Co pořídit/vyzkoušet v Berlíně

phulosoraptorka 18.05.17 10:41

Co pořídit/vyzkoušet v Berlíně

Koncem měsíce se chystám na výlet do Berlína, motivovaný především pořízením v Česku nedostupných kosmetických nesmyslů a nejspíš i vůní. Kam byste mi doporučovali zajít a jaké značky (vůní i kosmetiky napříč cenovým spektrem) doporučili zkusit? Beru i tipy na tržnice, supermarkety a podobně…
PS: Abych byla trochu užitečná, já nedám dopustit na drogerii Schlecker, konkrétně antibakteriální korektor od jejich privátní značky a oranžovou vlasovou masku z Edeka (https://www.edeka.de/…repair-150ml)


Reklama

phulosoraptorka 20.07.17 18:46

Co očuchat v Berlíně, kde + foto

Sice je tu vlákno se zajímavými obchody ( http://www.arome.cz/…rline-31375/?…) ale konkrétní tipy moc ne.

Co seženete asi v každém Rossmanu a DM Drogerii?

Ať Vás ani nenapadne být v Berlíně a neočichat Obelisk od MCM (https://www.fragrantica.com/…k-16923.html).
Stojí sice skoro dvacet euro a já je za něj kvůli nedostatku peněz nedala, ale čichový zážitek je to výborný, výdrž a siláž slušné. Někomu připomíná Obssesion od CK, někomu Kriziu.

Další úlovek, tentokrát lákavý i cenově, je Varensia White od Ulrica Varense. https://www.fragrantica.com/…e-29879.html
Krásná, krémová vůně bílých květů, docela připomíná Truth or Dare, flakonek se mi ale líbí víc a je i levnější, než Madonna (cca. 7 euro).

Dále mne zaujala dárková sada 3 mýdel s vůní parfému Maja od Myrurgie (6.50 euro).
Maju seženete i jako sprchový gel, talkový pudr a EDT (poslední jmenovanou verzi i na českém eshopu okolo 500 korun). https://www.fragrantica.com/…ja-6233.html

https://parfumerka.wordpress.com/…-makropulos/

Nezapomeňte ani na Nonchalanci od echt německého výrobce Mäurer & Wirtz ( tvůrce Tabac Original). K sehnání za 7 euro jako EDT (na netu s trochou snahy i jako mýdlo).
 https://www.fragrantica.com/…ce-1754.html

Zajímavá je i Tosca, taky od Mäurer & Wirtz. Seženete v několika velikostech od 3 eur, k dospozici i jako deodorant v plechu. https://www.parfumo.net/…_Wirtz/Tosca

V Primarku určitě zkuste mini EDP Lemon Sorbet, po vyzkoušení se mě držel jak helvétská víra a byl jen za 2, 50 eur. Vůní je tam víc, některé relativně zajímavé, ale bacha, hodně je v koncentraci EDT a ty mizí rychle.

Pokud je libo nějaké nevtíravé kopie Flower, Jadoru nebo Light Blue, tak jsou za 5 euro v Edece. Klidně si je nechte ujít, já byla jen zvědavá.

Pokud jste zvědavi na zajímavější kopie, zamiřte do KIK.
Mému nosu celkem vyhovovala jejich verze Estee Lauder Bronze Godess (jmenovalo se to něco jako Bronze Woman), Jil Sander Sun (Beach) a Marine Woman (originál neznám). Jsou to všechno EDT a výdrž a projekce jsou střídmé, ale celkem se mi líbily. Každá za 3 eura, možná se ale prodávají i v Česku, měli tam i cenu v korunách.

Z kosmetiky zkuste ukořistit pověstný Lipcote, byl asi za tři a půl eura. https://rty.heureka.cz/…-ml/recenze/#…
Já bohužel odešla s prázdnou, stát v ohromné frontě se spoustou fiflen a pipin jsem tentokrát nesnesla.

V Rossmanu mají navíc privátní značku dekorativky Rival Loop která v Česku není (jen její odnož pro mladé), v DM mají zase navíc značku P2.

Dobrou zkušenost mám překvapivě s krémy z Kauflandu, mají krásné složení i ceny (hydratační krém za 2.20 a proti akné 1.70).

 Váš příspěvek

Reklama


Reklama