Čím se voníte, když je vám smutno?

Černá káva 21.8.16 18:37

Čím se voníte, když je vám smutno?

Když máte splín? Přebíjíte optimistickou vůní? A jakou? Nebo máte vůni divotvornou?

Stránka:  1 2 3 4 Další »
Martula 21.8.16 18:42

@Černá káva Když je mi smutno nebo mám splín, vždycky sáhnu po růžích. Růže jsou na srdce :) Rose Flash - A. Tauer, Sublime - Royal Diwan Group.

  • Citovat
  • Nahlásit
melany 21.8.16 18:48

No 5 edp

micuska6 21.8.16 19:52

@Černá káva Alenka, mne ked je smutno, tak nikdy smutok neprebijam pre mna optimistickou vonou. Smutok viac menej podciarknem smutnou vonou. Na kazdy druh smutku mam svoje smutne vone. Smutok s nimi si viac „uzivam“. Som masochista? Neviem.

  • Citovat
  • Nahlásit
Červánek 21.8.16 20:03

@Černá káva sáhnu po vůní přírodního charakteru - L´Ame Soeur od Divine, Kiki edp, Jicky, růžích Rose d´Eté, Mimosa 2010, Coriandre, Cabaret, apod.

Daridari 21.8.16 21:02

Myslím, že smutná vôňa by mohla byť Profumum Roma Batitto......je taká jemná, nadpozemská :,(

macko.pu 21.8.16 21:28

na smútok hlavne vetiver… takže za mňa môj vetiverový favorit LALIQUE Encre Noire(for men) http://favim.com/…om-80900.jpg

mirajo 21.8.16 22:21

Perles de Lalique - melancholická, ale cítím se v ní dobře. Asi proto občas chválená.

zdensy 21.8.16 22:29

Vždy N°19

Klarama3 22.8.16 06:32

Jako micuska6 - taky si to užívám :) , takže melancholicky LAURA a pak podle druhu smutnění, nejvíc to, na co mě váží nějaké výrazné vzpomínky.

Černá káva 22.8.16 06:49

Většinu vámi uváděných vůní jsem zkoušela, některé i vlastním, ale až tak melancholické mi nepřijdou. Ale vyzkouším to.
Ještě mě napadlo, voníte se, když jdete na pohřeb ?

Arome renet 22.8.16 07:58

@Černá káva ano, voním se na pohřeb. Měla jsem oblíbenou Versace Versense, měla jsem jí na pohřbu kamarádky před čtyřmi lety. Od té doby vůni nepoužívám. Na další pohřby jsem vzala vůni raději ze vzorku.

mimi 22.8.16 09:47

keď som smutná, nevoniam sa ničím, nechám to prejsť. Nasilu nemá význam prebíjať smútok, alebo „depkovú náladu“, je to prirodzené, nemôžeme byť stále v „plusovej“ nálade. Obvykle to však rýchle prejde, je to podmienené situačne. S o to väčšou radosťou sa potom navoniam niečím zo svojej poličky.
Vlastne, keď sa nad tým zamyslím, voniam sa len vtedy, keď som úplne v pohode, aj psychicky aj fyzicky.

Na pohreby sa nevoniam ničím, práve z toho dôvodu ako uvádza Arome renet. Tiež som svojho času, keď som mala dedka v nemocnici používala Pur Blancu od Avonu, dedko krátko na to zomrel, a ja odvtedy nemôžem túto vôňu ani cítiť. Nie, žeby ma to mrzelo, je to „len“ Avon, ale princíp je podobný. Rovnako si dávam pozor čím sa voniam, keď ma čaká nejaká ťažšia situácia. Už som v inom vlákne písala, navoňala som sa na ťažkú skúšku Chloe love eau florale, a dodnes keď ju cítim, tak mi skrúti žalúdok strachom a vybaví sa mi obávaná docentka.

Brach 22.8.16 10:11

@Arome renet @mimi - mám stejně jako vy. Před časem jsme pokukovala po vůni Gabriela Sabattini (té první)…do té doby, než jsem ji cítila na jednom pohřbu a uvědomila jsem si, že je to opravdu pohřební vůně. Od té doby ji nechci.
Jinak jsem nikdy nepřemýšlela o své „smutné“ vůni…každý den se voním, na co mám náladu a to je každy den něco jiného z poličky. Ale se svými nejmilejšími vůněmi bych v nějaké takové krizové situaci byla dost opatrna a nebo si koupila uplně něco jiného.

bab58 22.8.16 12:18
@Černá káva píše:
Když máte splín? Přebíjíte optimistickou vůní? A jakou? Nebo máte vůni divotvornou?

Není splín jako splín.

Někdy mě přepadnou splíny ze stesku, když si uvědomím, jak moc mi chybí ti, kteří již s námi být nemohou. To se většinou zachumlám do maminčiny oblíbené vůně fialek a snažím se ve vzpomínkách vrátit se do krásných společných chvil.

Splín vyvolaný neúspěchem nebo jakýmkoliv nezdarem přebíjím vždy podle nálady i intenzity splínu. Někdy mě nakopnou výrazné květinové vůně, jindy se zase potřebuji zklidnit, a to sáhnu po vanilce s ambrou.

Jindy je to smutek vyvolaný zklamáním či zradou, a ten bohužel nepřebije žádný parfém.

Stránka:  1 2 3 4 Další »
Váš příspěvek