Co s kolegou (či kolegyní), co zrovna "nevoní"

Snílek 14.08.08 14:18

Co s kolegou (či kolegyní), co zrovna "nevoní"

Co poradíte,, jen pro upřesnění není myšleno, že dotyčná osoba není navoněna ale spíš, že nelibě „voní“ :evil:

Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama

estelle 14.08.08 14:28

Uz som zazila, ze mi rovno dotycna osoba „smrdela“. Alebo mala na sebe parfem- lacnu vonavku, ktora mi vadila…A co som podnikla? Nic. Vazim si ludi, nie vsak kvoli parfemom a outfitu, ale pre to, co maju v sebe. Nikdy by som to niekomu nenadhodila ani s humorom…Ja to vidim takto :)

Fleur 14.08.08 14:29

No, to řeším tak, že o to víc voním já!!! :twisted:

A jsem-li takovým setkáním vystavena v situacích, kdy nemohu vyklidit pole (kupříkladu v letadle), pak nekompromisně vylovím některý z mnoha nastříkaných zkušebních papírků (jimiž si prokládám knížky, diář atd.) a vrazím si ho pod nos (nikoli ostentativně, to je ryze gesto sebezáchovy).

estelle 14.08.08 14:32

Fleur, no jasné! Na toto som zabudla.Tam kde sa ja objavim, uz nikto nemusi byt navonany , ja dostatocne zamorim cele ovzdusie..... :twisted:

Snílek 14.08.08 14:50

no ono to je ne tak že nevoní,, tedy nepoužívá vůni,, nebo nevoní,, že mi nevoní vůně co použivá,,
je to prostě (jsem to nechtěla říkat na plnou pusu, ale pro upřesnění budu muset) zápach, z potu, a snad nedostatečně často čistého oblečení nevím.

hrůůůůůůza.. :evil:

klubko 14.08.08 15:02

Máme v práci podobný, vlastně stejný problém s jednou kolegyní. Nejdřív jsem si myslela, že má nějaké zdravotní problémy, ale pak mi postupem času docházelo, že má věčně mastné vlasy, minimálně tři dny chodí v tom samém oblečení, líčení má z předchozího dne… prostě, že je to taková šmudla. Potíme se všichni, někdo více, to dokážu pochopit. Ale u ní to není pach čerstvého potu, ale prostě toho zatuchlého. Když přijde ke mně do kanceláře, vždycky mi tu nechá takový odér, že musím hned vyvětrat, a to je tu třeba jen pár vteřin! Naneštěstí jsem si toho nevšimla sama, takže jsem jí to šetrně řekla. I když, ono to úplně šetrně nejde. Musím říct, že to vzala docela dobře a snaží se o sebe trochu víc dbát. Ale stejně… starého psa… :)

Snílek 14.08.08 15:15

jo popsala jsi to dokonale přesně to je ono, to je prostě už starší pot co se kazí a rozkládá,
my to kolegovi taky opatrně řekli,, protože už se to nedalo vydržet,, i antiperspirant jsme mu koupili,, že nám bude krásně vonět
prohlásil, že chlap „musí“ vonět jako chlap,,, a voní je se jen ty co nejsou chlapi,
to triko snad má týden, stačí vyvětrat,, to už je skoro terorismus,, :cry:

PaK 14.08.08 16:39

Podobný problém budu mít asi taky, protože za pár dní nastoupý nový kolega, ze kterého jsem po prvním setkání nabyla dojmu, že parfém nebo alespoň deodorant nebudou jeho věrní kamarádi.
Uvidíme, nač stahovat kalhoty, když brod je ještě daleko, resp. když kolega ještě nenastoupil.
Ale asi bych nebyla schopná mu to říct, nebo alespoň naznačit. A hlavně oni chlapi náznaky stejně nechápou. :-(

Snílek 14.08.08 18:33

věř mi že až se ti párkát otočí žaludek komplet naruby,, tak mu to řekneš,, jenže to stejně nebude mít efekt,,,
kolikrát celý den v práci nejím,, je mi z toho nanic,, (aspoň nepřiberu hihi) vše má své dobré stránky

Irena 16.08.08 15:42

Taky jsem nucená se dvakrát týdně zjevit v kaceláři s problematickým osazenstvem. Je to hrůza, obzvlášť v horku. Ale zareagovat bych na to nedokázala. Bohužel, protože ze strany těchto lidí se to nedá popsat jinak než jako agrese. Chudinka ona mladá dáma, co s tímto nevoňavým pánem sdílí místnost celý týden.

Slimek 17.08.08 09:33

jak to mám já

Soucítím se všemi, co musíte něco takového trpět. Musím tedy říct, že jsem štastná žena. Kancelář sdílím se dvěma voňavými kolegy. A jeden z nich občas prohlasí, že to u nás voní, jak v květinářství, ale hezky…míří tím samozřejmě hlavně na mě :lol:. Je fakt, že někdy se stydím, že moc vyčnívám a přitom se voním jen lehce ráno a pak nato jedu celý den. No, ona bude asi velká výhoda, že tam máme zimu jako v marnici, i když já tuhle výhodu beru spíš jako negativum, neustále mám potřebu balit se do deky, což asi hostům musí připadat uhozené.
Jinak kdybych se s podobným setkala, asi bych si s ostatními kolegy naznačila,že nám dotyčný moc nevoní (ve skupině je síla). Pokud by to šlo, taktně bych mu to naznačila a možná, jak tu píšete mu k narozenám nebo jiné příležitosti věnovala nějakou společně vybranou vůničku :twisted:

Kde ale trpím to jsou prostředky hromadné dopravy, tam s tím ale nic nenaděláte…radši jděte pěšky, prospěje to Vašemu čichu i kondici
:lol:

Triss172 18.10.08 21:11

Mame ve skole holku, ktera je take citit potem, nejdriv mi bylo blbe i jen pomyslet na to, ze bych ji to vubec mohla rict, protoze jsem se bala, ze ji urazim, nicmene po nekolika rozhovorech s dalsimi spoluzaky, kteri na tom byli stejne jak ja, citili to, ale nechteli o tom s ni mluvit, jsem ji jednou, kdyz ke mne prisla a zacala mi neco vykladat a byla zase strasne citit potem, jsem ji proste normalne rekla, ze smrdi,a ze je to strasny. Zabralo to, i kdyz to pro ni mozna byl sok. Takhle kdyz je to na stredni, mezi vlastne jeste deckama, se to tak da rict, ale je fakt, ze rict toto kolegyni, nebo kolegovi v praci by prece jenom bylo asi trochu moc :)

blackdakini 23.11.08 12:20

Do kanceláře kupuju vonné esence a dávám je do misky s vodou na topení. Lze to i snadno okecat, jako že jsou chřipky a tak je dobré dát do vody eukaplyptus nebo něco podobného. Naštěstí jsme v kanclu dva a zmiňovaný problém není, spíše jde o to, že kanclík je malý a v zimě při zavřeném okně dva lidi na šesti metrech čtverečných, do toho kafe, rohlík se šunkou, polívka z pytlíku…

hanka 23.11.08 17:32

nevoňavý kolega

:o Stejný problém s doslova zapáchajícím kolegou byl v mém bývalém zaměstnání také. Nejdříve jsme se snažili nenápadně naznačovat /podotýkám, že osazenstvo bylo muži i ženy, takže se nejednalo o zhýčkané frňáčky paniček/, nic, tak jsme na Vánoce vyrobily balíček s mýdlem, deodorantem, vodou po holení, toaletkou a i když to používal, ten pach stejně nezmizel . Když už jsme si nevěděli rady, šéf se s dotyčným rozhodl nenásilně promluvit, ale bohužel asi tak moc nenásilně, že to zase nepochopil. Když už naše zoufalství bylo neúnosné a odpor se projevoval už i na přístupu k onomu kolegovi a narušoval chod firmy, jedna starší dáma, takový ten mateřský typ kolegu zatáhla do skladu a úplně natvrdo, žádné naznačování, mu prostě udělala přednášku. A z kolegy vylezlo, že bydlí na ubytovně, kde je jedna pračka pro všechny a ještě věčně porouchaná, takže si oblečení pere jednou za 3 :idea: týdny, kdy jede domů k mamince. A protože byl navíc hodně silný, oblečení rychle propotil. Kolegyně se tedy nabídla, že mu bude oblečení prát, on ji za to občas pohlídá děti a světe div se, problém se vyřešil. A kdybychom všichni nebyli tak strašně zbabělí, mohl se vyřešit o hodně dřív.

Vera 23.11.08 19:30

To je docela smutný příběh s dobrým koncem. Ten muž měl smůlu, ale díky kolegyni to zvládl. Bohužel, většina má svůj byt a svoji pračku pěkně po ruce, zbytečně… :evil:

Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama

 Váš příspěvek

Reklama


Reklama