze jsem tu svou uz necila.. a bohuzel Eden necitim taky. Kdyz jsem ho zkousela tak ano, ale ted po mesici uz vubec, jen bezprostredne po naneseni. Pritom mi pripadal jako hodne vyrazna vune a ted z nej nic nemam :(

Myskamauska 13.07.08 20:11

Já ho taky už necítím tolik jako na začátku,ale cítím ho pořád.Ale ze začátku byl pro mě moc silný,takže jsem teď spokojená.Mám to tak se všemi parfemy,zkraje síla a pak,když si na něj zvyknu, tak ho necítím.To je ale normální a má to tak skoro každý.Holt to chce vůně prostřídávat. :wink:

Garfield 06.08.08 01:28

S Edenem mám velmi čerstvý zážitek.V pendolínu za mým sedadlem seděla starší paní a měla na sobě právě Eden.Podotýkám, že vcelku silně aplikovaný.Kli­matizace krutě nestíhala :( Vlak byl narvaný, nebylo úniku :roll: .Když se paní za Olomoucem přestříkla, začal se mi zvedat žaludek a musela jsem se odebrat na kafe do jídeláku :? Nakonec jsem tam zůstala po zbytek cesty a hloubala o používání parfémů v hromadné dopravě… 8)

anmat 06.08.08 07:29

Omlouvám se milovnicím Edenu, ale já tuto vůni prostě nemůžu - na mně páchne jako rozdrcená smrdutá lebeda a rumištní plevel … Jestli je něco na Edenu (z mého pohledu) úžasné, tak je to jeho výdrž - nejenom že nešel ani opakovaně umýt, ale páchl jím i několik dní svetr, který jsem měla na sobě, když jsem tuto vůni zkoušela.
Opět se potvrdilo, že nejlepší výdrž vždy mají právě ty vůně, které nesnesem …

Vera 06.08.08 09:41

Stříkat na sebe vůni v dopravním prostředku, to mi tedy hlava nebere :shock:

Slimek 06.08.08 10:03

naprosto souhlasím

Když jsem Eden testovala jako vzoreček ještě s dalšími vůněmi, tak mě uchvátil, že jsem si pořídila celou lahvičku. Jenže i přesto, že jsem se pak ovoněla jedním lehkých střikem, mi nedělal dobře.
Zjistila jsem, že mi voní, ale nemůžu ho mít pořád pod nosem, proto jsem se rozhodla, že ho budu používat takto (kapesník mě ovšem nenapadl, stačí jakákoliv věc, co vůni převezme).

Ada píše:
Určitě.
Udělala bych malý pokus: stříknout jemně Eden na nějaký kapesníček a nechat ho pohozený na místě, kolem kterého občas projdeš. Třeba ti prostě vadí zblízka, ale líbí se ti ve formě lehkého závanu.

No a taky mě ještě napadlo nanášet ho jen do vlasů anebo na krk zezadu.. není to divný?

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

 Váš příspěvek

Reklama


Reklama