Co jste dnes koupily parfémového?

rocky 14.9.20 15:25

@mmaat Velká gratulace! :rose: A jaká prosím je?

rocky 14.9.20 15:26
@Tanulik píše:
Mňa by "zabila "

A to prosímtě proč? :-)

melany 14.9.20 15:33

@alibi taky to tak mám… Tak teď už vím… :lol: :lol:

mmaat 14.9.20 16:16

@rocky Díky. :-) Skořice, mandle, růže a pačuli. Elegantní, nesladká. A fakt mi připomíná Coromandel. Recenzi dám možná dohromady časem. Můžu poslat vzorek, když tak napiš sz.

Příspěvek upraven 15.09.20 v 10:46

MagnolieS 14.9.20 17:11

@mmaat Achá se tu na PHI Une Rose de Kandahar?
A gratuluji také, at se dobře nosí.

Já když jsem po ní skočila a pochlubila se tady, reakce byly rozporuplné, až mi ji skoro i zhnusily 8-) a Corouš tam nemám vůbec, kéž by tam byl :srdce:

Tanulik 14.9.20 18:14

@rocky Otázka jednoduchá , ale odpoveď je trochu pre mňa ťažšia a zložitejšia , potrebovala by som na to priamy kontakt , aby sme sa správne rozumeli . V žiadnom prípade som nemala na mysli vyvolať dojem , že voňa je zlá , či nežiadúca . Voňa je skvost a na pani Magde to bude určite niečo úžasné , súdiac podľa jej poličky a jej diskusných príspevkov , ktoré roky sledujem . Ja inklinujem k inému druhu voní a nijako sa tým netajím , ale určite viem oceniť aj vone , ktoré by som proste na sebe nezniesla a dokonca viem aj o nich pozitívne napísať, na rozdiel od mnohých recenzií , ktoré sa tu v poslednej dobe objavujú . Skrátka , Tauer nie je pre mňa , ako nositeľku voní ;-) .

@Tanulik píše:
@rocky Otázka jednoduchá , ale odpoveď je trochu pre mňa ťažšia a zložitejšia , potrebovala by som na to priamy kontakt , aby sme sa správne rozumeli . V žiadnom prípade som nemala na mysli vyvolať dojem , že voňa je zlá , či nežiadúca . Voňa je skvost a na pani Magde to bude určite niečo úžasné , súdiac podľa jej poličky a jej diskusných príspevkov , ktoré roky sledujem . Ja inklinujem k inému druhu voní a nijako sa tým netajím , ale určite viem oceniť aj vone , ktoré by som proste na sebe nezniesla a dokonca viem aj o nich pozitívne napísať, na rozdiel od mnohých recenzií , ktoré sa tu v poslednej dobe objavujú . Skrátka , Tauer nie je pre mňa , ako nositeľku voní ;-) .

Tauer je extrémně náročná značka.
Andy Tauer je insitní umělec, ne parfumér, je potřeba mít na zřeteli, že dělá vůně jako obrazy něčeho subjektivního (vlastních emocí, zážitků, nálad…), ne jako artikl na prodej. Je to taková niche v niche.

Drtivá většina niche značek vyrábí vůně především jako předmět podnikání - Tauer ne, ten je prodává, jen aby přežil a mohl tvořit dál (osobně si myslím, že na tom ani nějak moc nevydělává, vzhledem k tomu, jak musí být finančně náročná ta jeho osobní propagace po celém světě).

Picassovy malby se taky líbí jen vyzrálému publiku (a „pro lid“ maloval ty zvířata, aby měl na útratu v hospodě, a to bylo taky vysoké umění - niche, jen v tom nebyla investice času a práce). To proste nění něco, co se člověku líbí na první pohled/přičichnutí. Někdo k zalíbení potřebuje poznat tvůrce a jeho „konkurenty“. A někdo si cestu nenajde nikdy, protože prostě jeho vnímání je otočené jinak.

Ačkoliv mi Andy sedí jako člověk, absolutně uznávám a obdivuju co dělá pro parfumerii, ale i jaké má životní a politické názory, jak se chová k lidem, emocionálně a mentálně cítím souznění, tak z jeho vůní snesu asi 5, líbí se mi 3 a nosila bych 1. Ani pozitivní emoce s tím nepohnou, prostě on vidí svět jinak, než já. :rose:

Tanulik 14.9.20 20:15

@frangipani_romana Nemala som to šťastie osobne pána Tauera poznať , ale píšeš presne to , čo si o ňom dávno myslím … že svoje vone vníma najskor očami a až potom nosom . ;-)

rocky 15.9.20 08:57

@mmaat Děkuji, :rose: jsi hodná, ale raději ne. Ještě by se mi zalíbila. Bude mi stačit tvá recenze, až budeš mít na ni čas samozřejmě. Já si teď pohrávám s myšlenkou, že bych šla do Battito Dali. V místní inzerci jsem poptávala a nikdo nic. Jen akorát nevím, jestli 100 ml nebude na mě moc. Vypotřebuji tak akorát 10 ml a pak flakón půjde odpočívat na věky věčné do skříně.

rocky 15.9.20 09:00
@Tanulik píše:
@rocky Otázka jednoduchá , ale odpoveď je trochu pre mňa ťažšia a zložitejšia , potrebovala by som na to priamy kontakt , aby sme sa správne rozumeli . V žiadnom prípade som nemala na mysli vyvolať dojem , že voňa je zlá , či nežiadúca . Voňa je skvost a na pani Magde to bude určite niečo úžasné , súdiac podľa jej poličky a jej diskusných príspevkov , ktoré roky sledujem . Ja inklinujem k inému druhu voní a nijako sa tým netajím , ale určite viem oceniť aj vone , ktoré by som proste na sebe nezniesla a dokonca viem aj o nich pozitívne napísať, na rozdiel od mnohých recenzií , ktoré sa tu v poslednej dobe objavujú . Skrátka , Tauer nie je pre mňa , ako nositeľku voní ;-) .

Děkuji a naprosto tě chápu. Já to tak nějak podobně mám s Kilianem (mám 7 vzorečků) a Lutensem, prostě ne a kantare.

rocky 15.9.20 09:01

@frangipani_romana děkuji za stručný a vysvětlující popis o vůních Teuera :srdce: . Asi to nebude nic pro mě. Bohužel neznám žádný jeho parfém. Třeba budu mít někdy příležitost a někdy i vyzkouším.

Eunika 15.9.20 09:05

Já ještě nekoupila, ale nemám klidné spaní. :-D Takováhle nádhera na mě v reklamě vyskočila
https://www.parfumdreams.cz/…House-of-Oud . :oops: :inlove:

mmaat 15.9.20 10:31

@MagnolieS Ano, áchá se tu nad kandahárskou růží. :-)

MagnolieS 15.9.20 10:34

@mmaat Jo, já to pak dohledala, nade mnou lámali hůl asi :lol: no nic, ještě znovu prozkouším až se vrátím do Prahy, ale Coromandel ani omylem tam není, to jsem si jistá :think:

Potěšil jen Andy :srdce: hodil mi lajk na IG

mmaat 15.9.20 10:37

@MagnolieS Já tam ten Coromandel ale fakt mám. :lol: Asi jiná chemie kůže.

Stránka:  « Předchozí 1 2276 2277 2278 2279 2280 2281 2282 2283 2284 2285 2286 Další »
Váš příspěvek