Česká pošta - rozbitý parfém a jejich vyjádření

tuzezlypes 16.12.09 10:37

Česká pošta - rozbitý parfém a jejich vyjádření

Ahoj, tak jsem jedné z vás poslala, tak jako již mockrát, balíček s parfémem. Zabaleno tak nějak standardně, v krabičce polystyren, origo krabička, nic mimořádného. Ovšem - cestou se parfém rozbil a vytekl. Podala jsem tedy reklamaci na poště a čekala na vyjádření. Dnes mi přišlo a výsledek je, že mi neuhradí ani těch 500 Kč, jelikož: balení nebylo dostatečně pevné, aby účinně chránilo věc proti poškození a dále prý mohou být obsahem zásilky pouze tekutiny, které nemohou vytéct z obalu poštovní zásilky nebo jím prosáknout. Pro příště mi doporučují, že si to mám podat jako „křehké“ (cenný balík za příplatek), nelze to však poslat doporučeně. Suma sumárum jsem přišla přišla o parfém, peníze i o iluze a obávám se cokoliv podobného dále posílat poštou..... tohle se může stát komukoliv z vás, co běžně opakovaně posíláte své kšeftíky.

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

tuzezlypes 16.12.09 10:39

PS - ale je to super, v Brně na reklamačním oddělení jim to musí super vonět, protože i tento zamítací dopis je navoněný Kenzem Summer.....

evik77 16.12.09 10:40

Takže nejlepší je posílat vše jako křehké, jinak se z toho pošta vyvlíkne a my utřeme…

tuzezlypes 16.12.09 10:46

Ještě mne poučili, že „moje zásilka“ byla přepravována v poštovním pytli spolu s ostatními a celková hmotnost takového pytle činí 15 Kg. Jiné, těžší zásilky, se třídí na dopravnících a pásech, kde jedou další balíky až do váhy 30 kg.....

evik77 16.12.09 10:51

Začínám mít dojem, že když zásilka dojde v pořádku, tak je to spíše otázka štěstí… A ne že by se pošta tak snažila. Člověk zaplatí a pak napjatě čeká.

barbucha 16.12.09 11:01

Co to sakra kecaj?! Copak internetové parfumerky posílají ty balíčky jako křehký ?! :evil:

A myslím, že i zabalený to mají podobně jako popisuje tuzezlypes…

tuzezlypes 16.12.09 11:02

Jo, to jsem nenapsala - týž den jsem poslala i jiný balíček, obdobný, který do dneška nedošel a ztratil se nadobro. Bohužel, podací listek jsem zahodila, takže není komu a co žalovati..... tam bych asi nárok na těch 500Kč měla, ovšem - až po měsíci od podání se rozjede nějaké šetření … čili poučení číslo 2: schovávat si podací lístky!

Sára 16.12.09 11:21

já osobně podací lístky schovávám vždy, za celou dobu se stalo jednou a to když jsem posílala Klubku doporučeně balíček s odstřikem a ten se ztratil - po 2 týdnech jsem uplatnila na poště reklamaci a asi do dalšího týdne mi přišlo vyjádření, že mi uhradí 500,.Kč a k tomu poštovné, což posléze složenkou udělali. Mezitím jsem poslala odstřik nový a vlatně jsem tedy neprodělala neboť neměl hodnotu ani těch 500,.Kč. Věci nad 500,. Kč posílám buď doporučeně a nesu tak na sobě bohužel riziko, že když se něco s balíkem stane tak mám smůlu a budu muset vrátit penízky příjemci anebo to pošlu pojištěným balíkem, jako křehké to neposílám ale opravdu vždy zkouším jestli parfém uvnitř nelítá a jestli krabici nelze snadno promáčknout (chce to okolo hodně bublinek). O tom, že některé kočky tady na webu jsou kaskadérky mohu jen podotknout, že když jsem kupovala 125 ml Chanel 5 eau Premiére zcela novou tak přišla jen tak strčena v bublinové obálce - to jsem vyvalila oči ale naštěstí se jí nic nestalo.

tapuz 16.12.09 12:29

Jako obvykle se pošta ze všeho vyvlíkne, za nic neručí a za všechno může zákazník. Mě se tedy nic takového ještě naštěstí nestalo ani při posílání, ani při přijímání, to je klika.

Omlouvám se, že mě i na tomhle nepříjemném tématu něco pobavilo, ale zajímalo by mě, jak si pošta představuje tekutinu, která nemůže vytéct :conf: .

jasmina 16.12.09 14:41

to s tou tekutinou me prave taky zaujalo - takovou bych chtela osobne dost videt

Ambrožová Lenka 16.12.09 14:46

Já mám bohužel za necelé dva poslední měsíce velmi negativní zkušenost s ČP. Tři ztracené balíčky, z toho už mám jeden zaplacený od pošty ( 500 Kč), jedna reklamace se vyřizuje a třetí budu podávat dnes nebo zítra. Všechno to byli doporučené balíčky do 500 Kč. :roll:

shanin 16.12.09 17:44

Taky si musím postěžovat. :-) Už tři týdny čekám na balíček z Anglie. Už se asi nedočkám. Má mi v něm přijít (hodně drahá) vlna, ze které chci plést dárek mámě k Vánocům. Obávám se, že už z ní plete nějaká nanda z ČP. Nebo moje sousedka, u které pošťačka poslední dobou nechává balíčky pro mě (papír, že chci, aby mi zásilky nechávali na pobočce, jsem podepisovala kdysi dávno).
Jinak zásilka musí vydržet pád z metru dvacet. Pokud nevydrží, pošta je z obliga. (Že to byl pád z víc než metru dvacet, to jim samozřejmě nikdy nedokážete.)

rakuli 16.12.09 20:23

Já to dělám jako Sára, nesu to riziko, že když se s balíčkem, který není zabalen standartně něco stane, vrátím peníze dotyčné, které jsem balíček posílala. Kdybych posílala dražší nebo nebo těžce sehnatelný parfém, hodně bych se rozmýšlela, jak zásilku zabalit…nebo zda připojit i nálepku křehce…

tuzezlypes 16.12.09 20:32

Proto za ideální považuji osobní předání, třebas to má být v mrazu na náměstí nejmenovaného města.....

rakuli 16.12.09 20:35

:lol: to ano, je to příjemný zážitek setkat se s někým z Arome

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

 Váš příspěvek

Reklama


Reklama