Co jste koupili a co chcete koupit ne-voňavého....

frangipani_romana 28.10.21 15:39

Co jste koupili a co chcete koupit ne-voňavého....

Tak tady to máme, dámy a pánové, nenecháme si přece nadávat, že… :D

Kabelky, hodinky, diamanty, boty, doplňky, hadry… :dance:

Zde můžeme pokračovat @HankaH, @otakara @Lucinela @JosefKamil @Hermesfan ......

Stránka:  1 2 3 4 Další »
frangipani_romana 28.10.21 16:03

A hned se pochlubím a zeptám: koupila jsem si klobouk s kohoutí stopou, takový hezký, sice nevím, kde ho budu nosit, když se vůbec nepohybuju po venku a v autě ani v kanclu to nikdo nějak neocení, no ale co už. :)

Ale potřebovala bych nějakou pěknou čepici, městskou, ne sportovní, neměla by být moc přiléhavá, mám malou hlavu a velké prsa, potřebuju vyrovnávat. Líbil by se mi nějaký velký kulich, ale to se úplně přestalo prodávat.
Jo, a ještě nesmí být vlněná (ani kašmír, ani angora) - může být akryl, hedvábí, bavlna nebo jakákoliv syntetika.
Je mi jedno, kolik to bude stát (jako tak nějak v přijatelných intencích, čepici za 30 tisích fakt nechcu).

Poradíte?

Hanka H 28.10.21 19:19

@frangipani_romana Kohoutí stopa se mi velmi líbí (někdy se užívá i označení psí zub- domnívám se, že je to stejný vzor, nebo se mýlím?!), ale klobouky jsem nikdy neuměla nosit. Čeká mě nákup zimního kulicha; mám letitý s bambulí, která už minulou zimu byla taková, hm, unavená… Zatím nevím, kde hledat.

frangipani_romana 29.10.21 08:55

@Hanka H No, to je zajímavé, to se ve všech jazycích jmenuje „psí zub“, ale u nás je to „kohoutí stopa“. To je něco jak naše jména pro měsíce.
BTW víš, jak poznáš Čecha, co dělá se Slovákama? Že začne říkat „začalo to v augustě a ještě celý septembr jsme to museli vydržet, než přišly septembrové mrazy“… :D

Jedu do Drážďan s cílem ulovit čepicu. Beru sebou ségru, ta je superkritická, tak doufám, že z těch předpokládaných 3 kusů, co projde mým sítem, mi u ní aspoň jeden model projde.

Já jsem měla krásnou, v takové růžovo-nude barvě, s velkou bambulou, měkoučkou z takového chlupatého akrylu, náhle zmizela, a našla jsem ji při stěhování pokojíčku, schovanou za krabicema s hračkama, a celou zalepenou zeleným plastikem z tavicí pistole (pistoli dostal Žaba předloni od Ježíška). Žaba zarytě mlčí, nechápu, co se stalo a už se to asi nedozvím, jen doufám, že nešlo o formu woo doo… :-?

frangipani_romana 29.10.21 10:06

-

Příspěvek upraven 29.10.21 v 23:36

Lucinela 29.10.21 10:34

@frangipani_romana
Mám stejné dilema, akorát se svou výškou si kohoutí stopu fakt nemůžu dovolit. Chci nějaký elegantní klobouček, menší. Kdysi tady dávala @Poéma odkaz na super obchod, jeden od nich mám. Zkusím to najít :think:. Jinak ani nebudu psát, co všechno chci, já jsem totiž hrozná a všechno mít nemůžu. Ale nutně potřebuji vysoké zimní kozačky na podpatku. Jdu kouknout na eobuv :-)

@frangipani_romana
Romi, ta růžová by mi sedla. Kouknu v Německu, když tak vyfoť, já pojedu do Polska, tam je to taky dobré. Oni ti Poláci jsou takoví více moderní.

Hanka H 29.10.21 10:33

@frangipani_romana Tak Drážďany schvaluji i bez případné koupě. Historka se zneškodněnou čepicí mě pobavila; výhodou starších dětí je, že TOHLE už obvykle nedělají, bydlí po většinu času jinde, a po jejich pobytu maximálně něco zmizí z poličky. Ale dobře jsem ho :hug: vychovala - tuhle jsem se dozvěděla, že „vůní není nikdy dost“ :inlove: !

frangipani_romana 29.10.21 23:38

Tak mám čepicu!
Šedorůžovou, tedy 2v1. Stála mne 12.000. Zítra ukážu.

frangipani_romana 30.10.21 08:19

Takže ladies, objevila jsem docela fajn značku na čepice - GEbeana.
Mám kulicha, je měkoučký, směs akrylu s asi 10% vlny, podšitý flísem, nekouše, je akorát velký. A má reflexní nášivku, aby mne nepřejelo auto. :D

frangipani_romana 30.10.21 08:23

Čepice vyšla na 40€ https://www.amazon.de/s?…,
bohužel to bylo v balíčku s kartonem crémantu, mikinou, šálou, gelovýma polštářkama na oči, županem, kilem čokolády a tak dál…
Jedinou věc, která se mi opravdu líbila, černý svetřík s bambulovitými rukávy, mi sestra rozmluvila, že prý v tom máme velkou p*rdel (?!?!), takže ten jsem vrátila. :oops:

Hanka H 30.10.21 10:13

@frangipani_romana když jsem objevila úvodní info, že kulich stál 12 000, trochu se mi zatmělo! :-D Pak tedy upřesněno, a to je už myslím odpovídající. Hodně podobnou mám tu odcházející v černém - myslíš, že se ještě budou nosit bambule? :think: Tedy i ve věku, kdy už se nad tím musíš zamýšlet. :nevim:

frangipani_romana 30.10.21 10:26
@Hanka H
@Hanka H píše:
@frangipani_romana když jsem objevila úvodní info, že kulich stál 12 000, trochu se mi zatmělo! :-D Pak tedy upřesněno, a to je už myslím odpovídající. Hodně podobnou mám tu odcházející v černém - myslíš, že se ještě budou nosit bambule? :think: Tedy i ve věku, kdy už se nad tím musíš zamýšlet. :nevim:

Aha, tak to mne nenapadlo, že bych se nad tím už měla zamyslet… :D Takže budou! Jako já bych nerada, aby se o mně říkalo, že jsem ten obstarožní diblík, občas se zamýšlím nad těma svýma růžovýma teniskama, ale zatím to hodnotím jako OK.
Já si vždycky vzpomenu, když mi bylo asi 30 a byla jsem s mojí mámou nakupovat, tak jsme ji s postarší prodavačkou v butiku Via Appia (takže elegance) přemluvily, ať si koupí takový miminkovsky růžový svetřík. Hrozně jí to slušelo. Furt říkala, že je na to stará…ale koupila, i když nevím, jestli ho vůbec někdy měla na sobě. Vůbec jsem to tehdy nechápala, jak to myslí. A teď si na to občas vzpomenu - jí bylo tehdy tak 62 let. A mně jako mladé holce připadala super, mladistvě a vůbec ne trapně. Takže za mne furt dobrý. I bambule.

Podle mne je to spíš o tom, jak to sluší celkově a jestli někde z oblečení nevisí něco, co by mělo trčet. :strawberry:

Hanka H 30.10.21 10:38

@frangipani_romana Díky za obšírné vysvětlení. Bambule fórevr!
Také vzpomínka - mně mami, a to mi bylo něco málo přes třicet, strašně, ale strašně sepsula tričko s kočkou. A než růžový svetřík (kdykoliv v proběhu věků), spíš bych ji přesvědčila o nutnosti absolvovat bungee jumping.

frangipani_romana 30.10.21 10:41

@Hanka H My tedy v tomhle dědičně souzníme: růžový svetřík, nehty, kabelky a „muži, umyj auto a odvez mne do Milána na skleničku prosecca“. :D

Lucinela 30.10.21 12:34

@frangipani_romana @frangipani_romana
Bambulka je krásná, ale to si bohužel nemůžu dovolit. Za to mám letenku tam i zpět do Holandska :lol: .
Ale ten Milán a prosecco bych si dala. Kdysi se od nás pravidelně lítalo z Ostravy do Milána, bylo to super. Samozřejmě to jako všechno, co je tady u nás super, zrušili :cert:

Stránka:  1 2 3 4 Další »
Váš příspěvek