Cena vs užitná hodnota

JosefKamil 16.10.21 11:10

Cena vs užitná hodnota

Objevil jsem podobné téma v dámské sekci, tady, zdá se, chybí. Tak začnu.

Příspěvek upraven 16.10.21 v 11:12

JosefKamil 16.10.21 11:11

4711 Original
Čím jiným začít než klasikou, kterou nosily generace před námi a budou nosit i generace po nás.
Lapidus Pour Homme
Vzhledem k ceně asi největší výdrž a projekce. Krumlovák to krásně vystihl v recenzi.
Caractere Daniel Hechter
Další výrazná vůně konce 80 let v širokém portfoliu ingrediencí a hlavně na rozdíl od dnešní módy, přiznaných ve složení.
Aspen
Často srovnávaný s DCW, já znám obě vůně důvěrně a vidím a cítím mnoho rozdílů.
Basic Instinct Van Gils
Dle mého opomíjený klenot od Pierre Bourdona.

Hanka H 16.10.21 11:56

Můžu do pánského @JosefKamil ;-)
Lalique Encre Noir(i odnože) - za cenu něco málo přes pět stovek :palec: !

JosefKamil 16.10.21 13:12

@Hanka H
Jasně že můžeš. :rose:
Já měl vetiverové období, ale nějak mě poslední dobou přestává bavit, takže jsem EN i Guerlain rozdal. Snáším ho v Timbuktu, jinak moc ne.

FlirtBoy 18.10.21 13:02

za mě určitě Tabac Original, zelený Jaguar, Pino Silvestre, Sergio Soldano Black i White, Marbert Homme, Denim Original a Denim Black…u všech výdrž 6-8h při ceně do 200Kč. Taky je dobrý Bourjois Black Instinct, který se dost podobá staršímu Acieru a stojí méně než krabka cigaret, totéž platí co do ceny i o Jovan Sex Appeal :think:
Těch starších osmdesátkových a devadesátkových vůní s podobně dobrým poměrem je víc: Bogart Bogart a One Man Show, Giorgio Beverly Hills klasická i Red, Joop Homme (ten teda nenosím, ale sehnat levně se dá), Versace L´Homme, Elizabeth Arden Passion, dřív sem patřilo i mé oblíbené Quorum, které šlo ale s výdrží dost dolů (byť za tu cenu je to pořád ok). Občas se dá za slušnou cenu (do 500,–) sehnat i Boss no. 1. Všechny ty vůně jsou i přes reformulace pořád kvalitativně o několik levelů nad většinou současné mainstreamové produkce.

„Za babku“ jsou poslední dobou i 30ml testery Dunhillu Desire (červeného), navíc je na rozdíl od modré verze výdrž stále vyhovující. Monstrózní výdrž, srovnatelnou s výše zmíněným Lapidusem, měla také One Man Show Gold Edition (Bogart), která nešla dost dobře smýt ani po 12 hodinách (úplně mi nesedla, ale věřím, že fanoušky si najde), která je k sehnání za cenu okolo tří stovek.

P. S. potvrzuji Caractere a výborný poměr cena/výkon…

(ale zase já jsem skromný, já bych sem zařadil i Pitralon, protože stojí pár korun a cítím to ze sebe i po čtyřech hodinách, tak to berte s rezervou) :-)

krumlovák 18.10.21 17:00

Někdy v minulém roce se mi podařilo koupit Marbert Classic ,tuším výjimečně 170 Kč,cena velmi příjemná a přesvědčil jsem se ,že i v Německu mají dobré parfumérky ,které si nezadají v ničem s Italy či Francouzi.

krumlovák 18.10.21 17:18

Jedna z vůní,na kterou nemohu zapomenout byla Orlane Derrick.Cena nastavena tak ,aby to nevětralo peněženku ,ale obsah neskutečně příjemný pro milovníky retro mýdelních vůní.Někdy ty začátky působí jakoby hořce,ale kdo se nenechá odradit ,ve výsledku je to zase něco jiného ,je bez špetky sladkosti .Dnes už se na ni narazí jen zřídka.

JosefKamil 18.10.21 18:35

Jo Derrick. Dej vědět, kdybys na něj narazil, prosím.

FlirtBoy 18.10.21 20:05

Derrick se čas od času objevuje tady: https://onlineparfem.cz/ za ceny okolo 600-800Kč, kupoval jsem jich tam už několik a nikdy nebyl problém…Marbert Classic byl jednou kdesi dokonce asi za 85Kč (někdo sem tuším dával i odkaz do výhodných nákupů, já ho kupoval asi za 180,– taky v akci), ale popravdě v poměru cena/kvalita je celkem slušná i ta standardní cena, za kterou se prodává…

Váš příspěvek