Cenově příznivé nákupy vůní a kosmetiky pro muže

Stránka:  « Předchozí 1 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104
Hans99 1.5.21 17:01

@Frankie
Mistře Františku, Vy mi zase dáváte !!!
Které dvě byste „vypíchl“ ?
Co ta Aqua, je vhodně-letní ?

JosefKamil 1.5.21 17:40

Aqua je syntetika na N`tou, tu bych nebral. Já koupil už vícekrát Neroli Intense, ta se dá snést. Podobná TF Neroli, je jemnější, víc do kytiček a samozřejmě s mnohem slabší výdrží. Vozím ji v autě jako nouzovku a dá se použít i na desinfekci nebo nouzové omytí upatlaných rukou nebo skel. :-D

Frankie 1.5.21 18:13

@Hans99
Pohledu @JosefKamil si vážím.

Aqua je podobná Kenzo PH, jeho slavné vůni, která je sama o sobě divná.
Mně ale desinfekce vůbec nevadí, naopak. Pokud na mně vyvstane mořská voda, růže, levandule nebo lesy, vadit by to nemělo, ale na hnijící ryby nebo řasy moc zvědav nejsem.

Frankie 1.5.21 18:17

@Hans99
Neodpověděl jsem zcela, ano, vnímám ji jako vyloženě letní, osvěžující, chladivou (zatím jde o představy).

Hans99 1.5.21 18:38

@JosefKamil @Frankie
Gentlemáni, děkuji .
Jdu velmi lehkou ručkou uložit Aquu a Neroli do košíčku, aby se mi nerozbily.

hromar 1.5.21 18:56
@Arome Zoe píše:
@hromar
Já taky dlouho ARABKY obcházel ale, jsou tam i neskutečné pecky za pár korun .Jak píšou nekteří na fragrantice ,,dát ty vůně do flakonů známé značky tak to budou lidi kupovat za 300 USD,,
Například NISHANE nemá ani jeden originální ,, nápad,, skoro všechny vůně jsou inspirované anebo podobné nějaké známé vůni. O koncetraci Extrait de parfum mám u některých NISHANE taky pochybnosti. Ceny ale jsou nepochybně NICHE.
Osobně mám tři vůně NISHANE a ani jedna není ničím originální. WULONGCHA je prakticky vylepšená verze Green Tea od Elizabeth Arden s perfektní projekcí , Sultan Vetyver je horší Grey vetyver od TF ze stejnou projekcí a sillage jako TF ,jen o 100% dražší (pokud porovnám ML ,a bežné ceny mimo ČR) .

HOdně mě láká Al Haramain Portfolio Neroli Canvas, ale zatím nemám odvahu, není to za mrský peníz. Zná někdo osobně?
Ohledně Nishane v podstatě souhlasím. Zatím jediná, která mě velmi mile překvapila a docela bych zde i originalitu schválil je Safran Colognise. Za poloviční cenu jsou to pak tedy solidní vůně (některé) :-P

Frankie 1.5.21 19:17

@Hans99
Néroli má „prý dobré nohy“, tváří se přirozeně a sebevědomě, a jistě udrží krok s TF, sluneční vůně, pro náladičku, radost, už se těším na léto.
Eventuálně vhodná k přestříkání Portofina. :-)

Hans99 1.5.21 19:42

@Frankie
Dobré nohy budu potřebovat já . . . . . . až dívka zjistí, že mi zase došel nějaký voňavý balíček .

1rožec 2.5.21 20:14

@hromar @aromezoe

Chtěl bych se Nishane trochu zastat. Za prvé jejich vůně mají skvělou výdrž a jdou dobře do prostoru.

Ohledně vylepšených “kopii” jiných vůní je to pofobné jako u poloviny TF.
Italian Cypresse je vylepšená Halston z-14, z lepších ingrediencí, zušlechtěná a famózní výdrží.
Neroli Portofino je vylepšená klasická 4711, opět s lepší výdrží, zušlechtěná.
V obou případech jak vůně tak cena odpovídá výkonu.

Tak a teď naopak.
TF Oud Wood (rozhodně není originální počin, ale co už) nebo Tobacco Vanille založily kategorii podobných vůní. Jak od arabů, levných značek, mainstreamu. I v luxusním segmentu mají epigony (své ještě zušlechtěnější a předraženější varianty mají Roja Dove, Clive Christian a.j.).
A totéž platí o Aventu. Tady Nishane s Hacivatem vyčnívá. Je totiž originální (resp. přidává něco svého) a má i lepší výdrž. Nemohu porovnat s legendárními šaržemi ani úplně první verzí. Ale v porovnání obstojí.
Podobně bych řadil Suede et Safran.

Originální je Boszporusz, zmíněná Safran Colognisé, B-612, Fan your Flames či 100 silent ways.
Resp. nejde o převratné vůně, ale nejde o kopii receptu. Stejně tak Munegu. Mají svojí osobitost.

Třeba Pachulí Kozha je typově podobná Borneu, ale bez alkoholu, zjemněná heřmánkem a celkově klidnější, uhlazenější, elegantní. Za mne skvělý počin. A rozhodně ne kopie. Byť začátek je podobný jako vždy.

Příspěvek upraven 06.11.21 v 11:27

Arome Zoe 3.5.21 02:20

@1rožec
Mám 3 nishane .Např. wulong cha jakkoliv se podobá na jiné levnější čajové vůně , tak je propracovanější ,z kvalitních surovin a má perfektní výdrž jako žádná jiná vůně typu Green Tea , ale o originalitě je zbytečné se bavit.

Nechci tady psát román tak to nějak zkrátím.

Za1, nikde nepíšu že to jsou kopie!!! Píši ze nemají nic originálního jako napr. Creed má Aventus
Nishane je mi líto u mně není ničím výklenková značka (pozor takových značek je hodně a jsou ještě podstatně dražší).Nemá to nic společné s kvalitou vůní Nishane.

Za 2,Kvalita vůní je perfektní , výrž je skvělá u všech i koncetrovaných cologne. Píšeš že Hacivat ,,je totiž originální,, a v druhém řádku píšeš že ,,v porovnání obstojí,, takže sám ho porovnáváš s Aventem ? Tak v čem je originální? v tom že je vylepšen a má skvělou výdrž ................ to je originalita?

Za 4, Ano stejně tak je tomu u TF má víceméně vůně které jsou inspirované mainstreamem , ale pořád má i vůně jako Black Orchid které jsou legendou .

Za 5, Já kupoval Niche vůně když tady o nich skoro nikdo nic nevěděl ,v současné době slovo NICHE ztratilo svůj smysl . ,,Výklenkové,, vůně byl zajímavé právě tím že těch značek bylo jako šafránu oproti mainstreamu .Teď je to obráceně, Niche značek je skoro tolik jako mainstreamu , kvalita šla u všech včetně těch původních dolů (čest výjimkám).

SL Borneo pro mně a hodně původních Aromáků je svatý Grál (mám původní verzi ,nevím jestli je teď reformulovaná) Patchouli Kozha je možná zjemněná a elegantní, já když ji poprvé zkoušel, tak jsem řekl jediné ,,pěkně dokurvené Borneo,, To ale naznamená že je špatná!!! Je to jen můj osobní pocit , protože ji porovnávám s vůní kterou mám rád.

Vůní jsou tisíce a pro mně jsou Niche značky, hlavně původní Parfum d empire, PG ,Frapin, Lubin, SL, Amouage ,MDCI a další
60% těch Nových značek které vznikl po roce 2014 stojí za starou belu................ pořád dokola, stovky vůní na stejné téma.

1rožec 3.5.21 07:17

@Arome Zoe

Nishane je skvělá z hlediska kvality a výdrže, na tom se shodneme.

Také vlastním původní Borneo v Royal Palais flakonu. A nedám na něj dopustit. A pokud vím, už se nedělá.

Možná míníme originalitou něco jiného.
Jsou vůně, které jsou “téma”. Od nich existuje řada epigonů, v různé kvalitě. Třeba Roja Dove variace na Oud wood není ničím originální. Jen je ještě uhlazenější, lvalita ingrediencí je nesrovnatelná. Ale ničím ji neozvláštnili. Nepřidali nic svého. Totéž CC. Nebo varianta Dioru v exkluzivní kolekci.

Podobně Aventus vytvořil svůj žánr. Hacivat přidal do tohoto typu víně několik originalních prvků, čímž se od předlohy liší. Z hlediska kvality i výdrže lze vůně porovnat.
Stejně tak v Parchulí Kozha použili kombinaci zemitého patche a kakaa. A podobné téma jako v Borneu. Ale je to svébytná originální vůně.

Neudělali díru do světami jako svého času TF či SL. Nicméně třeba Boszporusz je originální. Neznám podobnou vůni. Trendem jsou spíše vůně inspirované Sel Marinem, mořské s chaluhami či líbivější jako Costa Azzura či Mandarino di Amalfi.

Já hledsl niché v niché, tedy svěží vůně v kvalitě a originalitě. Moje značka byla Annick Goutal a její původní verze, než přišly zásahy IFRA i do citrusových vůní…

Niché je brand, marketing to využil. Možnost exkluzivních obalů a vyšších marží to splňuje.

Na druhou stranu je tu stále mnoho malých tvůrců, indie značek a nezávislých parfumérů, kteří dělají skvělé věci. A originální.

Třeba Prin Lomros je velmi talentovaný, byť asi nedosáhne úspěchů jako vúně pod uměleckým dozorem Toma Forda či Serge…

Pretorian 5.10.21 08:27

Prada Amber pour Homme, tester 100ml za 656 Kč

https://www.europarfemy.cz/…homme_z8066/

Stránka:  « Předchozí 1 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104
Váš příspěvek