Chanel no 5 versus vůně "inspirováno"

alibi 06.05.16 19:55

chanel no 5 versus vůně "inspirováno"

Když jsem vymýšlela mýdlo pro KI, přiřadila jsem mu jednoduchou květinovou vůni. Tak nějak mi přišlo, že se k ní ty kytičky hodí. No a pak mě samozřejmě zajímalo, jestli jsem zvolila dobře. KI mi výběr pochválila, debata se rozvinula a přišla řeč na klasiku Chanel no.5. A já zjistila, že vůbec neznám poutavý příběh vzniku Pětky.

Nejsem návštěvnice parfumerií, už od návštěvy Paříže na vysoké se voním CK One. Ale, co má příběh, to mě zajímá. Takže jsem doma sedla na net a začala googlit. Zvědavost mi nedala. Nakonec to skončilo tak, že jsem si objednala odstřik. Teď už jsem znalec! ;), to znamená vzoreček vůně :).

Na netu psaly buď naprosté příznivkyně téhle vůně a vychvalovaly do nebes květinově dřevité tóny, nebo její zavilé odpůrkyně, které o Pětce mluvily jako o smradu a vůni pro babičky. Můžou za to aldehydy (mýdlová vůně), tak typická pro tento parfém. Tož jsem byla zvědavá, co to udělá se mnou.

Ehm. Asi tak. Pokud máte spoustu práce, která je potřeba udělat, rozhodně se tím nevoňte! Navoněla jsem se a nebezpečně mi klesla výkonost. Ta vůně se se mnou chtěla mazlit, uložit mě do čerstvě povlečené postele, rozmazlovat. Nebo jen tak jít ve sluníčkovém dni na procházku a ležet v trávě.

Takže to bychom měli, voní mi. Koupím si ji? Googlím, pronikám do tajů koncentrací EdP a EdT a jdu do kolen. Cena! Tak zas googlím… Vůně inspirováno Chanel č. 5. Hmhm, cena - dá se. Diskuze na netu „Nekupujte fejky, jsou to šunty.“

Beru rozum do hrsti. Osobní zkušenost je osobní zkušenost. A taky jsem hodně zvědavá. … Takže suma sumárum, mám 4 vzorky - originál a tři inspirace. FM i Essens jsou firmy, které si zakládají na tom, že mají koncentraci vůně v parfému vyšší než ostatní a že odebírají od stejných dodavatelů, jako originály. Chat´Dor je jedna z mnoha firem, které prodávají napodobeniny, ale jen jedna z mála, kde se dá sehnat vzorek vůně.

Můj dojem :
Chanel - Chanel No.5 - Ráno se navoníte a do večera plujete na zlatém obláčku. Na začátku čistota mýdla, která časem vyprchá, pak voní květinkově a ke konci tak nějak hřejivě. Rozhodně nedoporučuju si vonět oblečení, nejkrásněji voní na těle.

Federiko Mahora - FM 21 - Výdrž vůně stejná jako originál. Na začátku pronikavější a má trochu „ocásek“, který vydrží taky poměrně dlouho. Ke konci dne vonělo příjemně, srovnatelně s originálem. Pokud volit napodobeninu, tak tuto.

Essens - W143 - Po prvním nástřiku hrůza. Je to úplně jiná vůně a nakonec otravně voní jen santal, ale tak nějak úporně, pižmovatě. Fujky. Výdrž celý den. Bohužel :)

Chat´Dor - CHANTALL 5 - Výdrž vůně tak dvě hodinky. První nádech velmi podobný originálu, více květinový a velmi příjemný, ale do pěti minut odezní a už je cítit jen květinová vůně podobná magnólii.

A můj závěr? Našetřím a koupím SI originál. Mám ráda, když mě NĚKDO rozmazluje :)

P.S.

Esentis- 33 - Ještě mě při brouzdání na netu dodatečně zaujala vůně 33 na www.esentis.cz. Není to takový průšvih jako W143 od Essens, ale opět nedoporučuji. Aldehydy na začátku nějak chybí, santalový pižmo-smrádek-ocásek přebývá, naštěstí není tak intenzivní jako u W143, ale vůně postrádá přirozenost a svěžest originálu. Výdrž cca dvě hoďky, ocásek je cítit déle.

Coty - L´Aimant - Levný parfém našich babiček. Cítím nějvětší podobu s Pětkou. Možná jemnější a sladší. O fousek. Ocásek nemá.

Chanel - Chanel No.5 - EdP - 35ml -1634,–Kč
Federiko Mahora - FM 21 - parfém 20% - 30ml -375,–Kč
Essens - W143 - parfém 20% - 50ml - 410,–Kč
Chat´Dor - CHANTALL 5 - EdP -30ml -89,–Kč
Esentis - 33 - parfém? - 22ml - 90,–Kč
Coty - L´Aimant - EdT - 50ml - 190,–Kč

Příspěvek upraven 27.08.16 v 21:37

Stránka:  1 2 3 4 5 Další »

Reklama

ijáček 06.05.16 20:33

Ještě zkus pětku čistý parfém. Anebo radši ne, na to se šetří hodně dlouho a žádná pětka po něm už tak nevoní. :lol:

alibi 06.05.16 20:36

děkuju za tip ;) … zpětně si říkám, že jsem udělala dobře, že jsem si nejprve nekoupila napodobeninu, protože by mi to určitě zkazilo tenhle zážitek :)

Foteini 06.05.16 21:56

@alibi Tim zaverem jsi me dostala :palec:

mmaat 06.05.16 22:09

@alibi pěkný popis a chvályhodný závěr :potlesk:

Eunika 06.05.16 23:01

@alibi
Tak pěkně jsem si tu dlouho nepočetla. :palec: :potlesk:

otakara 07.05.16 08:03

@alibi :D Som tiež rada, že si vo svojich úvahách došla k takému záveru. Za mňa - imitácie sú fuj, nebudem opisovať vyznenie týchto napodobenín, už som ich zopár mala možnosť vnímať a teda - zle, je to zlé. Ako zvyknem podotknúť: „Nepokúúšaj!“ A tiež sa mi páči poznámka @ijáček . A ešte za seba poviem - môžeš skúsiť opačne, začať s edt - príde mi nosivejšia na akúkoľvek príležitosť, aj cena je priaznivejšia a vždy máš možnosť zvyšovať svoje nároky, až zakotvíš pri čistom parfume - :) teda, až našetríš..
Odkúpila som No 5 edp, zabalený v celofáne, so všetkými atribútmi /teda, myslela som si to/, až som vôňu začala používať, doteraz neviem, čo za tekutinu to tam mám, či je to imitácia, alebo zriedenina. Vydrží asi hodku. Ak budem obstarávať v budúcnosti, jedine zo spoľahlivého zdroja a pripravená zacvakať za ňu. :mavam:

ijáček 07.05.16 20:58

@otakara Až si jednou koupím pětku a nebude to moct být čistý parfém, tak dám asi stejně přednost EdT, líbí se mi o chlup víc než EdP. Dnes jsem ve Vídni v Douglasu měla možnost vyzkoušet všechny chanelovské exkluzivky. Vyhrála by to dvaadvacítka, ale pak jsem si řekla ne, až příjde čas na nový parfém, bude to pětka (a devatenáctka poudré) :mrgreen: .

74SLena 07.05.16 21:22

Mě víc sedí EDP. EDT na mě vytváří desinfekční aldehydový oder podobný lizolu. EDP něžné lehce nasládlé květinové mýdélko. doporučuju vyzkoušet všechny dostupné verze. A pokud by jsi se nemohla během šetření dočkat, doporučuju https://www.parfemy-elnino.cz/coty-l-aimant

alibi 08.05.16 15:05

Eunika, Foteini: děkuji :oops:

Příspěvek upraven 08.05.16 v 15:31

alibi 08.05.16 15:07

otakara: EDT asi nezkusím, jsem totiž strašná konzerva :-) hned tak nějakou novou vůni na sobě nesnesu a mám raději ověřené

alibi 08.05.16 15:09

74SLena: děkuji za tip, určitě zkusím někde ovonět, jestli se to podobá

Příspěvek upraven 08.05.16 v 15:26

alibi 08.05.16 15:18

ještě mě zpětně pobavilo, že když jsem začala experimentovat s esencemi vůní (kvůli mýdlování), tak jsem vytvořila vůni, kterou jsem pojmenovala „Babiččina skříň“. Taková ta vůně z dětství a návštěv u prarodičů. byla to kombinace magnólie, zeleného čaje, cedru, pomeranče, vanilky a dalších. a je hooodně podobná té napodobenině od Chat´Dor. o Pětce jsem si myslela, že je víc orientální a těžká :-)

alibi 08.05.16 15:23

ještě mám dotaz, někde v diskuzích jsem četla, že parfémy voní na každé jinak a taky jinak v různých fází cyklu. co si o tom myslíte?

mmaat 08.05.16 15:29

@alibi to můžu potvrdit. V jiném vlákně jsem zrovna psala, jak na mojí mámě voní krásně Opium, na mně z něj vylezlo jen mýdlo. Kamarádka zkoušela moji Valentinu Assoluto, na mně je to květinová chypré, na ní ulepený bonbón.

Stránka:  1 2 3 4 5 Další »

Reklama

 Váš příspěvek

Reklama


Reklama