Pánové, co jste dnes zkoušeli?

FlirtBoy 1.9.09 14:53

Co jste dnes zkoušeli?

já dnes ráno Azzaro pour Homme (původní)…nebylo to ostatně poprvé, zkoušel jsem ho už párkrát…teď po pár hodinách mi na ruce voní krásně

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 245 Další »
FlirtBoy 2.9.09 21:19

dnes po návštěvě Guerlain Institutu mě příjemně překvapila Jicky (do budoucna budu přemýšlet o koupi) :)

Kerze 2.9.09 22:44
FlirtBoy píše:
dnes po návštěvě Guerlain Institutu mě příjemně překvapila Jicky (do budoucna budu přemýšlet o koupi) :)

Já to říkám furt, že Jicky je pánský parfém…nazvaný podle strejdy… :P

FlirtBoy 2.9.09 22:57
Kerze píše:
FlirtBoy píše:
dnes po návštěvě Guerlain Institutu mě příjemně překvapila Jicky (do budoucna budu přemýšlet o koupi) :)
Já to říkám furt, že Jicky je pánský parfém…nazvaný podle strejdy… :P

neřekl bych, že je přímo pánská, je taková dost unisex, jako velká část vůní z doby do cca 30.let 20.století 8)

Chandler 3.9.09 16:39

Zkoušel jsi EDT nebo EDP?

FlirtBoy 3.9.09 17:15
Chandler píše:
Zkoušel jsi EDT nebo EDP?

ups, to jsem si na testeru nevšiml - myslím ale, že to byla EdT :oops:

Chandler 3.9.09 18:33

Já jen že na basenotes píší, že EDP je víc do pánska a EDT spíš do dámska :D . To nic, já se tam někdy stavím (už to plánuji několik měsíců :oops: ).

FlirtBoy 3.9.09 23:06

je celkem dost podobná Caronu pour Homme, ale taková jemnější…

MS61 23.3.11 14:11

Nebylo by vhodné obnovit toto vlákno? Kromě denního nošení, které sledujeme dost a dost, přece také občas zkoušíme, není-liž pravda? :conf: ----
PRVNÍ DOJMY
Takže včera jsem jat dětinskou radostí z nové zásilky vzorků a odstřiků (díky Xrone!) zkoušel jako divý. A bylo to divoké, i ruce se umývaly. :whistle:

Borneo 1834 (Lutens) - parádní, temné a zemité. Že by ten (sub?)tropický prales? :-) Hluboká úcta před tvůrcem. Tohle bych snad i koupil a unosil. V zemitosti a pačuli trošku směrem k Viloresemi Patchouli H.

Tuscany per Uomo/Aramis. Momentálně bude tento typ vůní u mě v kursu. /Mimo jiné - líbí se mi různé a různorodé typy vůní./ Maně mi připomíná Azzaro pH, jen ta ostrost a úder do frňáku absentují. Bylinky, rozumná míra tepla a sladkosti (ne ulepenosti!). Jen kdybych neměl už celý flakón Azzara…

Guerlain Vetiver: Tento kousek bude složitější. Zprvu nadšení a jistá paralela (vzdálená) k Equipage. Ale pak se začal vyvíjet do podoby trošku chemické, umělé - plastelína a různé typy gum ze základky? Nevím. Další vývoj to - zdá se - umravnil. Nutno retestovat. Ovšem další bílé místo na mapě milníků se tímto postupně zaplňuje.

Yatagan od Caronů: dojmy jsou poněkud smíšené. Y. bude takový ten solitér, který ční mezi běžnou nabídkou a budí rozporuplné dojmy: jak mezi parfémovými milci, tak i u mé osoby. Prvotní náraz s akcentem něčeho živočišného (pižmo?) byl až nepříjemný, ale postupně se vyhrocené akcenty slévaly do příjemně hořké, mužné vůně. Dlouhodobé testování nezbytné. Pro mě mnohem větší výzva než Kouros (ten ale nejde do hořka). Nákupu nelituju, je to fascinující kousek.

Ambre Sultan (Lutens): toto je asi šlápnutí vedle. Některý z akcentů (též těch živočišných) mi vadí dlouhodobě. S mou chemii asi nebude hrát. Samozřejmě u těchto komplexnějších vůní ještě dám šanci…

Letem světem vzorečků: Chanel Egoist (na mé pokožce prozatím nevýrazné, asi ne) - Cacharel pH (velmi příznivý dojem, minimálně odstřik bude nutný)

A dost. Pak už umývání rukou a regenerace nosu. :whistle:

Michal

FlirtBoy 23.3.11 14:57

nemyslel jsem si, že to kdy řeknu, ale mile mě překvapilo Kenzo pour Homme…a to ozonovky nemusím…

sice nevím, zdali bych ho nosil, ale jinak se mi líbí…

btw. - v názoru na Tuscany se naprosto shodneme, ze začátku citrusová bomba, ze které se zanedlouho vyvine takové jemnější Azzaro

MS61 23.3.11 20:53

Z mého arzenálu svěžích, moderních vzorků se vymyká právě Kenzo Air. Není vůbec špatná! Není to můj šálek kávy, ale můj respekt má. Paradoxně jsem tu sadu vzorečků dostal při nákupu Opia pour Homme - spolu se vzorkem Kourosu. :shock: Vkus prodavačky byl naprosto neuvěřitelný. :whistle: ---
Zkoušení pokračuje v rozumnějším tempu. Telegraficky k prvním dojmům ze vzorků:
Cacharel p. H. (velmi pozitivní dojem, myslím si na něj) - Channel p. M (líbí, ještě se k němu vrátím) - Encre Noir (líbí, ale čekal jsem větší nálož a bombu! Dtto Equus.) - Mechant Loup (Příjemné, ale příliš zjemnělé. Správnou vlčici bych asi samou láskou sežral. :-))

Ke všem vzorkům se určitě vrátím. Zaslouží si to.

Michal

FlirtBoy 23.3.11 21:37

jo, od Encre Noire jsem si taky sliboval něco víc, po těch všech recenzích, které jsem četl…

nejlepší Vetiver je stejně ten od Puiga 8)

Cacharel pH je fajn, je to takový citrusovější/kyselejší Dunhill Edition - velká porce hřebíčku a muškátu…

FlirtBoy 24.3.11 22:16

nedávno jsem zkoušel tohle: http://www.parfemy-elnino.cz/…erragamo-f-m

a je to hodně podobné mému oblíbenému Versace Versus…celkem vhodná alternativa, jestli časem nebude Versus k sehnání 8)

MS61 26.3.11 00:42

Dneska byl opět „training day“ - dorazila další zásilka. Bratislava (Sára a Miroslav).

Stručný přehled dojmů:

  • Red Vetyver (Montale) a Terre d´Hermes jsou blízcí příbuzní (nevlastní bratři). Asi se skutečně nevyplatí kupovat dražšího Montala… Sycomor zbývá na další víkendové dny.
  • Eau d´Hadrien je velmi příjemná a přestože není složitá, nesouhlasím úplně s tím, že by kompozice byla jednoduchá. Prvotní svěžest je krásně citrusovo-pomerančová, možná spíš trošku mužnější. Další vývoj směřuje více k tělu, jemnosti a trošku i květinkám, které pomalu uhasínají do ženska. Není tam na závěr taková slabounká mydlinková svěžest? Dokonale uni! Nevím, kde to tam nos bere - podle složení by to mělo být jinak. Takže zítra repete!
  • Shomokh (M. Itarji) - první CPO, který jsem aplikoval velmi opatrně. Skutečně vzdáleně připomíná Fougere Bengale v té opulentní, rozmařilé paletě bylin - snad bez té vlhké středoevropské zatuchlosti (vlhký podzimní les, podhoubí, listí z ořešáku…). Integrovanější dojem než u FB, drží pohromadě. S dalším vývojem si jsou podobnější.
  • Greyland (Montal) - příjemné, kadidlo decentní, ale nos už říká DOST.

M.

FlirtBoy 26.3.11 02:16

Eau d´Hadrien mi nesedla, cítil jsem v ní určitý chemicky-lékařský akord

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 245 Další »
Váš příspěvek