Cestování s parfémy

Kačaba02 19.12.07 15:38

Zajímalo by mě,jak majitelky většího množství parfémů řeší například odjezd na dovolenou,na služebku-prostě dobu,kdy opouštějí svou zaplněnou poličku?
Já ,když jedu na víkend za rodiči,beru obvykle tak 2 parfémy a v kabelce mám trvale nacpané ještě asi dvě miniaturky nebo odstřiky dalších vůní..To se ještě dá ustát..Ale letos v létě jsme na 8 dní odjížděli do termálů na Slovensko-a to teda bylo strašné dilema!Už zhruba tři týdny před jsem vymýšlela,co si vezmu sebou,a co si počnu,přijde-li na mě někde v odlehlé Bešeňové čichací absťák!!Nakonec jsem vezla 4 parfémy,ale už zhruba po třech dnech jsem byla značně nespokojená s výběrem a řešila,jestli mám jet do nějakého většího města a svou nespokojenost utlumit nákupem voňavé lahvičky..Naštěstí jsem celé dny byla v horkých sirno-železitých pramenech a ty mě tak oslabily,že jsem večer v deset usnula jak zabitá a na nákupy se nevydala..
Ale teď-jedu na 14(!!!) dní do Jižních Čech..Vidím to tak,že zabalím zhruba 7 kousků (a pár odstřiků) a v pondělí 27.12.poběžím do DM nebo Rossmanna,které mají docela velké slevy na mainsteamové vůně-a rychle něco koupím..
A jak jste na tom vy?Stačí vám na cestování jeden,dva parfémy???:-)

Stránka:  1 2 3 4 5 6 Další »

Reklama

Kerze 19.12.07 16:24

Já mám za tímto účelem plnitelné 10ml flakonky - mám jich 10 - které jsem kdysi někde koupila a do nich mám odstříkané svoje favority. I když teď jsem začala kupovat sérii Frederic Malle a tam se vše dá koupit v balení 3×10 ml, takže nejen dovolená, ale i plesová mini kabelka a v běžném dni se vejdou do toaletky k ostatní kosmetice - zn. ideál…

Naja 20.12.07 07:43

Tak já spíš reším jaký, než kolik. Prostě jeden popadnu a je to. A protože jezdím na dovču většinou jen v létě, tak to řeší letnička nebo něco „snesitelnějšího“ Letos jsem měla CK In2u, byli jsme na Šumavě koncem léta a tam žádný pařák nebyl:-)

Kerze 20.12.07 08:18

No, já si teda vždy beru na dovolenou alespoň tři druhy vůní. Jednu svěží, jednu elegantní a jednu večerní. My většinou dovolené kombinujeme - pobyt u moře s prohlídkami pamětihodností a nemohou chybět večeře v místních restauracích. Letos jsem s sebou měla na pláž Ralph HOT, do muzeí Nil a na večer Kenzo Amour a Hypnotic. Ze všeho nejvíc miluju, když sedím po západu slunce v nějaké open air hospůdce a vítr ke mně přináší parfémy od okolních stolů a já hádám, co kdo má - nebo když míjím lidi na korzu…to je na dovolených moje oblíbená zábava…

Naja 20.12.07 11:36

to Kerze - zase ten tvůj HOT:-), mám pokušení jít do něj nasleponě.

Kačaba02 20.12.07 11:52

S jedním parfémem bych na dovolené byla úplně zoufalá,protože i já vymýšlím,co ke které příležitosti…A roz­hodně potřebuju mít na výběr.
Miluju Řecko,a můj sen je konečně jednou najít parfém,který by voněl jako podvečerní procházka po krétské promenádě (moře,kvetoucí oleandry,frap­pé,trocha těch hnijících řas..:-)Zatím se mi to nepovedo,ani Řecká zahrada (mimochodem moc krásná a opomíjená) od Hermés,ani Mediterranean od Ardenky tento dojem nevyvolaly.

Kerze 20.12.07 15:58

Kačabo - mně Řecko připomíná právě Hot, který chce vyzkoušet naja ;) … Je v něm káva - voní jako frappé a pomeranče a připomíná mi pláže, akorát ty hnijící řasy tam naštěstí chybí - se takovým plážím snažím vyhýbat…

Řeckou zahradou myslíš Un Jardin Mediteranien ?

llenni 20.12.07 21:08

Na tohle já mám takový trik, už několik let… Samozřejmě, že si , před odjezdem na dovolenou, doma zabalím něco ze svých stálic.. ale zároveň se už těším do prvního dutyfree na hranicích nebo letišti. A tam si obvykle nějakou úplně novou 30tečku musím, prostě musím koupit :-)..... A protože se z ní stane na pár dní moje nová velká láska, používám jí skoro neustále po celou dobu pobytu… Má to dvě výhody :-))) za prvé se ještě víc těším na dovolený a za druhý mám ty vůně pak už navždy spojené s tím pěkným prožitkem… Smozřejmě, že v létě takhle obvykle kupuju něco lehčího.. pokud jedu na podzim, tak nějaký těžší kalibr.
Za těch pár let už mám několik krásných asociací.....

Hvar v květnu - Aquawoman
Hvar v květnu (další rok :-)) - Aquasences
Itálie v létě - Eclat
Kréta v květnu - Love in Paris
Brusel v listopadu - Alien
Paříž v říjnu - Joop Femme

… a bylo by jich víc, teď jenom co si tak vybavuju..... :-). A obvykle kupuju celkem impulsivně, nikdy to nemám vybráno dopředu. Prostě co mi sedne k momentální náladě a stavu mysli… :-)

nat 21.12.07 08:20

teda opravdu vaše problémy bych chtěla mít! Nemáte co na práci nebo si léčíte nějaký mindráky?!? Těžko říct… možná obojí…:)

Kačaba02 21.12.07 09:18
Kerze píše:
Kačabo - mně Řecko připomíná právě Hot, který chce vyzkoušet naja ;) … Je v něm káva - voní jako frappé a pomeranče a připomíná mi pláže, akorát ty hnijící řasy tam naštěstí chybí - se takovým plážím snažím vyhýbat…Řeckou zahradou myslíš Un Jardin Mediteranien ?

Jo jo,Un Jardin ..Je moc pěkná,měla jsem vzorek a na jaře si ji pořídím,není tak profláklá jako Nil.
Já se taky nekoupu na plážích s vrstvou shnilých řas,brrr,měla jsem na mysli,když vánek přinese ZDÁLI takový ten slaný závan..:-)Je to prostě specifická vůně,a já ji ráda.Hot vyzkouším!

Chava 21.12.07 09:20

nat - já nevím, proč by si tady měl někdo léčit mindráky.Někdo má rád dobré a drahé víno, někdo vůně.A pokud máš na mysli Hvar, Krétu, Paříž…pravda, je to o kousek dále než Mácháč / kde je také moc krásně /, ale je to blízká Evropa, nic k závidění.Snad už, proboha, nejsme v hlubokém socialismu, abych musela před okolím tajit Thajsko, Dubaj a k nim i ty vůně, na což jsem si, mimochodem, poctivě vydělala do poslední korunky.My si tady nezávidíme, nikoho neponižujeme. Komu se tu nelíbí nebo má s obsahem diskusí vnitřní problém,nemusí sem chodit a trápit se nebo napadat ostatní.Tuto reakci bych uměla napsat ostřeji a to i ve stylu předchozího příspěvku, ale volím slušný tón.Je to tu totiž zvykem.

Kačaba02 21.12.07 09:23
nat píše:
teda opravdu vaše problémy bych chtěla mít! Nemáte co na práci nebo si léčíte nějaký mindráky?!? Těžko říct… možná obojí…:)

Hlavně,že je nám u toho fajn..:-)

Komu se to nelíbí,chodit sem nemusí.Může si své mindráky léčit třeba řvaním na manžela,děti,pod­řízené nebo prodavačky v hypermarketu­..Nebo chlastat a zobat léky…
Castis omnia casta!

macska 21.12.07 09:32

nat - asi tak… tvoje problémy bych měla mít. Nemáš co na práci nebo si sem chodíš léčit nějaký mindráky?

A k cestování s vůněmi. Většinou vystačím s jedním nebo dvěma odstřiky, už kvůli pytlíkovému systému na letištích. Jednu lehčí zelenočajovou a případně jednu večernější. Když jedu na služebku, tak je to jen na pár dní, takže absťák nehrozí, a když jedu na dovolenou, tak většinou vystačím s deodorantem a parfém mám jen na večer. Pokud jde o dovolené, mám trochu zvrhlý vkus, u moře se začnu za dva dni nudit, takže buď křižuju Evropu s batohem na zádech nebo jsem na táboře a míchám maltu/odklízím bahno a moje největší starost je, jestli si během těch tří týdnů zvládnu někde vyprat.

katerinka 21.12.07 09:40
nat píše:
teda opravdu vaše problémy bych chtěla mít! Nemáte co na práci nebo si léčíte nějaký mindráky?!? Těžko říct… možná obojí…:)

To ti věřím, že bys naše problémy chtěla mít, je to u tebe totiž typická česká závist :) A na práci toho máme všichni zdejší určitě víc než ty, protože si na ty vůně většina z nás tvrdě vydělává. Lidí jako ty, je mi dost líto.

Kerze 21.12.07 09:41

Holky, mně vždycky příspěvky toho typu - nat - v jakékoli diskuzi fakt pobaví…To vážně svědčí o toleranci, dobrém vychování a hlavně sebevědomí, pokoušet se zesměšńovat názory ostatních…
Já teda taky nakupuju v Duty Free, ale teď už výjimečně , naposledy jsem tam koupila zmíněný HOT cestou na Samos . Jinak se teď v zimě chystám do Paříže, tak musím obejít všechny butiky značkových parfumérů…manžel tento můj plán zatím neodhalil…

Stránka:  1 2 3 4 5 6 Další »

Reklama

 Váš příspěvek

Reklama


Reklama