České století

Ronna 20.10.13 15:09

České století

Jsem docela zvědavá na tento počin ČT a dnes jsem tedy sledovala na čt24 diskuzi. Díval se někdo? Snad se jim podaří vystihnout dobovou atmosféru a připomenout důležité okamžiky naší historie. První díl bude 27. 10. v neděli.
Hned na začátek ale musím říct, že Klementa udělali až příliš pěkného. To není onen těžkopádný typ z dobových záběrů.

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

tapuz 20.10.13 18:16

Diskuzi jsem nesledovala, ale jsem na to docela zvědavá. Dokonalou podobu se asi u nikoho nepodaří vystihnout, přece jen každý člověk je jiný typ (u někoho mi to bude úplně jedno, protože ani nevím, jak někteří protagonisté naší historie vypadali), ale to by mi ani tak nevadilo.
Spíš se obávám, aby to zase nebylo tradiční zjednodušené pojetí typu božský a bezchybný TGM, idealizovaný ráj za první republiky, zrádný Hácha, zlý Kléma atd. Protože v dějinách nic není tak černé ani bílé, každý v sobě nosí dobro i zlo (či zlo i dobro, chcete-li) a jednání každého je silně ovlivněno celou řadou aspektů. Ale ono to spíš asi takové zjednodušené bude, na nějaké složitější úvahy a rozbory asi nebude v takovém formátu místo ani čas.
No, uvidíme, třeba mě to mile překvapí :lol: .

foxy 20.10.13 18:49

@Ronna , diskusi jsem sledovala jen tak jednim okem, kdyz jsem chystala snidani, ale zaujalo me to. Na pristi vikend letim do Milana, tak prvni dil neuvidim, ale predpokladam bude na webu ct. Nalakali me, chystam se dat tomu sanci.

Ronna 27.10.13 19:00

Tak dnes bude první díl, o Masarykovi.

domenica 27.10.13 19:10

@Ronna
Já tomu projektu docela věřím, protože lidi, kteří ho realizují, včetně herců,ve mě vzbuzují určité naděje ;) . Na druhou stranu je tenhle formát hodně těžká „kláda“, a čím víc do přítomnosti, tím těžší. Tak uvidíme.

Ronna 07.11.13 18:35

Mně se to zatím líbí. První díl dobře zobrazil tíživou atmosféru. Pro fanoušky Bonda asi nudné, ale Masaryk opravdu musel objíždět a přesvědčovat. Dělaly to i jiné nástupnické státy? Pan Huba opravdu skvělý.

Druhý díl, chvíli mi trvalo než jsem si na Beneše zvykla. Těžká melancholie. Zasmušilost. Na originálních záběrech vypadá přece jen o trochu přívětivěji.
Jak se všichni ti spojenci zachovali, Poláci… Však se jim to vrátilo i s úroky, pak jistě nestačili koukat.
Závěrečný dialog Beneše s Moravcem naprosto úžasný. Režisér diváka vede, až mu to v jednom okamžiku vše dojde. Já jsem to pochopila. :) A jak Landu nemusím, oba herci byli skvělí.
P.S. Nahého Beneše jsem vidět nepotřebovala. :D

barbucha 07.11.13 20:13

Já sem se na Landu těšila, páč si na něj docela potrpím :lol: a nezklamal!
Protivnej Beneš mě taky nepřekvapil, protože si o něm stejně soukromě myslím, že to byl pěknej pitomec - nerudnej suchar, ješitnej a zejména pomstychtivej malej chlap (což je prakticky diagnóza :lol: )… úředníček, ale ne státník. Takže co se týče obsazení, byla jsem poměrně spokojená :lol:

Jinak, ač překvapivě nejsem fanoušek Bonda, jsem se celkem nudila a další díly asi vypustím.

Unseen 07.11.13 20:21

@barbucha
Přesně tak, ne že by to bylo blbě natočené, ale občas se mi to zdálo zbytečně zdlouhavé…

barbucha 07.11.13 20:27

@Unseen
Ne nadarmo se o tomhle seriálu mluví jen jako o „mluvících hlavách“ :mrgreen:
Režisér se měl i nadále držet dokumentu, řekla bych - na hranej film toho předved pramálo.

katerinka 07.11.13 20:43

Já se náhodou dívala - dialog Huba x Donutil naprosto super. Proto jsem byla zvědavá na druhý díl. Ve druhém díle excelentní Landa, jeho lehká afektovanost mi do role sedla, boxer versus šachista, protože jsem fanoušek Bonda, dávám bod boxerovi :potlesk: :* a nenudila jsem se 8)

Luna 27.11.13 12:48

Nemám televizi, ale na tento pořad jsem byla natolik zvědavá, že jsem naladila živé vysílání na netu. :) Poslední díl byl naprosto nejlepší. Po skončení mě polil pocit obrovského štěstí, že jsem se narodila dlooouho poté, co se tu děly tak strašné věci. Ale jinak představitel Klémy Gottwalda je borec, jak to, že toho chlapa vůbec neznám? :think:

foxy 27.11.13 15:08
@Luna píše:
Ale jinak představitel Klémy Gottwalda je borec, jak to, že toho chlapa vůbec neznám? :think:

Naprosto souhlasím, hned jsem si ho vygooglovala. Sakra, hrál takové hovado, ale nemuzusi pomoct, necim byl sexy :oops: :roll: :D

Ronna 27.11.13 18:16

@Luna Souhlas, fešák. Nevím ani jak se jmenuje, nikdy jsem ho neviděla. A v minulých dílech se mi líbil Marian Roden.

@foxy No právě, byl sexy. To ten skutečný byl těžkopádný soudruh.
Marta stačila. Ale díl se mi moc líbil i název „Zabíjení soudruha“. Co z toho vlastně měli? U pádla se moc neohřáli a brzy je vystřídali jiní. Líbil se mi okamžik, kdy si soudruzi mezi sebou navzájem přestali důvěřovat. V tomhle byl Stalin bohužel dokonalý, vnést nedůvěru a postupně je v tom nechat smažit. Jediný Tito s Jugoslávií byl schopen se vymanit.
Nakonec se báli všeho. Scény Klémy na Hradě, u něj v kanceláři byly dokonalé. Velká socha Stalina a za každým rohem flaška. Připadal mi až osamělý.

Příspěvek upraven 28.11.13 v 00:43

barbucha 27.11.13 18:24
@Ronna píše:Nakonec se báli všeho. Scény Klémy na hradě, u něj v kanceláři byly dokonalé. Velká socha Stalina a za každým rohem flaška. Připadal mi až osamělý.

No bodejť by se nebáli - znali se navzájem a přesně (podle sebe) věděli, že jeden každej z nich je schopnej všeho.
Nebejt toho, že do toho tehdy spadla spousta nevinnejch normálních lidí, tak jsem ty padesátý léta komoušům ze srdce přála.

foxy 27.11.13 19:47

@Ronna , jojo, toho skutecneho „znam“. Tez se mi ten dil libil a ta herecka, co ztvarnila Martu, tak ta byla presna. Vyborne hral i popraveny soudruh.

@barbucha , tak, tak.

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

 Váš příspěvek

Reklama


Reklama